DSC07121

Jedyna w roku taka noc spłatała organizatorom ogromnego figla, była bowiem najzimniejszą z ostatnich dwóch miesięcy. Mimo to w Pępowie nikt wianków nie odwołał. Krótki opis wydarzeń i tego, co straciły osoby, które wybierały się na Noc świętojańską, ale odstraszyła ich pogoda. 23 czerwca już od godziny 16:00 na Cegielni pojawiła się gromadka dzieci, by uczestniczyć w grach i zabawach prowadzonych przez pępowskie animatorki. Impreza nosiła nazwę ,,Noc Świętojańska na dobry początek wakacji”. Dzieciaki zostały obdarowane książkami i słodyczami, miały możliwość pomalowania sobie buziek i rączek w różne wzorki. Otrzymały tez mnóstwo balonów, które panie animatorki składały w wymyślne kształty zwierzątek, kwiatów czy mieczy. O zaplecze gastronomiczne zadbały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pępowie częstując przybyłych gości kiełbasą, bigosem, plackiem drożdżowym, chlebem ze smalcem i innymi pysznymi smakołykami. Zadbały także o ciepłe napoje. O 19:00 zabawę rozkręcił zespół muzyczny,  grając biesiadne i taneczne hity. O 20:00 przewodnicząca UTW Dorota Hudzińska otworzyła oficjalnie Noc Świętojańską na Cegielni, dziękując za zaangażowanie koordynatorowi projektu, Ewie Migdalskiej. O 22:00 na wzór ubiegłego roku rozpoczął się magiczny spektakl przygotowany przez koło teatralne dla dorosłych działające przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz gimnazjalistki. W części pierwszej publiczność usłyszała ,,Pierwiosnek” Mickiewicza, fragmenty ,,Pieśni Świętojańskiej o Sobótce” Kochanowskiego oraz wykonywane na żywo piosenki ,,Zachodźże, słoneczko” i szlagier ,,Wiła wianki”. Część druga widowiska, skupiona wokół ogniska, to magiczny taniec ,,Koło Jana” oraz punkt kulminacyjny – puszczanie wianków na wodę. Z drugiego brzegu Cegielni przemówiły słowiańskie bóstwa – Perun, Weles, Świętowit, Mokosz i Swarożec. Można było  przekonać się także o istnieniu krasnoludków! Ostatnia część spektaklu została odegrana nad brzegiem Cegielni. Aktorzy wspaniale wcielili się w role Grabca, Chochlika, Skierki i Goplany z ,,Balladyny” Słowackiego. Impreza nie odbyłaby się bez nieodzownej pomocy strażaków z Pępowa i Czeluścina, którzy nie tylko oświetlali cały spektakl, ale także czynnie w nim uczestniczyli! Dziękujemy im serdecznie za ogromną pomoc! Noc Świętojańska w Pępowie zakończyła się o północy, ale już planowany jest scenariusz na następny rok.

DSC07011

 

             3 czerwca w niedzielne popołudnie GOK Pępowo zaprosił wszystkie dzieci na festyn rodzinny z okazji ich piątkowego święta. Atrakcji było co niemiara. O godzinie 14:00 rozpoczął się przegląd piosenki przedszkolnej ,,Od przedszkola do…”, w którym miało zaprezentować się 25 przedszkolaków ze szkoły w Pępowie i w Skoraszewicach. Każdy uczestnik otrzymał talon na słodycze oraz skarbonki ufundowane przez GOK. Niestety burza z deszczem przerwała imprezę na prawie dwie godziny. Część programów artystycznych została odwołana, ale udało się wystąpić tancerkom-reprezentantkom ze szkoły podstawowej w Skoraszewicach przygotowanych przez panie Patrycję Plewę i Alicję Grobelną. Na scenie pojawiły się także cheerleaderki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie, które zaprezentowały trzy układy – w tym jeden - ,,Cool me down” -  debiutancki.

                Na dzieci podczas festynu czekało mnóstwo atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się darmowe wesołe miasteczko. Najmłodsi mogli skorzystać z dwóch zjeżdżalni, aut na akumulator, trampolin Eurobungiee oraz kul wodnych. Wszystkie chętne dzieci mogły także bezpłatnie pomalować sobie twarzyczki lub zrobić zmywalny tatuaż na wodę. Na kolorowych straganach w symbolicznej cenie można było kupić baloniki, zabawki, gadżety i świecące akcesoria, prażynki, watę cukrową czy popcorn. Po stadionie kręciły się bajkowe stworzenia, takie jak Królewna Śnieżka, Tygrysek, Kubuś Puchatek, Elza, Kłapouchy czy Scooby-Doo. Żywe postaci rozdawały wszystkim dzieciom słodycze ufundowane przez lokalnych sponsorów:

- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska

- sklep z zabawkami i artykułami szkolnymi Justyna Waszak

- przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Izabella Szpurka

- sklep spożywczo-monopolowy Magdalena Dobrosz

- Sołtys i Rada Sołecka wsi Pępowo

- Zakłady Mięsne KONARCZAK

- Piekarnia Adam Matuszewski.

                Oprócz słodyczy dzieci miały także szansę zdobyć cenne nagrody także ufundowane przez powyższych sponsorów, biorąc udział w grach, zabawach i animacjach z klaunem. Odbył się przepiękny pokaz dużych baniek mydlanych. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach sprawnościowych: wyścigach w workach, twisterze, rzucaniu do celu. Najmłodsi odgadywali łatwe zagadki. Dzieci prowadzone przez klauna tańczyły do piosenek: ,,Krasnoludek”, ,,Labada”, ,,Kaczuszki” czy ,,Jedzie pociąg”.

                Po animacjach z najmłodszymi odbył się także długo wyczekiwany koncert gwiazdy DISCO POLO – MEJK, który przyciągnął setki osób z całego powiatu. MEJK - na scenach i szklanym ekranie jest od października 1999 roku. W skład zespołu wchodzą Elwira Mejk oraz Mariusz Brodzik. Elwira Mejk - wokalistka, ale też pomysłodawczyni, realizatorka i prowadząca autorski program rozrywkowy w telewizji POLO TV, pod nazwą Kuchnia POLOwa. Podczas koncertu w Pępowie wybrzmiały utwory: ,,Z apetytem”, ,,Janek”, ,,Graj dla mnie” ,,Dotknij mnie”, ,,Na parkiecie” czy ,,Dzisiaj cię ukradnę”. Gwiazda disco-polo także wykonała dwukrotny bis, gdyż zachowała świetny kontakt z publicznością i fani nie chcieli się pożegnać z wokalistką. Każdy miał także możliwość porozmawiać z artystką, zrobienia zdjęć, zdobyć autografy. Elwira dla każdego fana znalazła czas i życzliwe słowa.

                Po koncercie MEJKU można było się świetnie pobawić podczas zabawy tanecznej, na której bawił ludzi zespół FAKT.

Gminny Ośrodek Kultury kieruje podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do świetnej zabawy i zagwarantowania wspaniałych wrażeń podczas festynu i koncertu:

- sponsorom za chętnie ufundowane słodycze i nagrody;

- klaunowi Agnieszce Waleńskiej za przeprowadzenie świetnych animacji z dziećmi;

- paniom: Agacie Norman, Anicie Basty, Patrycji Plewie, Sylwii Begale i Alicji Grobelnej za przygotowanie przedszkolaków do występów i programu artystycznego oraz występującym dziewczynkom ze Skoraszewic i cheerleaderkom z GOK-u;

- panom z wydziału służb technicznych UG oraz nagłośnieniowcom i oświetleniowcom za pomoc przy organizacji koncertu i festynu;

- zespołowi muzycznemu FAKT za taneczne umilenie wieczoru;

- ochronie za zabezpieczenie terenu podczas koncertu i zabawy. 

DSC06835

            20 maja Gminny Ośrodek Kultury już po raz drugi zorganizował MARATON ZUMBY, biorąc pod uwagę ubiegłoroczną świetną zabawę. Tym razem impreza odbyła się na hali sportowej przy szkole podstawowej, nabierając nieco innego klimatu niż w ubiegłym roku (wówczas maraton miał miejsce na placu Cyryla Ratajskiego). O godz. 16:00 przed sceną pojawiło się pięćdziesiąt roztańczonych pań i ich instruktorki zajęć: Ola Pazoła z Pępowa, Asia Kaczor z Gostynia i Aga Krzyżyńska z Gostynia poprowadziły fantastyczne bloki ćwiczeniowe z uwzględnieniem swoich ulubionych elementów zumby. Nie sposób nie wspomnieć o gościu specjalnym z Warszawy, który oczarował dziewczyny niespożytą dawką energii, cały czas rozsyłając uśmiechy. Michał jest jednym z pierwszych w Polsce instruktorów i międzynarodowych prezenterów Zumba ® Fitness. Jest absolwentem AWF Warszawa, instruktorem fitness i tańca, liderem Z-TEAM. Trenował taniec towarzyski, jazzowy, ludowy i balet. Występował podczas tras koncertowych polskich i zagranicznych gwiazd. Współorganizator Warsaw Salsa Festival, Summer Fitness Festival i konwencji Fit Style. Występuje na polskich i zagranicznych konwencjach fitness, maratonach Zumba ® Fitness i masterclasach. Jest poza tym członkiem teamu Zumba Polska, promującego program Zumba ® Fitness na międzynarodowych konwencjach. Jest prezenterem programu Sh’bam, szkoły Less Mils. Jego motto to: “prowadź zajęcia tak, jakby to były Twoje ostatnie w życiu”, co można było odczuć podczas niedzielnego prowadzenia zajęć.

            Maraton trwał dwie i pół godziny, z jedną krótką przerwą na zaczerpnięcie oddechu i łyk wody. W tym czasie w dwóch układach zaprezentowały się dziewczyny ze szkoły tańca ,Desperado” z Gostynia. Jeśli nie wierzysz, że można spędzić na tańcu sto pięćdziesiąt minut już dziś zapraszamy na przyszłoroczny maraton zumby! Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Choreografia zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squat, lunge) oraz treningu cardio. Podczas jednej tanecznej sesji można spalić 500-700 kcal. Ćwicząc zumbę, poprawia się wytrzymałość. Oddech robi się głębszy, a organizm jest lepiej dotleniony. W praktyce oznacza to, że z upływem czasu można ćwiczyć dłużej i intensywniej. Łatwiej też zacząć uprawianie innych sportów, które do tej pory wydawały się zbyt wymagające. Oprócz tego, dzięki zumbie poprawia się gospodarka hormonalna organizmu i przyspiesza metabolizm. Poza tym zumba odstresowuje i relaksuje. Nadal nie przekonaliśmy Cię, że zumba to fantastyczna i atrakcyjna forma na dobre spędzanie czasu? Wpadnij do GOK-u na najbliższe zajęcia (środa, godz. 19:00!) a już nigdy nie opuścisz żadnego treningu!

            Gminny Ośrodek Kultury po maratonie zumby kieruje podziękowania do fantastycznych prowadzących: Michała Kurpeta, Oli Pazoły, Asi Kaczor, i Agnieszki Krzyżyńskiej za przygotowanie  układów wyzwalających endorfiny i kolejne bogate doświadczenie.

DSC06516

Jak co roku gmina Pępowo uroczyście włączyła się w obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godz. 11:30 i sprawował ją ksiądz proboszcz Kazimierz Małek. Wspólnie z wiernymi modlili się przedstawiciele władz oraz chórzyści, którzy wzbogacili oprawę muzyczną mszy pięknym śpiewem ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Z racji podwójnego święta ksiądz proboszcz w swym kazaniu nie tylko przedstawił historię naszej lokalnej społeczności, ale wspomniał również, że kult Maryi jako Królowej Polski trwa od pokoleń; tytuł Królowej naszej Ojczyzny Matka Boża po raz pierwszy otrzymała w XVII w. w czasie potopu szwedzkiego. Po Mszy świętej wierni oraz poczty sztandarowe przeszli  pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tutaj przybyłe delegacje złożyły kwiaty, znicze i wieńce. Odśpiewano także Hymn Polski oraz Rotę. Ksiądz proboszcz odmówił krótką modlitwę za poległych bohaterów. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na planty, gdzie miało miejsce odsłonięcie poświęconej 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego ekspozycji, przygotowanej przez Bogusława Janika i Jacka Śląskiego. Wystawę „O zwycięskim powstaniu" otworzył wójt gminy Pępowo Stanisław Krysicki. Oprawę artystyczną tego wydarzenia – „galerię postaci historycznych” - stworzyli członkowie Koła Teatralnego pod opieką Mirosławy Bigaj we współpracy z chórem szkolnym pod batutą Leszka Żelaznego.  Zwieńczeniem uroczystości trzeciomajowych była wystawa rysunków leszczyńskiego artysty Macieja Piotrowskiego, który nieustannie poszukuje nowych form wypowiedzi dla swojej sztuki. Ostatnia jego realizacja związana jest z udziałem w Powstaniu Wielkopolskim mieszkańców regionu, z którego się wywodzi. Spośród 12 rysunków, które zostały zaprezentowane w Święto Konstytucji dwa odnoszą się do miejsc i ludzi związanych z ziemią pępowską, a mianowicie kościołów w Pępowie i Skoraszewicach oraz ks. Michała Tomaszewskiego i powstańca ze Skoraszewic Józefa Roszaka. Wystawa prac Macieja Piotrowskiego była okazją do spotkania wielu mieszkańców naszej gminy i gości, którym przypadła do gustu, a ta forma wypowiedzi artystycznej, z pozoru prosta, stała się manifestacją patriotyzmu i radości oraz naszej dbałości o  historię, teraźniejszość i przyszłość.

DSC06508

Od wielu lat 1 maja w Pępowie odbywa się majówka rowerowa. W tym roku, ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego rajd został okrzyknięty hasłem ,, szlak rowerowy dla biało-czerwonej”. Dzięki cudownej letniej pogodzie oraz ze względu na motyw patriotyczny liczba osób uczestnicząca w tym wydarzeniu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – na starcie o godz. 14:00 pod GOK-iem pojawiło się 150 osób! W rajdzie 20 kilometrów pokonały osoby w różnym wieku: od najmłodszych sześciolatków, po emerytów. Cieszymy się, że rowerówka odbiła się tak szerokim echem, iż dołączyli do nas mieszkańcy nie tylko gminy, ale i powiatu! Trasa prowadziła przez miejscowości, z których wychodzili mieszkańcy gminy, by zaciągnąć się do powstania. Stąd też uczestnicy rajdu przejechali ulicą Powstańców Wielkopolskich, następnie jechali przez Gębice do Skoraszewic, wracając przez Pępowo; dalej turystycznie przez Kościuszkowo i nową ścieżką przez Siedlec. Dwa postoje zrobiono w Skoraszewicach, by uczcić pamięć powstańców i złożyć symboliczny znicz, przy kaplicy zbudowanej dla uczczenia żołnierzy i powstańców oraz na skoraszewickim cmentarzu. Historie tych wydarzeń przybliżała pani Mirosława Bigaj, która już przed wyjazdem, na placu przy strażnicy, opowiedziała o ,,Skrzydlatym Zakątku” oraz o ,,szpitaliku”.  Wysłuchanie tych niezwykłych wykładów było o tyle istotne, że po zakończonym rajdzie – już na Cegielni – odbył się quiz powstańczy, przygotowany przez panią Mirosławę. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnicy mogli zdobyć nową książkę ,,Rowerem przez gminę Pępowo”. Ten reprint I wydania wzbogacony o trzy szlaki tematyczne miał premierę właśnie na Cegielni. Od wczoraj można nabywać egzemplarze w Urzędzie Gminy oraz w GOK-u. Uczestnicy rowerówki, którym nie udało się wygrać książki, a brali udział w quizie, wręczono pamiątkowe mapy Pępowa. Podczas quizu można było także posilić się kiełbaską z grilla, zorganizowanym przez GOK oraz ugasić pragnienie. O godzinie 18:00 wszyscy uczestnicy dotarli bezpiecznie do domów.

Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania:


- ochotnikom z OSP Pępowo, którzy jak zawsze rewelacyjnie zabezpieczali cały peleton dbając o bezpieczeństwo każdego uczestnika;

- pani Mirosławie Bigaj za poprowadzenie i przygotowanie quizu oraz przybliżenie uczestnikom rajdu historii powstania wielkopolskiego w naszej gminie;

- delegacjom za złożenie symbolicznych zniczy na cmentarzu i w kapliczce w Skoraszewicach;

- panu Janowi Szpakowi tradycyjnie za poprowadzenie uczestników rajdu;

- obsłudze bufetu za przygotowanie grilla i wydanie ciepłych i smacznych posiłków;

- wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i ochotny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

                Już dziś obiecujemy, że będziemy kontynuować na wzór ubiegłego roku rowerówki. Czasem w klimacie patriotycznym, czasem turystycznym, a czasem i pielgrzymkowym. Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka oraz strony internetowej: www.gok.pepowo.pl, na których zostaną podane szczegółowe informacje.

DSC06406

                Coraz większą popularnością cieszą się koncerty gwiazd SILESIA TV, które cyklicznie są organizowane przez GOK Pępowo. W tym roku gościliśmy już Mirosława Jędrowskiego, Krzysztofa Koniarka, natomiast w ubiegłą sobotę, 28 kwietnia mieliśmy przyjemność bawić się przy muzyce zespołu ,,Duet Karo”.

            Zespół "Duet Karo” istnieje na rynku 17 lat. Jego założyciele, Elżbieta i Stefan Witkowscy, pochodzą z Chorzowa.  Na co dzień oboje pracują zawodowo (pan Stefan w hucie, pani Ela w Urzędzie Miasta). Stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Państwo Witkowscy są małżeństwem od grubo ponad dwudziestu lat. Są także szczęśliwymi rodzicami dwóch synów. Muzyka i występy są dla artystów raczej rozrywką i odskocznią, a nie pracą. Duetowi Karo podczas występów towarzyszą śliczne tancerki, które uświetniają program swym wdziękiem, urodą i efektowną choreografią w atrakcyjnych strojach. Od roku 2017 duet występuje również z  muzykami na żywo. Koncertują w kraju i za granicą, prezentując autorskie piosenki.

            Koncert w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się o godzinie 20:00, ale najwierniejsi fani przybyli jeszcze przed godziną 19:00, by zająć najlepsze miejsca najbliżej występujących. 350 biletów natomiast zostało rozprowadzonych już na trzy tygodnie przed koncertem. Na scenie pojawiło się pięcioro artystów: śpiewający duet – państwo Elżbieta i Stefan Witkowscy, gitarzysta Paweł, klawiszowiec Mariusz oraz tancerka. Koncert z bisami trwał godzinę i 45 minut. Część pierwsza stanowiła biesiada śląska. Audytorium usłyszało hity: ,,Śląski szlagier”, ,,Jo i ty”, ,,Moja Ela”, czy ,,Kochosz mnie czy niy”. Przerywnik stanowił występ pana Stefana, który z przymrużeniem oka i w żartobliwy sposób opowiadał o swoim pożyciu z panią Elą. Publiczność oszalała ze śmiechu, gdy usłyszała, w jaki sposób artysta wytłumaczył synowi różnicę między kobietą a mężczyzną. Mianowicie zapytał o rozmiar stopy mamy, porównał ze swoją i powiedział dziecku: ,,Bo widzisz synku, tak naprawdę, to ta różnica jest między nogami”. Część druga koncertu przyniosła wiele utworów popowych, które na co dzień  często znajdują się na śląskiej liście przebojów. Z pępowskiej sceny wybrzmiały piosenki: ,,Miłość to cudowny sen”, ,,Więc tańczmy”, ,,1,2,3,4 dziubka mi dej” czy wyczekiwana ,,Żoneczka”. Oczywiście nie obyło się bez dwukrotnych bisów. Po koncercie jak zawsze można było zdobyć autografy od artystów, zakupić płyty i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

            Gminny Ośrodek Kultury kieruje podziękowania strażakom, za pilnowanie porządku podczas koncertu. Dziękujemy akustykowi, oświetleniowcowi i pomocy technicznej. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim widzom, dopytujących już z zainteresowaniem o kolejne koncerty, za wspaniałą zabawę i dobry nastrój, który – mamy nadzieję – będzie towarzyszył przez cały długi weekend majowy.

DSC06344

            15 kwietnia po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie zorganizował Otwarte Powiatowe Mistrzostwa w Szachach i Warcabach. W tym roku frekwencja dopisała doskonale, przez co rozgrywki trwały aż 5 godzin, od 10:00. Uczestnicy wzięli udział aż w czterech kategoriach rodzajowych: 7 osób rywalizowało w szachach, w warcabach powstały natomiast kategorie dzieci do lat 12, pań oraz mężczyzn. Rywalizacja była zacięta, ponieważ oprócz pucharu wójta i nagród ufundowanych przez GOK, podczas turnieju w Pępowie mieli zostać wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować powiat na szczeblu wielkopolskim już w tym tygodniu w Łęknie koło Wągrowcu. Sędzią w rozgrywkach szachowych był niezastąpiony Jacek Orzechowski, wielokrotny i wieloletni zwycięzca turniejów szachowych na różnych szczeblach. W komisji warcabowej natomiast zasiadł Edward Karpiński ze Starego Bojanowa, pasjonat gier logicznych, który zaledwie miesiąc temu zdobył trzykrotne Mistrzostwo Polski w warcabach: klasycznych, w kategorii seniorów; grze błyskawicznej, tzw. blitz oraz drużynowych. Sędziemu głównemu dopomagał Stanisław Glura. Podczas mistrzostw można było skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez GOK oraz wypić kawę lub herbatę. Po zaciętych rywalizacjach wynik był następujący:

Szachy (dorośli):

1 miejsce – Marek Norman

2 miejsce – Jacek Orzechowski

3 miejsce – Krzysztof Miecznikiewicz

Warcaby (dzieci do lat 12):

1 miejsce – Konrad Bazan (Gostyń)

2 miejsce – Adrian Błaszczyk (Dalabuszki)

3 miejsce – Adam Jarus (Sroki)

Warcaby (panie):

1 miejsce – Emilia Kulak

2 miejsce – Agnieszka Głogińska (Studzianna)

3 miejsce – Barbara Momot (Gostyń)

Warcaby (mężczyźni):

1 miejsce – Jarosław Błaszczyk (Dalabuszki)

2 miejsce – Stanisław Glura (Studzianna)

3 miejsce – Paweł Buczak (Babkowice)

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i cieszymy się z pasji do królowej wszystkich gier logicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku nagrody w imieniu wójta wręczyła sekretarz, Katarzyna Kmiecik-Rosa. Swą osobą zaszczycił zawodników także członek powiatowej rady, Janusz Sikora, gratulując drużynie, która wyjedzie do Łękna reprezentować powiat gostyński.  

DSC06147

Wczoraj, 14 kwietnia pępowska drużyna cheerleaders działająca przy GOK skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w IX Wielkopolskim Festiwalu Tańca ,,Tańczące Trzewiczki” w Ślesinie. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w tamtejszej hali sportowej. Organizatorami konkursu było: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie. Pępowskie cheerleaderki od miesiąca przygotowały układ taneczny, który zaprezentowały w sobotnie popołudnie. W konkursie wzięło udział dziewięć reprezentantek z naszej gminy: Julia Durak, Marysia Fabisiak, Dominika Gleń, Amelia Koncewicz, Ada Kwaśniewska, Julia Mierzyńska, Oliwia Nowacka, Wiktoria Okręt i Julia Wajn. Nasze dziewczyny dumnie reprezentowały gminę i powiat. Zaprezentowały się jako 56 zespół (z 65) stawiając na oryginalność i tańcząc shuffle dance – aktualnie modną, ale dość trudną technikę polegająca na szuraniu nogami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami oraz skrzynkę jabłek. Choć pępowskie dziewczyny nie zajęły wysokiego miejsca na podium, nabyły sporo doświadczenia, świetnie się bawiły, miło spędziły dzień i zaistniały przed szeroką publicznością. Drużyna wciąż się formuje i zgrywa; jeśli lubisz tańczyć i ćwiczenia akrobatyczne i masz 12-16 lat: dołącz do nas! Najbliższe spotkanie już w piątek o 15:00.

zyczeniagok

galeria 18 20180319 1771619079

            Już po raz X Stowarzyszenie ,,Ziołowieś” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowała kiermasz rękodzielniczy. Choć w niedzielę 18 marca sklepy były nieczynne GOK aż tętnił od klientów i zwiedzających. Z racji tego, że była to jubileuszowa wystawa, każdy potencjalny kontrahent otrzymywał słodkości. W tej edycji zaprezentowało się ponad trzydziestu wystawców z przeróżnymi rękodzielniczymi wyrobami. W GOK-u ze swymi wyrobami zaprezentowały się panie: Iwona Kasperczak, Iwona Sarbinowska, Iwona Walczak, Agnieszka Lesiak, Alicja Gniazdowska, Alicja Gumrowska, Aneta Szymańska, Barbara Asłamowicz, Beata Zielińska, Danuta Kaczmarek, Elżbieta Lekowska, Elżbieta Zawadzka, Emilia Kaczmarek, Ewa Gaworska, Halina Wałęsa, Milena Matuszczak, Monika Przewoźna, Monika Rolnik, Renata Antoniewicz, Sylwia Roszak, Urszula Panek, Włodzisława Walczak oraz panowie: Jerzy Ptak, Marcin Brylewski, Mariusz Saniewski, Teodor Szałata, Zdzisław Kaczmarek, państwo Maria i Piotr Barańczak oraz  UTW Krobia i oczywiście ,,Ziołowieś” Pępowo. Stąd można było zakupić nie tylko świąteczne ozdoby takie jak bieżniki, torby, serwetki z palmami, kurczaczki czy wyszywane zajączki. Na jarmarku zagościły też naturalne kosmetyki i artykuły spożywcze jak miody czy wata cukrowa. Nabyć także można było w okazyjnej cenie nową książkę kucharską powstałą dzięki KGW Gębice, pod patronatem pana Jarosława Lisieckiego. Choć na zewnątrz szalała iście zimowa temperatura, każdy mieszkaniec gminy wchodzący do budynku GOK-u poczuwał tchnienie wiosny i tęsknotę za ciepłymi, rodzinnymi świętami wielkanocnymi.

            Każdego, kto chciałby wcześniej poczuć zbliżające się święta serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez GOK. Zasady są proste: wystarczy stworzyć jajko wielkanocne i dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury do Niedzieli Palmowej, tj. 25 marca.