DSCN0497

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi Kijomarsz po Gminie Pępowo odbył się w piątek 25 listopada br.
Pomimo trudnych warunków pogodowych (mgła), na starcie zebrało się 11 Pań,
które pokonały dystans ok. 8 km.
Na kolejny spacer z kijami zapraszamy (Panie i Panów) za dwa tygodnie
tj. 9 grudnia 2016r. (piątek) o godz. 17.00
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej: www.gok.pepowo.pl

DSCN0506

 

 

 

 

 

 

 

 

 
29 października br. w „Klubie na piętrze” Gminnego Ośrodku Kultury w Pępowie
odbył się drugi „Wieczór z Grami Planszowymi”. Tym razem udział wzięli gimnazjaliści
z pępowskiej szkoły. Następne spotkania odbywać się będą cyklicznie (raz w miesiącu).
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej: www.gok.pepowo.pl
56         Dnia 20 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie odbył się gminny festiwal muzyki – Śpiewać każdy może. Konkurs rozegrał  się w czterech kategoriach: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. W jury zasiadł pan Leszek Żelazny – dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie, dyrygent chórku szkolnego oraz chóru gminno-parafialnego Continuo oraz gość specjalny: pani  Lidia Ratajczyk – absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej oraz Muzyki Kościelnej  w Poznaniu, która na co dzień uczy muzyki i plastyki, a także jest instruktorem gitary w szkole muzycznej. W konkursie udział wzięło 39  uczestników. Piosenki były wykonywane zarówno solowo jak i w grupach, z podkładami muzycznymi, ale także i a capella (bez towarzystwa  instrumentów).
W pierwszej kategorii zaprezentowało się czternaścioro przedszkolaków: cztery dziewczynki z przedszkola w Pępowie, które  przygotowała pani Agata Norman oraz dzieci ze Skoraszewic wyuczone przez panią Sylwię Begale i panią Patrycję Plewkę. Maluchy  zaprezentowały głównie piosenki o zwierzątkach, zajęciach w przedszkolu a nawet pojawił się utwór edukacyjny Halo Panie Policjancie z  choreografią, nawiązujący do numeru służb mundurowych 997. Wszystkie przedszkolaki za cudownie wykonane utwory otrzymały pierwsze  miejsca i zostały nagrodzone puzzlami.
W kategorii I-III największą popularnością cieszył się nowy utwór Tamta dziewczyna Sylwii Grzeszczak, wykonywany aż czterokrotnie,  przez: Marysię Kuklę, Paulinę Nowacką, Emilię Dudkowiak oraz Olę Chlebowską. W kategoriach klas IV-VI, w których występowały same  dziewczyny, najczęściej pojawiały się utwory tegoroczne. Dwukrotnie odśpiewano piosenkę Dach, a także publiczność mogła usłyszeć piosenki: Pomimo burz Antka Smykiewicza, Sofia Alvaro Solera czy Na ostrzu Ewy Farnej. Poprzeczka została podniesiona, gdy występowały dziewczyny z gimnazjum: pięć solistek i jeden duet. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury odbyło krótką, aczkolwiek żywą naradę w celu wyłonienia zwycięzców. W przerwie obrad dla publiczności zaśpiewały dwie licealistki, które są podopiecznymi pana Leszka Żelaznego i wielokrotnie zdobywały wysokie noty zajmując pierwsze miejsca w konkursach muzycznych: Martyna Stróżyk i Klaudia Berger. Dziewczyny wykonując utwory z interpretacją podbiły serca publiczności.
O wręczenie nagród został poproszony pan Mirosław Stachowiak - radny Rady Gminy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową nagrodę pocieszenia. Natomiast za zdobycie miejsca na podium zwycięzcy otrzymali różne nagrody: słuchawki, skarbonki, kubki termiczne, chokery (biżuteria na szyję) a także pendrive. Jury oceniało nie tylko sam śpiew, ale także dykcję, dobór repertuaru i wykonanie. W poszczególnych kategoriach postanowiło przyznać miejsca:
Klasy I-III
1. Igor Ciążyński – Razem z latem
2. Natalia Jankowska – Zapomnieć chcę
3. Paulina Nowacka – Tamta dziewczyna
 Klasy IV-VI
1. Aleksandra Gierlik – Kolorowe dzieci
2. Amelia Furmaniak – Dach
3. Oliwia Łagódka ­­- Ty i ja
 Gimnazjum
1. Julia Sobuś – Nie patrzę w dół
2. Marta Twardowska – Lustra
3. Zuzanna Fórmanowska - Cups
Konkurs Śpiewać każdy może cieszy się niebywałą popularnością w gminie Pępowo i każdego roku poziom wykonań jest coraz wyższy. Organizatorzy już dziś zachęcają do przygotowania repertuaru na kolejny rok choćby poprzez uczestnictwo w zajęciach wokalnych aranżowane przez GOK w Pępowie.
Barbara Krzyżoszczak

kijo12 listopada br. w sobotnie popołudnie ruszył w Pępowie jesienny kijomarsz. Dystans 8 km pokonało ok. 20 osób. Na mecie na uczestników marszu czekał słodki poczęstunek oraz ciepła herbata i kawa.

 

 

IMG 7767Uroczystości 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele p.w. św. Jadwigi w Pępowie. Po mszy świętej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz pod Tablicą Pamięci. Dalsza część Obchodów Święta Niepodległości odbyła się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Licznie przybyli mieszkańcy gminy obejrzeli spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów zespołu szkół w Pępowie. Nastąpiło również rozstrzygnięcie gminnego konkursu fotograficznego „Wspomnienie z wakacji”. Na konkurs nadesłano 87 fotografii. Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce – Dariusz Śląski (zwycięska fotografia została wykonana w słowackich Tatrach Wysokich i przedstawia Łomnicę – drugi co do wielkości szczyt Tatr),
- II miejsce – Małgorzata Waleńska,
- III miejsce – Franciszek Pospiech.
W czasie uroczystości można było również obejrzeć wystawę prac artysty Macieja Piotrowskiego z cyklu Energia miast. Pępowo. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.
Foto. Jacek Śląski

gry planszowe

29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie królowały gry: szachy, chińczyk oraz eurobiznes. Sobotnie spotkanie miłośników planszówek przebiegało w przyjaznej atmosferze z nutką uczciwej rywalizacji. Graliśmy ponad dwie godziny. Emocji było co niemiara.
Spotkania z grami planszowymi w GOK będą odbywać się cyklicznie (w każdym miesiącu). Na najbliższe rozgrywki zapraszamy w listopadzie!

Zobacz galerię zdjęć

Szoltysek

22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie gościł Mirosław Szołtysek - jeden z najpopularniejszych śląskich artystów. Występ obejrzał komplet publiczności, która wykupiła ponad 300 wejściówek. Śląski artysta tego wieczora wystąpił na scenie wraz z zespołem Wesołe Trio. Publiczność wspaniale bawiła się przy śląskich przebojach. W repertuarze nie zabrakło takich utworów jak: Dej się pocałować, Kochane serce me czy Wspomnienie o Józku. Mirosław Szołtysek zagrał w Pępowie nie po raz pierwszy (dwa lata temu podczas Dożynek Gminno-Parafialnych) i miejmy nadzieję nie po raz ostatni!

Zobacz galerię zdjęć