ferieplan2017

Kochane Dzieci i droga Młodzieży!
W ferie Gminny Ośrodek Kultury
serdecznie zaprasza na dodatkowe spotkania,
które organizujemy specjalnie dla Was!
Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Plan powyżej.

Do zobaczenia!

galeria 29 20170204 1443270447

Po raz pierwszy w Pępowie został rozegrany Gminny Turniej FIFY 17. Do zawodów zgłosiło się 30 uczestników, przystąpiło jednak 22. Przedział wiekowy graczy to prawie dwadzieścia lat. Turniej rozegrano w fazie pucharowej: osoba, która wygrała sportowe spotkanie awansowała do kolejnego etapu. Jedna rozgrywka trwała 8 minut. Przed meczami zgromadzeni uczestnicy i kibice minutą ciszy pożegnali tragicznie zmarłego wczoraj kolegę Maksymiliana. Gminny Turniej FIFY 17 rozpoczął się w samo południe. Gole padły już w pierwszym meczu. W trybie eliminacyjnym o przejściu do kolejnego etapu przy remisie decydowała loteria: chłopcy grali w papier, kamień i nożyce. Ze względu na dużą ilość osób turniej trwał aż pięć godzin, ale warto było zainwestować swój czas dla niezapomnianych emocji sportowych i życzliwej rywalizacji. Dla najwytrwalszych GOK zasponsorował czekolady. Jedenastka, która wyszła z fazy eliminacyjnej otrzymała pamiątkowe breloki. Najbardziej emocjonującym meczem była rozgrywka, w której padło siedem goli - zakończona wynikiem 4:3. Zwycięzcą I Gminnego Turnieju FIFY 17 został HUBERT SWOROWSKI, który grał Francją, wgrywając 2:0. Drugie miejsce po emocjonującej rozgrywce zajął Paweł Sobuś – Real Madryt. Na trzecim miejscu uplasował się Olek Andrzejak, także grający Realem. Panowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Nowo zakupiony Xbox One, dziś po raz pierwszy przetestowany przez biorących udział w turnieju, będzie dostępny w klubie na piętrze w GOK-u. Zapraszamy chętnych do korzystania ze sprzętu. Oprócz FIFY 17 dysponujemy jeszcze trzema innymi grami, dedykowanymi nie tylko dla chłopców.

galeria 6 20170202 2039276374

1 lutego Gminny Ośrodek Kultury przemienił się w prawdziwy teatr. O  godz. 14:00 gościliśmy teatrzyk Krak-Art z Krakowa, który wystąpił ze spektaklem dla dzieci pt. ,,Królowa Śniegu”. Publiczność, wśród której zasiadło prawie sto dzieci, zgromadziła się punktualnie. Na początku aktorzy udzielili instrukcji, jak należy zachowywać się w teatrze: utrzymać ciszę oraz nie przeszkadzać aktorom. Choć ,,Królową Śniegu” zna prawie każde dziecko, dziś zgromadzona widownia mogła obejrzeć zupełnie ...inną aranżację. Na początku Gerda w poszukiwaniu swojego braciszka udała się do ptasiego królestwa, gdzie zostały przeprowadzone zawody między dziećmi w rekrutowaniu najlepszego kruka. Dalej Gerda trafiła do jaskini rozbójnika, by przemienić jego serce i za sprawą sugestii maluchów sprawić, że zbir zrezygnował ze zbójowania i został strażakiem (padły także sugestie o przemianie w policjanta lub w kowboja). Najwięcej emocji wywołało wkroczenie aktorów między widownię. Dzieci z przejęciem ukrywały Gerdę, gdy zbój jej poszukiwał między publicznością. Spektakl nauczył dzieci kilku zasad: nie wolno rozmawiać z obcymi, należy słuchać i szanować starszych, a także zawsze można się zmienić na lepsze. Aktorzy otrzymali za spektakl gromkie brawa i życzyli dzieciom udanych ferii.

galeria 66 20170130 1549558831

     29 stycznia 2017 r. w kościele parafialnym w Pępowie odbył się świąteczny KONCERT TRZECH CHÓRÓW. Stowarzyszenie ,,Continuo” oraz GOK Pępowo gościło dwa zaprzyjaźnione chóry męskie: ,,Harmonię” z Krobi oraz chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy. Świąteczne koncertowanie w naszej parafii odbyło się po raz drugi w tej formie. W ubiegłym roku lokalny chór gościł ,,Palestrinę” z Gostynia a także chór z „Czestram” z Golejewka.
      Koncert rozpoczął się o godzinie 15:00 w kościele parafialnym. Wśród publiczności gościł włodarz gminy, pan Stanisław Krysicki, dyrektor szkoły, pani Cyryla Krajka, a także proboszcz, ksiądz Kazimierz Małek. Każdy chór wystąpił z dwudziestominutowym repertuarem, tj. około sześciu dwuzwrotkowtych utworów. Występy poprzedzało słowo wprowadzenia, które odczytywał prezes pępowskiego chóru, pan Grzegorz Matuszak.
      Jako pierwsi wystąpili panowie z Krobi. Na scenie pojawiło się szesnastu śpiewaków. Od 2014 roku dyrygentką jest pani Agnieszka Szymkowiak, natomiast funkcje prezesa pełni pan Andrzej Szpara. Śpiewacy z Krobi wykonali utwory: „Bracia patrzcie jeno” w opracowaniu - K. Garbalińskiego, „Witaj synu” - W. Poźniaka, „Północ już była” - J. Galla, a także „Oj maluśki - kolęda góralskaˮ w muzycznej aranżacji ks. Rizzi, do której solo wykonał pan Karol Chudy. Najwięcej emocji wywołał jednak utwór „Kolęda dla nieobecnychˮ w wersji Zbigniewa Preiznera, gdyż głos solowy i akompaniament wykonała dyrygent, pani Agnieszka Szymkowiak.
      Po koncercie chórzystów z ,,Harmonii” dla zgromadzonej publiczności zaśpiewali goście z Sarnowy. Dyrygentem jest od 1983 roku pan Jerzy Dudek. Zaśpiewali oni: ,,Dziecina mała”, ,,Kolęda – mazur”, ,,Pasterze mili”, ,,W żłóbeczku leży”, ,,Anieli w niebie”. Panowie z Sarnowy koncert zakończyli wiązanką pod tytułem ,,Hej kolęda”.
Na końcu zaprezentował się lokalny chór ,,Continuo” z repertuarem: ,,Za gwiazdą”, ,,W szopie, w szopie”, ,,Święta Panienka” – solo Danuta Chudzińska, ,,Serca ludzkie się radują” oraz ,,Jasna Panna”. Na zakończenie członkowie z ,,Continuo” wykonali wspólnie ze zgromadzoną publicznością kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem” – głos solo Agata Norman. Do wszystkich utworów akompaniowała Lena Markowska.
      Po koncercie przybyli goście zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury naprzeciw kościoła na poczęstunek. Inauguracja i wspólne śpiewy trwały jeszcze długo. Sezon kolędowy został zakończony w bardzo miłym i przyjacielskim klimacie. Z tego miejsca chórzyści z chóru ,,Continuo” bardzo dziękują przybyłej publiczności za wysłuchanie koncertów, zaprzyjaźnionym chórom z Krobi oraz Sarnowy za danie koncertów, utalentowanej Lenie Markowskiej za akompaniament, a także panu Michałowi Knule za zrobienie i udostępnienie pamiątkowych zdjęć.

DSC00395      Koncert Noworoczny to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz pępowskich imprez lokalnych. W ubiegłych latach odbywał się choćby w odrestaurowanej sali w Babkowicach czy w Skoraszewicach. Tego roku gościliśmy Państwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie. Wśród gości miło było nam powitać przedstawicielkę władzy, zastępcę wójta, panią Katarzynę Kmiecik-Rosę, wicedyrektora z Zespołu Szkół w Pępowie, pana Pawła Andrzejewskiego, a także dyrektor szkoły w Skoraszewicach, panią Ewę Śląską. Nasze wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji noworocznych koncertów wiedeńskich. W Pępowie repertuar obfitował w niezwykle ciekawe i sympatyczne wykonania.
      Jako pierwsza zaprezentowała się grupa przedszkolaków z oddziału ,,Żabki”. Maluszki zostały przygotowane przez wychowawczynię, pani Anitę Basty. W nawiązaniu do Dnia Babci i Dnia Dziadka wykonały utwory: ,,Babcia od bajek, dziadek od zagadek”. Program zakończyły tańcem do piosenki ,,Pizza Łasucha”. Po przedszkolakach na scenie pojawiły się dziewczyny z Młodzieżowego Zespołu Wokalnego: Klaudia Berger, Martyna Stróżyk, Martyna Cieplik, Martyna Sarbinowska i Natalia Kołodziejczak. Swymi czarującymi głosami wykonały trzy piosenki o tematyce świątecznej: Biały śnieg i ty”, ,,Chcę z tobą spędzić święta” a także ,,Hej ludzie – już po świętach”.  Po zaprezentowaniu utworów przez nastolatki scena została oddana rodzicom przedszkolaków ze Skoraszewic. Zademonstrowali oni z dedykacją dla dzieci przedstawienie teatralno-muzyczne do wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”. Treść wiersza czytała pani Sylwia Begale. Pomysł na zorganizowanie przedstawienia zrodził się z inicjatywy nauczycielek wychowania przedszkolnego. Aktorzy swym spektaklem rozbawili publiczność i rewelacyjnie wprowadzili ich w pogodny nastrój. Jak się okazuje, rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Skoraszewic są fantastycznymi odtwórcami zabawnych ról. Mamy nadzieję, że uczestnicy przedsięwzięcia także dobrze się bawili przy tworzeniu spektaklu i nie stanie się to ich jedynym przedstawieniem.
     Po przedstawieniu do wiersza pt. ,,Rzepka” na scenie pojawili się reprezentanci klas III szkoły podstawowej z Pępowa. Kolędę ,,Bóg się rodzi” zaśpiewało chłopięce trio z klasy III a: Marcin Kończak, Fabian Waleński oraz Michał Wolny. ,,Dzisiaj w Betlejem” wykonały dziewczynki z klasy III a: Marysia Kukla, Julka Jankowiak i Andżelika Błaszyk. Z klasy III b wystąpiły dwa duety. ,,Dzisiaj w Betlejem” zaprezentowała Ewa Marciniak z Nikodem Rudyńskim, a ,,Przybieżeli do Betlejem” – Rozalka Golejewska z Moniką Twardowską. Swoje popisy sceniczne dzieci ukoronowały piosenką finałową pt. ,,Tup, tup”, wykonaną wspólnie przez klasy III a i III b. Do występu uczniów przygotowały wychowawczynie: pani Maria Tomczak oraz pani Lidia Machowska. Po dzieciach zaprezentowali się indywidualiści z ogniska muzycznego działającego przy GOK. Na gitarze w duecie z panem Jackiem Śląskim – który przygotował uczennice do koncertu - zagrała Ola Gierlik wykonując ,,Walc” Franciszka Schuberta oraz ,,Korowód” Tylmana Susato. Następnie wystąpiła Julka Kołodziejczak grając ,,Wiosenny walczyk” Józefa Powroźniaka i w akompaniamencie z panem Jackiem Śląskim ,,Take care” Joepa Wandersa. Na instrumencie klawiszowym zaprezentował się Eryk Andrzejewski grając we własnej aranżacji ,,Przekażmy sobie znak pokoju” Górnego z Poznania oraz ,,Jest taki dzień” Czerwonych Gitar. Z nowopowstałej w tym roku sekcji wokalnej wystąpił Adam Jarus, przygotowany przez pana Leszka Żelaznego, w piosence ,,Orkiestry dęte”, którą zadedykował wszystkim babciom i dziadkom znajdującymi się na widowni.
     Kolejnym zespołem w programie Koncertu Noworocznego była scholka parafialna, która powstała dość niedawno, we wrześniu ubiegłego roku. Grupę dwudziestu śpiewaków stanowią głównie uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Scholkę wspiera pani Edyta Jerzyk, ucząc dzieci śpiewu i grając na gitarze, ponadto tata dwóch śpiewaków: pan Michał Kończak, który akompaniuje na instrumencie klawiszowym, a także siostra Monika, grając na akordeonie. Na Koncercie Noworocznym zespół wykonał trzy kolędy: ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Śliczna gwiazdka” oraz ,,Z narodzenia Pana”. Po grupie zaprezentowała się jeszcze przedstawicielka Samorządowej Szkoły w Skoraszewicach, Magdalena Wawrzyniak z klasy VI w ,,Kolędzie dla nieobecnych”.  Ostatnim punktem pępowskiego Koncertu Noworocznego był chór szkolny pod dyrygenturą nauczyciela muzyki, pana Leszka Żelaznego. Dziewczyny z gimnazjum wykonały świąteczny repertuar: „Merry Christmas” w wersji polskiej, ,,Szczęśliwych dni” z najserdeczniejszymi życzeniami dla mieszkańców gminy, a szczególnie publiczności oraz ,,Największy gazda”, gdzie głos solowy wykonał pan Leszek Żelazny.
    Podsumowując, na scenie zaprezentowało się około stu osób w innowacyjnych wykonaniach kolęd i pastorałek, zabawnych inscenizacjach i dziecięcych tańcach. Wszystkim występującym dziękujemy za ubarwienie tej wspaniałej niedzieli. Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania panu Pawłowi Andrzejewskiemu za pomoc w robieniu fotografii. Podziękowania należą się także panu Michałowi Kończakowi, Kamilowi Przybyłce i Fryderykowi Maciejewskiemu za obsługę techniczną i audialną Koncertu Noworocznego. Organizatorzy przedstawienia teatralno-muzycznego Rodzice-Dzieciom pt. ,,Rzepka” składają serdeczne podziękowania pani Urszuli Stachowiak z Firmy ,,Wypożyczalnia kostiumów” w Kościuszkowie za nieodpłatne udostępnienie strojów. Przede wszystkim dziękujemy także wytrwałej publiczności, bo to dla Was działamy, a bez Was nie odbyłaby się żadna uroczystość.

DSC00296 edited          Po raz pierwszy w Pępowie odbył się w mroźną niedzielę 8 stycznia Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zapisy trwały do 3 stycznia, by każdy z uczestników mógł się dobrze przygotować. Dziś w wydarzeniu serdecznie witaliśmy gości-słuchaczy: księdza proboszcza Kazimierza Małka, radnych rady gminy panów Stachowiaka i Witczaka, a także Senatora na Sejm RP pana Mariana Poślednika w roli rodzica. O godzinie 15:00 krótkim koncertem schola z pępowskiego przedszkola dokonała inauguracji wydarzenia. Szesnaście dziewczynek z grupy ,,Pszczółek” zaśpiewało trzy kolędy: ,,Świeć gwiazdeczko”, ,,Przybieżeli do Betlejem” i ,,Do szopy” z solówką Natalki Waleńskiej. Dziewczynki zostały przygotowane przez ich przedszkolnego opiekuna, panią Agatę Norman. Wszystkie uczestniczki były przebrane za śliczne aniołki. Za krótki koncert otrzymały grzechotkę-łapkę oraz czekoladowego mikołajka. Po dziewczynkach indywidualnie wystąpił trzylatek – Tobiasz Ciążyński, a po nim przedszkolaki ze Skoraszewic. Najmłodsi zaprezentowali się w przebraniach, głównie wykonując kolędy a capella. Największą popularnością cieszyła się ,,Przybieżeli do Betlejem”, wykonywana aż pięciokrotnie, a także ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” odśpiewana trzy razy - z uwspółcześnionymi zwrotkami. Ze skoraszewickiego przedszkola łącznie wystąpiło trzynastu ochotników z grupy ,,Misie”, ,,Jagódki” oraz ,,Wiewiórki”.
W następnej kolejności kolędy oraz świąteczne piosenki wykonywały dzieci w trzech kategoriach: klasy I-III (dziewięć osób), klasy IV-VI  (osiem dziewczynek) oraz gimnazjum (dwie nastolatki). Choć na liście uczestników pojawiło się więcej nazwisk, niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie chętnym, inni natomiast zostali pokonani przez grypę.
Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników o głos poproszono księdza proboszcza, który wspomniał o pięknej tradycji kolędowania. Zasugerował także, że wielu z  dzisiejszych uczestników I Pępowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w przyszłości będzie stanowić nabytek do gminno-parafialnego chóru ,,Continuo”. Na końcu każdy uczestnik otrzymał upominki zasponsorowane przez GOK: latarkę oraz czekoladę. Nagrody pomógł wręczyć ksiądz Kazimierz oraz radny rady gminy pan Wojciech Witczak. Na końcu zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprosił wszystkich na KONCERT NOWOROCZNY, który odbędzie się już za dwa tygodnie tj. 22 stycznia br. (niedziela), godz. 15:00.
grupoweDziś, 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego w Pępowie pojawili się niecodzienni goście: trzej mędrcy z darami. Wkroczyli oni uroczyście do kościoła i wzięli udział we mszy świętej o 11:30, którą odprawił ksiądz proboszcz, Kazimierz Małek. Na uroczystości pojawili się także chórzyści z repertuarem na organy i śpiew z ludem. Po mszy świętej wierni w uroczystym orszaku przeszli pod gminny żłóbek. Na czele kroczyli Trzej Królowie, za nimi dzieci w przepięknych, własnoręcznie wykonanych koronach. Pod żłóbkiem chór Continuo zaśpiewał dwie kolędy: Bracia, patrzcie jeno oraz Hej, w Dzień Narodzenia. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą koronę. W skład jury weszli: ksiądz proboszcz Kazimierz Małek, dyrektor GOK-u Leszek Żelazny i opiekun Koła Teatralnego Mirosława Bigaj. Po bardzo krótkiej naradzie ogłoszono werdykt: wszystkie korony zasłużył ex aequo na pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu, około siedemdziesięcioro dzieci, otrzymało nagrodę – czekoladę ufundowaną przez GOK. Słodki upominek dostali także chłopcy z gimnazjum, którzy odegrali rolę mędrców ze Wschodu i mieli zaszczyt przynieść dary Panu Jezusowi. Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali zwrotkę kolędy Bóg się rodzi: Podnieś rękę, Boże Dziecię!
GOK serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom ORSZAKU TRZECH KRÓLI: księdzu proboszczowi za odprawienie mszy świętej, pani Mirosławie Bigaj za przygotowanie mędrców, ministrantom za pomoc techniczną, Piotrkowi, Dawidowi i Kamilowi za wcielenie się w rolę trzech króli, chórowi za śpiew, radzie sołeckiej za przygotowanie żłóbka, panu Michałowi Knule za zrobienie pamiątkowych fotografii, a przede wszystkim dzieciom i ich pomocnikom za przygotowanie przepięknych zwycięskich koron.
15778556 345972275787808 2115361652 oW 98. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego mieszkańcy gminy Pępowo oddali hołd bohaterom. Uroczystość rozpoczęła się o 18:30 mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Kazimierz Małek. W kazaniu nawiązywał do wydarzeń ze swej młodości, gdy miał możliwość rozmawiania z uczestnikiem Powstania Wielkopolskiego. Głównym tematem zainteresowania stanowiły wówczas mundury młodych ochotników. Znajomy powstaniec księdza proboszcza mówił mu, że najczęściej chłopcy wychodzili w tym, co mieli na sobie, bez szczególnego umundurowania. Dopiero teraz młodsze pokolenie ma możliwość obejrzenia ubiorów żołnierzy w muzeach powstania wielkopolskiego. Na mszy świętej zostały także przywołane nazwiska 67 powstańców wywodzących się z Ziemi Pępowskiej. Po uroczystej mszy i odśpiewaniu trzech zwrotek Boże, coś Polskę uczestnicy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tutaj odśpiewano cztery zwrotki hymnu. Następnie uczestnicy w skupieniu wysłuchali Marsyliankę Wielkopolską, biorąc udział w pokazie imitującym wybuch powstania, przygotowanym przez sekcję bokserską. Zawyła wówczas pępowska syrena, po czym delegacje złożyły wieńce i znicze. Następnie włodarz gminy, Stanisław Krysicki, zabrał głos. Wspominał o doniosłości powstania i istocie upamiętniania tego wydarzenia. Podkreślił, że tak niedawno szkoła w Skoraszewicach otrzymała imię Powstańców Wielkopolskich. Także na pępowskim tzw. ,,szpitaliku” znajduje się tablica upamiętniająca miejsce zbiórki powstańców tej ziemi. Po przemowie wójt rozdał młodzieży przybyłej na uroczystość wydaną w 2013 roku przez historyczkę ze szkoły w Skoraszewicach, Małgorzatę Czernik, książkę Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Pępowskiej 1918 – 1919. Odczytany został także wiersz Elegia Powstańcza Gabriela Roszaka, lokalnego poety, który dedykował go pamięci Powstańców Wielkopolskich ze Skoraszewic. Pod pomnikiem ponadto głos zabrał ksiądz kanonik, Henryk Szwarc, polecając w modlitwie wszystkich walczących o wyzwolenie Wielkopolski. Na zakończenie, po odśpiewaniu Roty sekcja bokserska działająca przy GOK-u w Pępowie zaprezentowała scenografię, wykrzykując: ,,Cześć i chwała bohaterom!”.
Wszystkim przybyłym należą się wyrazy podziękowania: delegacjom i pocztom sztandarowym, strażakom za pomoc w zabezpieczeniu miejsca, księdzu kanonikowi za modlitwę pod pomnikiem, księdzu proboszczowi za odprawienie mszy świętej w intencji powstańców, wójtowi gminy za prelekcję, a także Klubowi Sporty Walki Gostyń - sekcji bokserskiej z Pępowa działającej przy GOK-u i członkom klubu sportowego Astra Krotoszyn za przygotowanie nieprawdopodobnej scenografii. Dziękujemy także fotografom: p. Jackowi Śląskiemu i p. Pawłowi Bzodkowi za udostępnienie zdjęć.

zyczenia

21 W piątkowy wieczór, 9 grudnia 2016 r., o godzinie 19:00, panie z gminy Pępowo odłożyły przedświąteczne porządki i weekendowe wypieki, by spotkać się w Gminnym Ośrodku Kultury na bezpłatnych warsztatach rękodzieła. Zainteresowanie było olbrzymie: na listę uczestników zapisało się pięćdziesiąt kobiet, przybyło zdecydowanie więcej; w tym jeden pan. Co ciekawe: o zajęcia dopytywały nie tylko mieszkanki gminy, ale pracownicy GOK-u odbierali telefony od reprezentantów ościennych miejscowości z całego powiatu. Na warsztaty rękodzieła przybyły przedstawicielki każdej wioski z pępowskiej gminy, przede wszystkim działaczki z Kół Gospodyń Wiejskich. Na początku spotkania instruktażu udzieliła pani Monika Rolnik z Babkowic, która podjęła się poprowadzenia szkolenia. Poleciła ona także materiały potrzebne do warsztatów, które zostały ufundowane przez GOK. Tematem przewodnim było stworzenie plastikowej bombki na choinkę w technice decoupage’u. Jest to forma sztuki, polegająca na oklejaniu powierzchni przedmiotów obrazkami z papieru lub serwetkami. Prace wykonuje się w kilku etapach. Uczestniczki, które przybyły nieco wcześniej, z niecierpliwością wzięły się do działania, nie czekając na resztę grupy. Po wyborze serwetki ze wzorem należało wyciąć lub wydrzeć obrazek w taki sposób, by dostosować go do formy bombki. Kolejnym etapem było rozwarstwienie serwetki i przymocowanie jej za pomocą umiarkowanej ilości kleju do plastikowej formy. Całość należało zamalować farbką, a następnie podsuszyć. Gdy uczestniczki warsztatów przeszły do tego etapu prac pojawiły się małe problemy z napięciem prądu, ale zostały bardzo szybko znokautowane. W czasie, gdy panie czekały na swoją kolej suszenia, wypiły kawę i herbatę a także poczęstowały się przepysznymi lukrowanymi piernikami zasponsorowanymi przez GOK. Ostatnią fazą działań techniką decoupage’u było zamalowanie farbą kolorową już całej powierzchni bombki i złączenie dwóch części.
Pani Monika Rolnik od kilku lat zajmuje się taką formą rękodzieła. Na warsztatach przygotowała także wystawę swoich prac. Wszystko, co tworzy, to jej autorskie pomysły. Prowadząca zajęcia zdradziła także, że widząc szkło – jeszcze przed zakupem – już wie, jaki będzie na nim wizerunek. Dekoracje pani Rolnik wprawiły w podziw niejedną uczestniczkę piątkowych warsztatów. Sama prowadząca wybrała trudniejszą formę decoupage’u, by przybyłe panie mogły się przekonać, ile pracy i cierpliwości trzeba włożyć w stworzenie takiej bombki. Rzeczywiście, powstałe prace były małymi dziełami sztuki. Większość pań uznała, że taka bombka będzie wisiała na honorowym miejscu na choince. Uczestniczki chwaliły nawzajem swoje ozdoby, żartobliwie mówiąc, że nie podejrzewały siebie o taki talent. Z zadowoleniem i dbałością panie zapakowały swe dzieła do torebek, by nie uszkodzić delikatnego tworzywa podczas transportu do domu. Świąteczne warsztaty rękodzieła trwały dwie godziny, ale wszyscy uczestnicy uznali, że warto było poświęcić ten piątkowy wieczór. Zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia powrócili do domów.