Plakat Narodowego Czytania

Gminna Biblioteka Publiczna w Pępowie po raz kolejny dołączyła do akcji #NarodoweCzytanie. Dziewiąta odsłona edycji w całej Polsce przypada 5 września i jest poświęcona “Balladynie” Juliusza Słowackiego. Tegoroczne wydarzenie ma charakter zdalny, a odczytany fragment w wykonaniu głównej bohaterki dramatu publikujemy na naszym profilu Facebook! Balladyna zaprasza Was do swojego świata, dacie się porwać?

Jesteście ciekawi dalszych losów Balladyny? Cały utwór znajdziecie tutaj: https://www.prezydent.pl/…/narodowe-czytanie-…/tekst-utworu/

 

Przyjmujemy wyzwanie od Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kobylinie do akcji #pokazcosieuwasczyta
📕 Przez siedem dni będziemy publikować okładki książek chętnie czytanych w naszej bibliotece.
📕 Będziemy również nominować kolejne biblioteki:
   dzień pierwszy - Gminne Centrum Kultury w Poniecu 
   dzień drugi - Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu
   dzień trzeci - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jutrosinie
   dzień czwarty - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu
   dzień piąty - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie
   dzień szósty - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi
   dzień sódmy - Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie

📖 Akcja ma na celu promocję czytelnictwa. 

Dzień pierwszy: u nas dużym zainteresowaniem cieszą się wspomnienia o obozach koncentracyjnych.

Książki o obozach koncentracyjnych

Dzień drugi: prezentujemy literaturę dziecięcą chętnie czytaną przez najmłodszych czytelników.

Literatura dla najmłodszych
Dzień trzeci: prezentujemy książki z serii ''Nie tylko dla fana''. Są to bogato ilustrowane biografie piłkarzy, skierowane do młodych fanów, których w gronie czytelników naszej biblioteki nie brakuje.
Książki o tematyce sportowej
Dzień czwarty: prezentujemy książki z serii ''Siostra Maria''. Jest to seria kulinarna, która w naszej bibliotece jest chętnie wypożyczana przez nasze czytelniczki.
Książki kucharskie siostry Marii

Dzień piąty:  #komiksy. Dnia 28 sierpnia przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. W naszej bibliotece nie brakuje miłośników tych graficznych opowieści, ponieważ komiksy są popularne i obecne w kulturze.
Różne komiksy

Dzień szósty: w 81rocznicę wybuchu II wojny światowej nasza biblioteka prezentuje serię historycznych książek, które przybliżą czytelnikom realia przeszłych wydarzeń. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia całej oferty!
Literatura wojenna
Dzień siódmy: dotarliśmy do ostatniego dnia akcji! Czy wiedzieliście, że czytelnicy kryminałów lepiej znoszą sytuacje stresowe i wykazują się większą empatią? Dziś prezentujemy serię prozy kryminalnej i promujemy polskich autorów! Dodatkowo, wydłużające się wieczory i deszczowa pogoda to idealni towarzysze książek, dlatego serdecznie zachęcamy do przejrzenia całej naszej oferty! 
Książki kryminały

13.08

13–25 sierpnia 1920
Bitwa wojny polsko-bolszewickiej zwana Cudem nad Wisłą , rozegrała się na przedpolach Warszawy, zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

7.08

powstanie warszawskie