DSC03949

                Choć padało dzień wcześniej, a także dzień po wyjeździe, w niedzielę 8 września pogoda dopisała na tyle, by rowerówka się udała. Na starcie czekało prawie 40, którym niepewna pogoda i chmury bywają niestraszne.  Przed wyjazdem pracownicy GOK zapisali uczestników i wydali talony na ciepły posiłek na stoisku państwa Kaczmarków. Już po raz trzeci wybraliśmy się z grupom zapalonych cyklistów na Festiwal Tradycji i Folkloru do Domachowa – tym razem odbyła się IX edycja. Trasa wiodła spod GOK-u do Kościuszkowa, dalej Ludwinowa, gdzie odbiliśmy do Sułkowic, a stąd już do Domachowa. Peleton w dwie strony prowadził pan Marian Ptak, za co mu serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także panu Stanisławowi Zieleniewiczowi, który już zgodnie z tradycją jedzie na końcu i zakłada łańcuchy oraz pompuje powietrze. Na Festiwalu spotkaliśmy wielu znajomych wystawców. Z roku na rok wydarzenie jest coraz bogatsze i cieszy się większym zainteresowaniem – gratulacje dla organizatorów! Zgodnie z tradycją gospodarzami festiwalu – podobnie jak w latach poprzednich – byli członkowie miejscowego zespołu – Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic, którzy przygotowali specjalny program prezentujący folklor biskupiański. Jak co roku, wystąpiły też dzieci i młodzież z zespołów biskupiańskich, działających przy Szkole Podstawowej w Krobi, Szkole Podstawowej w Starej Krobi i Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi. Ponadto wysłuchaliśmy po raz kolejny ulubionych kabaretów Grupy Gwarowej z Krobi „Na Fali”. Do Pępowa wyjechaliśmy o 17 przez Rębowo i Ludwinowo także w asyście strażaków ochotników z Pępowa.

                Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dyscyplinę na wrześniówce rowerowej. Dziękujemy pępowskiej OSP: Bartkowi, Pawłowi i Karolinie za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.
Na ostatnią już rowerówkę w tym roku zapraszamy w niedzielę 22 września na godz. 14:00 pod GOK. Krótką, dziesięciokilometrową trasą przejedziemy pod wiatrak Franciszek, gdzie o 15:00 odbędzie się jego oficjalne otwarcie. Zachęcamy do udziału!