DSC03894

                Po raz trzeci odbyły się warsztaty czerpania papieru 6 września jeszcze pod hasłem ,,Papierowe Lato”. Tym razem grupa dzieci ze Skoraszewic spotkała się w sali wiejskiej. O godzinie 16:30 pani Olga opowiedziała zgromadzonym, skąd wywodzi się papier. Dzieci dowiedziały się, że na chwilę obecną jednym z najdroższych rodzajów papierów jest ten uzyskiwany z odchodów słonia. Uczestnicy zostali zapoznani z historią papiernictwa. Następnie słuchacze podzieleni na grupy przystąpili do wykonania trzech prac: ozdabiali teczki swymi inicjałami i je pieczętowali, czerpali papier przy pomocy pana Wojtka i uczyli się kaligrafii pisząc gęsim piórem.

                W drugiej części uczestnicy warsztatów wylosowali karteczki z postaciami baśniowymi, przedstawicielami stanów, zawodów, krain i tworzyli cudaczne stroje z gazet i papierów. Pokaz wypadł niesłychanie zabawnie i wszyscy się doskonale bawili. Uwagę przykuł orszak ślubny, krasnoludek z prawdziwego zdarzenia i mała Indianka.

                Po zakończonych pracach dzieci zostały obdarowane nagrodami, upominkami i słodkościami. Stąd dziękujemy naszemu sponsorowi Urzędowi Gminy, który ufundował książki dla uczestników. Pozostałe nagrody współfinansowano ze środków GOK-u i programu grantów społecznych PGS GRANT.

                Dziękujemy organizatorce i inicjatorce wszystkich trzech warsztatów, pani Mirosławie Bigaj, za koordynację projektu i dopinanie wszystkich detalików na ostatni guzik.

                Dziękujemy dzisiejszym wolontariuszom: Klaudii Czabajskiej za wspaniałe makijaże, Olkowi Maksajdowskiego za pomoc, Zuzannie Nauhoff-Ley za koordynację i zaproszenie dzieciaków oraz państwu Przybył za gościnę i nieodpłatne udostępnienie sali w Skoraszewicach, a także wszystkim rodzicom za zorganizowanie odbioru dzieci i ich pociechom za uczestnictwo i dobrą zabawę!

                Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni projekt Pępowskich Moli Książkowych. Zapraszamy mieszkańców Pępowa do jak najbliższego kontaktu z papierem i czytania, tym bardziej, że już jutro odbywa się finał ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.