DSC03773

               Po raz kolejny dożynki gminno-parafialne odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia. W tym roku uroczystości pokryły się z nawiedzeniem kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Od godziny 14 na stadionie trwał kiermasz rękodzieła oraz prezentacje kulinarne KGW. O godzinie 16:15 na scenie pojawił się Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Ponadto rozstrzygnięto także wakacyjny konkurs fotograficzny organizowany przez GOK. Bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce wywalczyła pani Kamila Waleńska, zdobywając karnet na profesjonalną sesję zdjęciową o wartości 200 zł, którą wykona Studio Fotograficzne Alicji Pląskowskiej.. Gwoździem programu wieczornych obchodów dożynek był koncert Rudiego Schubertha. Doskonale wszystkim znany polski piosenkarz, związany przez długie lata z programem ,,Śpiewające fortepiany" emitowanym na TVP2 swój koncert rozpoczął ogodzinie 20:00 na stadionie w Pępowie. Rudi wraz z Tadeuszem Leśniakiem, który także gościł wczoraj w Pępowie, są współzałożycielami Okolicznościo-Rozrywkowego Syndykatu ,,Wały Jagiellońskie" utworzonego w 1977 roku.  Dwa lata później Schuberth rozpoczął współpracę z ,,Kabaretem Tey", co przekładało się na anegdotki opowiadane przez gwiazdę wieczoru. Zebrana publiczność usłyszała nie tylko edukacyjny wykład związany z pieluchami wnuka Wiktorka Rudolfa, ale też ubawiła się przy historyjkach o grubasie z Gdańska. Wszyscy zgromadzeni najbardziej jednak wyczekiwali hitów wykonawcy, które też wybrzmiały w Pępowie: ,,Monika dziewczyna ratownika", ,,Córko rybaka", ,,Wars wita" czy ,,Tylko ciebie mi brak".

W 2013 roku Rudi Schuberth wystąpił na kabaretonie podczas 50.  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Wielokrotnie wcielał się w role filmowe i serialowe. Zagrał w ,,13 posterunku 2", ,,Na dobre i na złe", ,,Filip z konopi", ,,Fala zbrodni", ,,Gulczas, a jak myślisz".

Koncert zakończył się po godzinie 21:00 burzą oklasków wypełniającą cały stadion publicznością i prośbą o bis.

Najbliższy koncert tradycyjnie w rytmach biesiady śląskiej odbędzie się 21 września. Dla fanów muzyki SILESIA zagra KARPOWICZ FAMILY. Są jeszcze dostępne bilety w cenie 20 zł.