DSC02890

                W Dzień Matki 26 maja GOK Pępowo zaprosił całe rodziny na festyn z okazji Dnia Dziecka na Cegielni. Główną atrakcją tego niedzielnego popołudnia był PAINTBALL LASEROWY, do udziału którego należało zgłaszać drużyny pięcioosobowe do 10 maja. LaserTag to gra zespołowa doskonałe łącząca zabawę z wzmożoną aktywnością fizyczną. Gracze wyposażeni są w realistyczne repliki karabinów AK12 emitujące niewidoczną wiązkę podczerwieni oraz zestaw czujników, które zbierają wszystkie informacje w trakcie gry na temat trafień. Karabiny są lekkie, a wiązka laserowa jest w 100% bezpieczna i bezbolesna, dlatego mógł zagrać w nią praktycznie każdy, bez względu na predyspozycję, płeć czy wiek. Do turnieju paintballa laserowego przystąpiły 32 zespoły. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 15:00. Imprezie towarzyszył Wójt Gminy Grzegorz Matuszak, który słowem wstępu zinaugurował Dzień Dziecka w Pępowie oraz złożył wszystkim mamom i dzieciom z okazji ich świąt najlepsze życzenia. Pochwalił też zapał i zaangażowanie coraz większej ilości dziewczyn do zawodów mundurowych. Wśród atrakcji na Cegielni pojawiły się także darmowe MEGAPIŁKARZYKI z Formacji Bojowej oraz dmuchańce, fast foody, pop-corn, wata cukrowa i prażynki.

                Największym zainteresowaniem, które przyciągnęło najszersze grono odbiorców, cieszył się paintball laserowy. Runda pierwsza była trybem eliminacyjnym. Przeciwnicy w podobnym sobie wieku stanęli do rozgrywek maksymalnie dziesięciominutowych. Każdy uczestnik mógł zostać postrzelony 4 razy. Do rundy drugiej przechodził zespół, któremu najwcześniej udało się przedostać do bazy przeciwnika. Rudna druga i kolejne miały inną formułę. Grające przeciwko sobie zespoły musiały opanować taktykę, by przez 4, 6 i 10 minut utrzymywać dominację bazy. Pojawiły się też nowe elementy – medyki, laserowe punkty, które przywracały zbitego uczestnika do gry. O godzinie 19:00 został wyłoniony zwycięzca po trudach i doskonałej zabawie. Pierwsze miejsce zajął zespół BRONX. Chłopcy w wieku 10-15 lat pokonali swoich finałowych rywali – SEZONOWCÓW, którzy walczyli także w składzie męskim 14-19 lat. Za pierwsze miejsce uczestnicy otrzymali puchar oraz każdy zawodnik zestaw do badmintona ufundowane przez GOK i pamiątkowy dyplom.

                Paintball laserowy to doskonały sposób na integrację grup, a festyn z okazji Dnia Dziecka przyciągnął na Cegielnię całe rodziny, które wspólnie i aktywnie miały możliwość świętować Dzień Matki. Dziękujemy FORMACJI BOJOWEJ za współorganizację wydarzenia oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc techniczną. Już za tydzień 2 czerwca o godz. 11:00 spotykamy się ponownie na Cegielni na pikniku wędkarsko-ekologicznym, który poprowadzą pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Po południu natomiast  odbędą się zawody strażackie na stadionie. Zachęcamy do udziału!