DSC02692

            W niedzielny wieczór inaugurujący niektórym weekend majowy 28 kietnie o godz. 19:00 mieszkańcy Pępowa spotykali się w Gminnym Ośrodku Kultury na kolejnym koncercie z cyklu biesiady śląskiej. Tym razem na scenie wystąpiła gwiazda TVS – Bernadeta Kowalska z Przyjaciółmi: Jerzym Macołą, Błażejem Szymkiewiczem, Mirosławem Naturalnym i Krzysztofem Wierzchowskim, który podjął się poprowadzenia imprezy i organizacji quizów z nagrodami. Zespół powstał w 2005 roku, a jego skład ulegał na przestrzeni lat zmianom. Zespół Bernadety Kowalskiej wydał dotychczas 6 płyt i nagrał kilkanaście teledysków. Chętnie podejmuje współpracę z innymi artystami, którzy pojawiają się zarówno w różnych nagraniach zespołu, jak też są częstymi gośćmi ich koncertów. Wśród najbardziej znanych przebojów nagranych przez zespół wraz z innymi artystami można zaliczyć: Tylko z Tobą (z Jackiem Silskim), Ta najważniejsza chwila (z Mariuszem Kalagą), Tamte chwile (z Grzegorzem Poloczkiem), Piekary są Śląskie (utwór znany słuchaczom Radia Piekary, jako swoisty hymn Stacji – wykonywany z Mariuszem Kalagą, Damianem Holeckim i Wojtkiem Małotą). Nazwiska te są bardzo popularne na śląskiej liście przebojów SILESIA, a część z tych artystów gościliśmy już w Pępowie na koncertach w GOK-u.

            Koncert Bernadety Kowalskiej odbył się w klimacie delikatnej zadumy nad przemijaniem i utratą bliskich osób, wspomnieniami i tęsknotą za młodością a także wspaniałym festiwalem miłości i zakochania. Ze sceny wybrzmiały piosenki ,,Jak promyk słońca” z dedykacją dla ukochanej córeczki Wiktorii Kowalskiej, ,,Piękne kwiaty, dobre słowa”, ,,Tylko z tobą”, ,,W życiu jak w piosence”. Piosenka ,,Piękne kwiaty, dobre słowa” zyskała tytuł Teledysku Roku 2018 Listy Śląskich Szlagierów i także otrzymała gorące brawa od pępowskiej publiczności. Po ponad dwugodzinnym koncercie słuchacze owacjami na stojąco poprosili o bis. Oprócz słuchowiska uczestnicy biesiady mieli możliwość zdobyć upominki po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie z dziedziny gwary śląskiej. Ponadto istniała możliwość zatańczenia z Krzysztofem Wierzchowskim czy zaśpiewania z Bernadetą Kowalską Biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszy się biesiada śląska w Pępowie nadmieniamy, że kolejny biletowany koncert odbędzie się 21września. Tego dnia wystąpi KARPOWICZ FAMILY. Natomiast podczas Dni Pępowa 15 czerwca na Placu Cyryla Ratajskiego wystąpi Paweł Gołecki. Będzie się działo! Zapraszamy do udziału.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu Bernadety Kowalskiej: OSP Pępowo Karolinie, Pawłowi i Mateuszowi za czuwanie nad bezpieczeństwem, akustykowi, oświetleniowcowi za pomoc w realizacji wydarzenia, ale przede wszystkim drogiej publiczności, która tak ochoczo uczestniczy w naszych koncertach.