Już po raz III na pępowskiej scenie wystąpili uzdolnieni muzycznie przedstawiciele naszej gminy, by wziąć udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez GOK. Dzieci zaprezentowały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII, VIII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do występów przystąpiło ponad 100 maluszków. Całej imprezie towarzyszył pasjonat muzyki – wójt gminy, Grzegorz Matuszak wraz z małżonką. W kilku słowach wstępu zapowiedział, że liczy, iż reprezentanci Pępowa w przyszłości wystąpią na światowej sławy estradach. Z racji tego, że nie był to konkurs a przegląd, każde dziecko wykonujące kolędy lub utwory świąteczne otrzymywało upominki za występ. Były to słodkie czekoladowe figurki, bańki mydlane, zestaw do badmintona oraz kolorowe slime – galaretkowate masy plastyczne, które dzieci uwielbiają. Przegląd rozpoczęliśmy od występu Ślimaczków z pępowskiego przedszkola przygotowanych przez Martę Hudzińską. Dla wielu z nich był to sceniczny debitu, bowiem dzieci mają 3-4 latka. Druga przedszkolna grupa z Pępowa, Motylki Hanny Wabińskiej wykonała kolędę Do szopy, hej pasterze oraz Świąteczne aniołki. Swój talent wokalny zaprezentowały Żabki Anity Basty-Nowak. Wystąpiły też maluszki ze Skoraszewic, Misie, przygotowane przez Sylwię Begale. Bardzo ochoczo i w przepięknych choreografiach wystąpiły sześciolatki ze Skoraszewic – Jagódki Patrycji Plewy i z Pępowa: Jeżyki Beaty Kaczmarek i Zajączki Alicji Olszak. Urozmaiceniem scenicznym było pojawienie się sześciu ślicznych aniołków ze Skoraszewic, które swym magicznym tańcem oczarowały całą publiczność. Dziewczynki zostały przygotowane przez Alicję Grobelną i Patrycję Plewę. Po występie kolejnej kategorii klas I-III nastąpiła niespodzianka – kolędę Lulajże, Jezuniu  oraz góralską Gore gwiazda Jezusowi na skrzypcach zagrał ośmioletni Mikołaj Jóźwik. Ubogaceniem przeglądu były wykonane dwie obcojęzyczne piosenki Jingle bells oraz Merry Christmas. Koncert został zakończony występem uczennicy szkoły średniej, która wykonała utwór Wigilia dla wędrowca.

GOK kieruje podziękowania dla pań opiekunek i wychowawczyń, które zadbały o występy najmłodszych i niejednokrotnie zachęcały uczniów do udziału. Dziękujemy rodzicom za kibicowanie i wspieranie występujących. Dziękujemy członkiniom sekcji reporterskiej za nieodzowną pomoc przy organizacji wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po więcej zdjęć swoich pociech z przeglądu do Gminnego Ośrodka Kultury.

III Przegląd Kolęd i Pastorałek zainaugurował nam dwutygodniowy okres ferii. GOK zaprasza do korzystania z szerokiej i bogatej oferty atrakcji, które czekają na dzieci:

15 stycznia (wtorek) godz. 12:00 kino dla dzieci, ,,Klub na piętrze”

16 stycznia (środa) godz. 17:00 warsztaty gliniarskie, ,,Klub na piętrze”

17 stycznia (czwartek) godz. 10:00 zajęcia w bibliotece

18 stycznia (piątek) godz. 14:00 pokaz iluzji, sala GOK

18 stycznia (piątek) godz. 16:00 film BOLLYWOOD, ,,Klub na piętrze"

19 stycznia (sobota) godz. 10:00 Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym, sala GOK

21 stycznia (poniedziałek) godz. 12:00 zajęcia plastyczne, sala GOK

22 stycznia (wtorek) godz. 12:00 Liga Gier Planszowych, ,,Klub na piętrze”

23 stycznia (środa) godz. 14:00 spektakl Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, sala GOK

24 stycznia (czwartek) godz. 10:00 zajęcia w bibliotece

25 stycznia (piątek) godz. 9:00 Turniej FIFY 19, ,,Klub na piętrze”

25 stycznia (piątek) godz. 15:00 karnawałowy balik przebierańców na zakończenie ferii, sala GOK.

DO ZOBACZENIA!