DSC09460

            7 grudnia, jak każdego roku w porze wyprzedzającej Boże Narodzenie GOK zorganizował po raz kolejny warsztaty rękodzieła świątecznego. Frekwencja jak zawsze dopisała – 70 przewidzianych miejsc zostało zapełnionych już przed godziną 19. We warsztatach udział brali zarówno panowie, jaki i panie. Młodzież, dzieci, mamy i babcie. Uczestniczyli ,,starzy” bywalcy, którzy przychodzą zawsze i z chęcią, ale pojawiły się też osoby nowe, szczególnie gorąco przez nas witane. Tego typu prace rękodzielnicze uczą cierpliwości, poprawiają zdolności manualne, łączą pokolenia i zachęcają do kreatywnych ćwiczeń.

            Tym razem w piątkowy wieczór zdobiono woreczki na prezenty. Niezastąpiona prowadząca warsztaty pani Monika Rolnik (która jest także inicjatorką wykonywanych prac) jak zawsze wraz z córką Olą pomagała każdemu zainteresowanemu. Na początku udzieliła wyraźnych instrukcji przez mikrofon, następnie dawała porady dla każdego indywidualnie. Praca była kilkuetapowa. Na początku jak zawsze w formie decupage’u uczestnicy musieli rozwarstwić serwetkę, a najcieńszy jej fragment przytwierdzić do woreczka specjalistycznym klejem. Dalej należało podsuszyć dzieło i powtórzyć klejenie. W czasie naturalnego suszenia i moczenia pędzelków można było skorzystać z bezpłatnego bufetu: wypić ciepłą kawę i herbatkę oraz skosztować przepysznych pierników, które znikały w okamgnieniu. Po przerwie kolejny etap prac: przyprasowanie i zdobienie. Choć tym razem każdy uczestnik otrzymał do wyboru dwa rodzaje wzorów na serwetkach – z aniołkami lub wieńcem – efekt końcowy prac był oszałamiający – wszystkie inne, według gustów pracujących na warsztatach.

            Kilku z uczestników zauważyło, że zgodnie z obietnicą GOK-u rzeczywiście już czuć klimat świąt. Z głośników sączyły się pastorałki, a Bożonarodzeniowe ozdoby oświetlały całą salę. Jak nigdy dotąd prace poszły bardzo sprawnie i już o 21:00 prawie wszyscy przybyli na warsztaty zadowoleni i ze swoimi dziełami opuszczali budynek.

            GOK kieruje podziękowania prowadzącej pani Monice oraz jej córce Oli. W najbliższym czasie zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia, w których czuć będzie ducha Świąt. Już w najbliższą niedzielę od godziny 14:00 na hali sportowej w Pępowie pojawi się święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów, a na dzieci będzie czekać moc atrakcji! O 16:30 wyruszy świąteczny orszak spod szkoły na pępowskie planty. O godz. 17:00 nowy wójt gminy odpali choinkę, która symbolicznie wprowadzi mieszkańców Pępowa w okres wesołych Świąt.