Z okazji wspomnienia św. Mikołaja GOK Pępowo w dniu 6 grudnia zorganizował teatrzyki mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Już o godz. 8:00 w szkole w Skoraszewicach pojawili się aktorzy z teatrzyku KRAK-ART z Krakowa. Natomiast o godzinie 10:00 wystąpili w Gminnym Ośrodku Kultury dla uczniów przedszkola, zerówek oraz klas I-III ze szkoły w Pępowie. Na początku spektaklu pt. ,,Lodowa Kraina” jeden z aktorów poinstruował dzieci, jak należy zachowywać się w teatrze. Przedstawienie zrealizowano na podstawie znanej bajki ,,Kraina lodu”, korzystając z tych samych postaci i podobieństw wątków. Dla dzieci wystąpiły zatem Elza, Anna, bałwan Olaf a także Kris. Historia opowiada o dwóch siostrach, które – choć łączyła je miłość – z powodu magicznych zdolności tej pierwszej nie mogły mieszkać razem. Gdy na królestwo spadła wieczna zima Anna postanowiła odszukać siostrę i nakłonić ją do odmiany losu. Dwie siostry, niegdyś mocno ze sobą związane, teraz żyły daleko od siebie. Po drodze dziewczyna spotyka Krisa i jego wygłodniałego renifera oraz Olafa – bałwanka ulepionego przez Elzę, który lubi ciepło. Niestety, spotkanie dziewczyn zakończyło się fiaskiem i starsza wbiła odłamek lodu w serce ukochanej siostry. Jednakże wspaniałomyślny i przystojny Kris wpada na pomysł, jak ocalić przyjaciółkę. Zachęca ją do powrotu do kochanego księcia. Niestety, gdy ten nią wzgardza, Annę ratują dzieci uczestniczące w spektaklu, które – przytulając się do aktorki – uratowały ją od wiecznego zamarznięcia. Bajka przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Nauczyła ich, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Dobra zabawa w rytm muzyki i asyście rozochoconych dzieci wywołała uśmiech na twarzach nie tylko najmłodszego grona.

W spektaklach udział wzięło łącznie 410 dzieci. Każde z nich otrzymało cukierki od świętego Mikołaja z GOK-u. Dziękujemy paniom dyrektor ze szkoły w Pępowie i Skoraszewicach za możliwość wystawienia teatrzyku oraz paniom nauczycielkom i opiekunkom za pomoc w organizacji wydarzenia.