W ubiegłą niedzielę 2 grudnia jak każdego roku w okresie przedświątecznym Stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz 11 zorganizowało kiermasz świątecznego rękodzieła. W tym roku pojawiła się rekordowa liczba wystawców – aż 41 sprzedawców ze swymi wspaniałymi towarami, które najczęściej są ich własnoręcznym tworem. Na każdym stoisku można było zakupić upominki pod choinkę dla najbliższych, ale także wspaniałe świąteczne akcenty, którymi udekorujemy domy. Pojawiły się kramy z zabawkami, wyrobami pluszowymi, obrusami i bieżnikami, krasnalami, torbami i poduszkami. Znajdowały się stoiska z kartkami świątecznymi, stroikami, świecami, opakowaniami do prezentów, biżuterią i wyrobami szklanymi. Nie zabrakło wystawców ze słodkościami czy kosmetykami. Ponadto cały budynek był niezwykle przyozdobiony i czuć już było zapach świąt. Między kupującymi święty Mikołaj wraz z pomocnicą Śnieżynką częstowali przybyłych piernikami i cukierkami ufundowanymi przez GOK i sołtysa z radą sołecką z Pępowa. O godzinie 12:30 został rozstrzygnięty – trwający od 1 października – konkurs fotograficzny ,,Jesienny spacer przez gminę Pępowo. Nagrody wręczał nowy wójt Grzegorz Matuszak. W przeciągu dwóch miesięcy zgłoszono 24 prace. Jury w składzie pracowników Gminnego Ośrodka Kultury wyłoniło troje laureatów a także przyznano jedno wyróżnienie. Nagrodą główną w konkursie jest plenerowa sesja zdjęciowa ufundowana przez GOK, którą wykona profesjonalne studio fotograficzne ART-FILM. Na ostateczny werdykt wpłynęły konsultacje jury, które przy ocenie brały pod uwagę:

- tematykę zdjęcia (rozpoznawalne elementy gminy Pępowo oraz barwy jesieni),

- artyzm (ogólne wrażenie, tzw. efekt WOW)

- nastrojowość i jakość zdjęcia (czy nie zostały nałożone filtry lub nie dokonano przeróbek fotografii).

Zostały nagrodzone następujące prace:

I miejsce – Dariusz Nowacki

II miejsce – Marta Langner

III miejsce – Dariusz Śląski

Wyróżnienie – Karina Pieprzyk

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Gminnego Ośrodka Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 21:00. Dziękujemy także Mikołajowi Wojtkowiakowi z sekcji reporterskiej za pomoc w fotografowaniu wydarzenia.

Wszystkich lubiących rękodzieło zachęcamy do udziału w najbliższy piątek w warsztatach świątecznych. Na pewno czas przybliżający nas do Świąt Bożego Narodzenia upłynie w miłej atmosferze. Udział jest bezpłatny. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 655736444.