IMG 7767Uroczystości 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele p.w. św. Jadwigi w Pępowie. Po mszy świętej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz pod Tablicą Pamięci. Dalsza część Obchodów Święta Niepodległości odbyła się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Licznie przybyli mieszkańcy gminy obejrzeli spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów zespołu szkół w Pępowie. Nastąpiło również rozstrzygnięcie gminnego konkursu fotograficznego „Wspomnienie z wakacji”. Na konkurs nadesłano 87 fotografii. Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce – Dariusz Śląski (zwycięska fotografia została wykonana w słowackich Tatrach Wysokich i przedstawia Łomnicę – drugi co do wielkości szczyt Tatr),
- II miejsce – Małgorzata Waleńska,
- III miejsce – Franciszek Pospiech.
W czasie uroczystości można było również obejrzeć wystawę prac artysty Macieja Piotrowskiego z cyklu Energia miast. Pępowo. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.
Foto. Jacek Śląski