6 grudnia z okazji wspomnienia świętego Mikołaja Gminny Ośrodek Kultury zaprosił wszystkie dzieci na niebywały spektakl. O godzinie 8:00 teatr „Maska” z Krakowa zaprezentował się w Skoraszewicach, następnie przyjechał do GOK-u, by i tu odegrać o godz. 10:00 program profilaktyczny w tematyce świąt. Spektakl nosił tytuł ,,Za pasem Święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Jak się okazało, złośliwy skrzat – pomocnik świętego Mikołaja, podmieniał życzenia dzieci: chłopcy otrzymywali w prezencie lalki, a dziewczynki – traktorki. Jeden z aktorów postanowił odmienić los najmłodszych. Z uczestników spektaklu  przemienił serce złośliwego skrzata, który psuł wszystkim święta, bo sam czuł się samotny. Pod koniec spektaklu dzieci otrzymały cukierki ufundowane przez GOK. Usatysfakcjonowane, z nowym teatralnym doświadczeniem i przekonaniem, że warto mieć przyjaciół, wróciły do szkoły. W spektaklu uczestniczyło 100 uczniów ze szkoły w Skoraszewicach oraz 150 ze szkoły z Pępowa.