galeria 23 20170403 1152834315

31 marca, w piątkowy wieczór, po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty rękodzieła, w tym przypadku w klimacie wielkanocnym. Tym razem zainteresowanie było jeszcze większe, gdyż pojawiło się siedemdziesięciu uczestników (w tym dwóch panów). Warsztaty były bezpłatne: wszystkie potrzebne materiały zagwarantował GOK – uczestnicy musieli mieć ze sobą jedynie suszarki. Podobnie jak podczas warsztatów bożonarodzeniowych wykonywano prace w technice decoupage’u – gdzie niezbędnym elementem jest kilkukrotne podsuszanie kolejnych warstw. O godzinie 19:00, gdy dyrektor GOK-u zachęcił uczestników przede wszystkim do miłej zabawy i poczęstunku, panie przy delikatnych dźwiękach muzyki wzięły się do pracy. Warsztaty połączyły pokolenia. Udział w nich wzięły zarówno uczennice: od gimnazjalistek a nawet uczennic z podstawówki, przez mamy z córkami, babcie z wnuczkami, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz reprezentantki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Instruktażu udzielała niezastąpiona pani Monika Rolnik wraz z pomocnicą - córką Olą, które na co dzień podejmują się wyrobów w tej technice, ostatnio nawet na Komunie Święte. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich warsztatach mniej więcej pamiętały, w jakiej kolejności powinny wykonywać dane czynności, jednak pani Monika mimo to dwoiła się i troiła, by każdemu sprawnie odpowiadać na pytania i podpowiadać kolejne etapy pracy. Pomagała także osobom, które były pierwszy raz na warsztatach i nigdy wcześniej nie pracowały w technice decoupage’u. To nad nimi sprawowała największą pieczę. Warsztaty przebiegły tak sprawnie, że po ich zakończeniu uczestniczki postanowiły jeszcze ozdabiać swoje wykonane jajka wstążkami, koralikami i cekinami. Powstałe w ten sposób dekoracje wyglądały niczym jajka Faberge.

Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania pani instruktor za przeprowadzenie – już po raz drugi - warsztatów rękodzieła oraz panom elektrykom za nadzór nad impedancją obwodu prądu.