DSC05829

                W sobotę 10 marca o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Dzień Kobiet. Zainteresowanie koncertem było tak duże, że w przeciągu dwóch dni zostały rozprowadzone wszystkie bezpłatne bilety. Na sali pojawiła się maksymalna liczba widzów – 330 osób, nie tylko pań. U wejścia uczestnicy koncertu zostali poczęstowani słodkim upominkiem zasponsorowanym przez panią sołtys Marię Grzesiak oraz Pępowską Radę Sołecką. Jeszcze przed koncertem dyrektor GOK, Leszek Żelazny, złożył życzenia wszystkim paniom z okazji ich święta. Do życzeń dołączył się także przewodniczący rady, Zenon Rogala. Wśród widowni zasiadł także włodarz gminy Stanisław Krysicki z małżonką oraz zastępca wójta – Katarzyna Kmiecik-Rosa.

                W tym roku z okazji Dnia Kobiet GOK zorganizował koncert operetkowy. Zaprosiliśmy gości z Koluszek – Śpiewającą Rodzinę Kaczmarków. Synowie, Adam i Wojtek, zaprezentowali się w 9 edycji ,,MAM TALENT”, podbijając serca milionów widzów. Ich występy mają ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube i mnóstwo pozytywnych komentarzy. W sobotni wieczór występowali wraz z rodzicami, którzy śpiewem zajmują się zawodowo. Pani Iwona, sopran dramatyczno-liryczny, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i od 2006 roku współpracuje z Filharmonią Łódzką. Pan Piotr, tenor dramatyczny, także jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku współpracuje z Reprezentacyjnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie. Wojtek, urodzony 25 lutego 1999 roku oprócz cudownego głosu barytona trenuje karate i inne sztuki walki oraz gra w klubie piłkarskim KKS Koluszki. Uczęszcza do klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach. Adaś, urodzony 9 lutego 2003 roku, uczy się w Gimnazjum nr 2 w Koluszkach. W swym dorobku mają już kilka płyt. Na pępowskiej scenie zaprezentowali przepiękne znane operetkowe utwory. Prowadzeniem zajęła się pani Iwona. Niedosyt wywołał najmłodszy syn, który ze względu na mutację nie mógł wykonać ,,Delilah”, prezentowaną przed Chylińską, Egurreolą i Foremniak. Urzekł jednak publiczność wykonaniem ,,Granady”. Mieszkańcy gminy mogli poza tym usłyszeć śpiewane w duecie przez panią Iwonę i pana Piotra m. in.:  ,,Księżniczka Czardasza”, ,,Tłumy fraków”, ,,Usta milczą, dusza śpiewa”, ,,Bo w Barcelonie”,  ,,Co się dzieje, oszaleję”.  Wojtek wykonał oczekiwany ,,Can’t help falling in love” oraz ,,Gdybym był bogaczem”, ,,Kiss me quick”, ,,Surrender”. Adam zaprezentował ,,Mamma” z dedykacją dla wszystkich mam, a w trójkę panowie wykonali ,,Brunetki, blondynki”. Na zakończenie cała rodzina wykonała wiązankę włoską. Po półtoragodzinnym koncercie oczywiście nie obyło się bez bisów. Po koncercie można było zdobyć autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać widokówkę z Wojtkiem, Adasiem lub całą śpiewającą rodziną.

Gminny Ośrodek Kultury kieruje podziękowania:

- pani Ewie Wojciechowskiej z galerii kwiatów na placu Cyryla Ratajskiego w Pępowie za przepiękne udekorowanie i efektowny wystrój sceny na Dzień Kobiet

- dziewczynom Kindze i Wanessie za pomoc w rozdawaniu słodkości

- OSP Pępowo za czuwanie nad porządkiem imprezy

- panom zajmującym się nagłośnieniem i oświetleniem koncertu

oraz wszystkim przybyłym za ogromne zainteresowanie, gorące przyjęcie wykonawców i dobrą zabawę.

                Natomiast miłośników biesiady śląskiej zapraszamy na koncert ZESPOŁU DUET KARO, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20:00. Zachęcamy do szybkiego nabywania biletów w cenie 20 zł, gdyż zainteresowanie jest spore.

DSC05743

W ostatnią sobotę ferii, 24 lutego, jak każdego roku, GOK zorganizował Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10, choć wielu uczestników przybyło przed czasem, by się jeszcze rozgrzać. Dawniej w ping-ponga grywali wszyscy. Dziś jest to sport nieco zapomniany, odstawiony do lamusa, kultywowany tylko w niektórych rodzinach. Do zawodów przystąpiło niewielu uczestników, ale rozgrywki były rzeczywiście zacięte i na wysokim poziomie. Mistrzostwa przebiegły szybko, gdyż tenisiści mieli do dyspozycji aż cztery stoły. W samo południe nastąpiło wręczenie nagród ufundowanych przez GOK. Osoby, które zajęły miejsce pierwsze otrzymały kubki termiczne, miejsca drugie: głośniczki bezprzewodowe, a trzecie słuchawki. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach. Poza tym wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary. Poniżej prezentujemy wyniki:


Kategoria kobiet (bez ograniczeń wiekowych):
1. Wiktoria Nowak
2. Klaudia Lewandowska
3. Lidia Domaniecka

Chłopcy (rocznik do 2005)
1. Albert Betowski
2. Artur Kamieniarz
3. Mateusz Łyszczak

Mężczyźni (roczniki 2001-1998)
1. Bartek Ptak
2. Kasper Grzywaczyk
3. Przemysław Matuszewski

Mężczyźni (roczniki 1997 i starsi)
1. Mateusz Kołodziejczak
2. Ireneusz Lewandowski
3. Jakub Nowak

konkurs na pisankę

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie
na wielkanocną pisankę!
Wystarczy wykonać świąteczne jajko
i dostarczyć do GOK-u do 25 marca.
Konkurs dla wszystkich mieszkańców gminy!
Regulamin tutaj.

DSC05706

W środę 21 lutego GOK Pępowo zorganizował spektakl teatralny zapraszając do współpracy STUDIO KRAK-ART z Krakowa. Przedstawienie pt. ,,Zima u Kubusia” przyciągnęło na widownię około stu dzieci z opiekunami. Spektakl rozpoczął się punktualnie o 14:00 i trwał godzinkę. Dzieci mogły spotkać Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Królika, Kłapouchego i Tygryska. Uczestnicy spektaklu kilkukrotnie zostali zachęceni do wspólnych zabawach ruchowych z bohaterami Stumilowego Lasu. Na moment także na scenie pojawiła się Pani Zima z uwagami i przestrogami na ferie. Uczestnicy przedstawienia wzięli udział w wędrówce do ogródka Królika, spacerowali po lesie, ale także pomogli odkopać dojście do schowka z marchewkami. Najmłodsi dowiedzieli się dzięki spektaklowi, jakie ptaszki zostają w Polsce na zimę i co można zrobić, by o nie zadbać. Dzięki dorosłej ochotniczce z publiczności Kłapouchy odzyskał ogon, ku uciesze dzieci. Udział w przedstawieniu był bezpłatny i gwarantował najmłodszym świetną zabawę w rytm muzyki i w towarzystwie przyjaciół Kubusia Puchatka.

DSC05671

W sobotę 17 lutego już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury zorganizował TURNIEJ FIFY 18 na xbox-ie one, który jest dostępny na co dzień w ,,Klubie na piętrze”. W tym roku do zawodów przystąpiło 24 uczestników z gminy Pępowo. Poziom trudności był zaawansowany i ambitny, gdyż chętni gracze są rzeczywiście miłośnikami FIFY i prawie każdego dnia rozgrywają domowe turnieje. Choć w ubiegłym roku przystąpiło do turnieju więcej graczy, bo 32, właśnie ten rok obfitował w mnóstwo sensacyjnych sytuacji. Stad też na ekranie siedmiokrotnie zobaczyliśmy żółte kartki, a aż w dwóch meczach zawodnicy zostali wyrzuceni z boiska za poważne przewinienie. Trzy razy chłopcy musieli rozegrać mecz poprzez dogrywki, a raz nawet zdarzyły się rzuty karne. Turniej rozpoczął się o godzinie 12, choć z małym poślizgiem, gdyż pierwszy gracz zaspał. Najstarszy zawodnik, który wziął udział w rozgrywkach miał 26 lat, najmłodszy natomiast 10. Nie oznaczało to jednak, że młodsze pokolenie dało się łatwo pokonać. Bywały mecze, w których młodszy uczestnik wygrał z szesnastolatkiem sześcioma golami do zera, ale rekord padł, gdy wynik meczu pozostał 7:0. W związku z tym, że turniej rozegrany został systemem pucharowym (knock-out), już podczas piątkowego losowania okazało się, że w rundzie eliminacyjnej  odpadnie jeden z ubiegłorocznych finalistów.  Panowie z pierwszym i drugim miejscem z ubiegłego roku musieli stoczyć ze sobą walkę już na pierwszym etapie. Stąd turniej zakończył się o godzinie 18 wynikiem:


I miejsce – Paweł Sobuś
II miejsce – Bartek Ptak
III miejsce – Kajtek Hojny.

Chłopcy otrzymali w nagrodę dyplomy, akcesoria sportowe oraz gry planszowe ufundowane przez GOK. Poza tym każdy uczestnik otrzymał w ramach pocieszenia słodki upominek. Już dziś zapraszamy w najbliższą sobotę 24 lutego na kolejny turniej z narodami, tym razem w sali sportowej GOK rozegrane zostaną mecze tenisa stołowego. Zapisy w dniu turnieju o godzinie 10!

DSC05646

W piątek 16 lutego z okazji ferii GOK zaprosił mieszkańców Pępowa na pokaz magii i czarów. Na scenie punktualnie o godzinie 13:00 pojawił się gość – Roman Roszyk z Poznania, który swymi iluzjonistycznymi pokazami oczarował nie tylko najmłodszych, przybyłych najliczniej, ale także ich rodziców. Pokaz trwał godzinę z kwadransem i skorzystało z niego około 130 osób. Warto zauważyć, że iluzjonista ma bardzo dobry kontakt z widownią i często wybiera pomocników do współpracy. Stąd też w magiczny sposób zniknął zegarek chętnego uczestnika, natomiast inny chłopiec wyczarował jajko. Przedmioty za sprawą zaklęć lewitowały po sali, a punktem kulminacyjnym było przecięcie samego prestidigitatora. Dotąd uczestnicy spektaklu zachodzą w głowę jak z trzech sznurków pojawił się jeden, w jaki sposób sześć obręczy stworzyło całościowe koło oraz gdzie znikają karty. Iluzjonista swym występem oczarował całe Pępowo. We wakacje będzie można spotkać pana Romana ze swoim przedstawieniem w pobliskiej Miejskiej Górce.

Już jutro zapraszamy młodzież na rozgrywki FIFY 18, które rozpoczną się o godz. 12:00 w ,,Klubie na piętrze”. Natomiast na kolejny bezpłatny spektakl dla dzieci zapraszamy w środę, 21 lutego na godz. 14:00. Na pępowskiej scenie pojawią się Kubuś Puchatek i przyjaciele.

DSC05600

 

            11 lutego GOK Pępowo zorganizował koncert Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń wraz z pokazem mażoretek BIG BANG. Tym razem impreza odbyła się na hali sportowej w szkole podstawowej przy boisku ,,Orlik”. Koncert odbył się w ostatni weekend karnawału, ku uciesze mieszkańców, gdyż wstęp był bezpłatny. Wśród publiczności pojawił się włodarz gminy, Stanisław Krysicki oraz działacz społeczny i przyjaciel Orkiestry Dętej – Jerzy Ptak. Punktualnie o godzinie 15:00 dyrektor GOK krótkim wstępem przedstawił niedzielnych gości. Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń istnieje od 1928 roku. Dyrygentem jest Piotr Kaczor. W skład zespołu wchodzi około 50 osób. Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń uświetnia najważniejsze uroczystości państwowe oraz gra liczne koncerty, także zagraniczne. Co roku w styczniu zespół występuje przed szeroką publicznością podczas koncertu noworocznego, którego tradycja sięga ponad 20 lat. Próby orkiestry odbywają się co tydzień w piątki o godz. 19:00 w Sali Kameralnej w Szkole Muzycznej w Gostyniu. W skład orkiestry wchodzą: flety, klarnety, trąbki, saksofony, tuby, puzony i instrumenty perkusyjne.

            Koncert rozpoczął się o marszem ,,The Washington Post” J. Ph. Sousa. Następnie muzycy przeprowadzili publiczność przez kraje obu Ameryk, zabierając słuchaczy do Meksyku, Brazylii, Kanady i grając najpopularniejsze melodie z tych rejonów. Gości zabawiał konferansjer, zarazem grający na tubie Sławomir Czesiak. Koncert orkiestry umilał pokaz mażoretek, które dotąd zdobyły już tytuły Mistrzyń Polski oraz Świata. Mażoretki to przede wszystkim tancerki i sportowcy. Muszą znać podstawy tańca klasycznego i nowoczesnego, podstawy tańców towarzyskich, muszą być wytrzymałe na wysiłek fizyczny i stres oraz wykonywać elementy gimnastyczne. Założycielką grupy jest pani Karina Altman. Aktualnie zespół liczy 16 dziewczyn. Koncert Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń miał się zamknąć soundtrackowym ścieżką z ,,Króla Lwa”. Na zakończenie jednak, gdy publiczność poprosiła o bis, orkiestra zaprezentowała cykl utworów Whitney Houston, której w niedzielę przypadała szósta rocznica śmierci.

Orkiestra zaprezentowała bogaty i ambitny repertuar, którym oczarowała pępowską publiczność. Wszyscy członkowie zespołu wraz z mażoretkami otrzymali słodki upominek ufundowany przez GOK. GOK tym samym dziękuje panu Tomaszowi Ciążyńskiemu za pomoc techniczną i wypożyczenie oświetlenia.

DSC05403

 W ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego, Gminny Ośrodek Kultury  zorganizował kolejną biesiadę w klimacie śląskim. Dotychczas na pępowskiej scenie wystąpiły gwiazdy TV Silesia takie jak: Mirosław Szołtysek, Teresa Werner, Brygida i Robert Łukowscy, Mariusz Kalaga czy Mirosław Jędrowski. Od dziś do plejady dołączył także Krzysztof Koniarek – artysta znany z wystąpień radiowych i telewizyjnych m.in. w TVS, Disco Polo Music, TVR, Polo TV, telewizja TRWAM, Radio Silesia, Radio Piekary czy Radio Fest. Impreza rozpoczęła się o godz. 19:00, ale jak zawsze publiczność stawiła się ponad godzinę przed występem. Krzysztof Koniarek swoją karierę telewizyjną rozpoczął w 2004r. piosenką „ Daj mi te chwile”. Sukces tego utworu zachęcił go do dalszego tworzenia i od tego czasu z powodzeniem działa na rynku muzycznym. Dzisiaj jako doświadczony artysta ma bardzo bogaty dorobek m.in. dwie płyty, kilka teledysków, przebojów i setki koncertów nie tylko w kraju, ale i za granicą. W Pępowie wystąpił ze ślicznym chórkiem, a na gitarze elektrycznej zagrał Piotr Stromyło.

            Koncerty zespołu Krzysztofa Koniarka to duża dawka pozytywnej energii. Melodyjne i pełne wrażliwości teksty sprawiają, że piosenki te trafiają do serc słuchaczy bez względu na wiek. Tak też bawili się mieszkańcy Pępowa. Krzysztof Koniarek często schodził ze sceny do publiczności, organizował konkursy, zachęcał do śpiewania i wręczał walentynkowe nagrody.

Jego koncert rozpoczął się modlitwą, ale cały występ przeplatany był anegdotami, żartami i ciepłym słowem. Biesiada odbyła się w trzech cyklach. Najpierw wokalista wystąpił z piosenkami znanymi z Opola jak choćby ,,W siną dal”. W drugiej części wykonawca zabrał publiczność do Zakopanego ze skocznymi góralskimi hitami. Na samym końcu zaprezentował swoje najlepsze szlagierowe piosenki: ,,Dziewczyna z promenady”,  ,,Jesteś moją melodią”, ,,Całe życie uczysz się miłości”, ,,Tylko ciebie chcę”, ,,Ty jesteś najpiękniejsza”. Krzysztof Koniarek dwukrotnie został wywołany po swoim występie, by bisować, mimo że koncert trwał dwie godziny.

Ze sceny popłynęły podziękowania dla pana dyrektora, akustyka i oświetleniowca oraz straży, która jak zawsze dbała o zachowanie porządku. GOK także dołącza się do podziękowań.

Już dziś zapraszamy na kolejną śląską biesiadę – 28 kwietnia 2018 r. Tym razem zagra dla Państwa DUET KARO. A jutro – 11 lutego – zachęcamy do udziału w koncercie Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń oraz pokazie mażoretek w hali sportowej przy boisku ,,Orlik” w szkole podstawowej o godz. 15:00. Udział jest bezpłatny!

DSC05361

W niedzielę 28 stycznia Stowarzyszenie ,,Continuo” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowało już po raz trzeci Koncert Trzech Chórów z cyklu ,,Nie tylko Trzej Królowie”. Dotychczas w tym programie wystąpiło – łącznie z gospodarzami - siedem chórów. W tym roku zaprezentowali się śpiewacy z miejscowości na literę P: ,,Magnificat” z Pakosławia oraz ,,Cecylia” z Ponieca. W ubiegłym roku było to grono męskie: chór ,,Harmonia” z Krobi oraz chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy. Natomiast dwa lata temu wystąpił chór ,,Palestrina” z Gostynia oraz ,,Czestram” z Golejewka. Koncert rozpoczął się o godz. 15:00 krótką przemową prezesa chóru lokalnego, pana Grzegorza Matuszaka, który przedstawił występujące chóry i zapowiedział wykonywane utwory. Na widowni zasiadł ksiądz proboszcz Kazimierz Małek i włodarz gminy Stanisław Krysicki z małżonką oraz wójt gminy Pakosław Kazimierz Chudy. Wśród gości pojawił się także Senator RP Marian Poślednik oraz dziekan dekanatu krobskiego ksiądz Krzysztof Szymender.

                Jako pierwszy wystąpił chór ,,Magnificat”. Liczy on 45 członków. Chór działa przy parafii im. Św. Walentego w Pakosławiu. Dyrygentem od 1999 roku jest Regina Dybowska, czasem zastępowana przez Bogumiłę Głowacz. Funkcję organisty i akompaniatora pełni funkcję Karol Tacka. Prezesem jest Wojciech Wawrzyniak. Chór zaprezentował kolędy takie jak: ,,My też pastuszkowie” (opr. M. Krawczyk), ,,Wśród nocnej ciszy” (opr. S. Niewiadomski), ,,Przylecieli Aniołkowie (opr. M. Krawczyk), suita kolędowa - ,,Gloria” (opr. M. Gabzdyl) i ,,W tę mroźną, cichą noc” (muz. F. Couperin).

                Po chórze z Pakosławia nastąpiła prezentacja gości z Ponieca. Należy do niego 25 członków. Dyrygentem i zarazem organistą jest Mieczysław Kasza. W sierpniu 2011 roku chór nagrał płytę z okazji 75-lecia swojej działalności. W Pępowie wykonali: ,,Twoja nam Jezu gwiazda jaśnieje”, ,,Dziecino słodka czemu drżysz”, ,,Cicha śnieżna noc”, ,,Mojego syneczka”, ,,Ziemię cichym snem”.

                Na końcu wystąpili gospodarze. Chórzyści z ,,Continuo” zaprezentowali utwory: ,,Za gwiazdą” (opr. J. Maklakiewicz), ,,Święta Panienka” (opr. J. Maklakiewicz), ,,W szopie, w szopie” (opr. J. Maklakiewicz),, ,,Chrystus nam się narodził” (opr. S. Stuligrosz) oraz ,,Serca ludzkie się radują” (opr. J. Maklakiewicz). Akompaniowała Lena Markowska. Po wykonaniu utworów do wspólnego kolędowania zostali zaproszeni chórzyści z Pońca i Pakosławia, by wspólnie z gospodarzami wykonać kolędy ,,Wśród nocnej ciszy” i ,,Dzisiaj w Betlejem”. Do śpiewania zostali także zachęceni zgromadzeni wierni. Po uroczystości wójt gminy wręczył pamiątkowe statuetki na ręce dyrygentów, a wiceprezes chóru Danuta Chudzińska ,,Continuo” obdarowała prezesów chórów nowymi pępowskimi emblematami. Po uroczystościach w kościele występujący śpiewacy zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury na poczęstunku i wspólnych śpiewach.

DSC05181

                W niedzielę, 21 stycznia, w Dniu Babci, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował niezwykły Koncert Noworoczny. Miał on o tyle wyjątkowy charakter, że uczestnicy spotkali się o godz. 15:00 w odrestaurowanej sali wiejskiej w Babkowicach. Podobna impreza odbyła się już w 2015 roku, kiedy to także gospodarze Babkowic mogli się pochwalić wyremontowanym obiektem. Na początku spotkania głos zabrał wójt gminy Stanisław Krysicki. Wśród gości zasiadł również Senator RP Marian Poślednik. Po wójcie przemówił sołtys wsi – Konrad Pieprzyk – minutą ciszy pragnąc uczcić pamięć zmarłego radnego, Stanisława Kaczmarka. Jako ostatni z podziękowaniami wystąpił radny Babkowic – Dominik Szczęsny.

                Choć publiczność spotkała się na koncercie, jako pierwsza wystąpiła grupa maluszków ze szkoły w Skoraszewicach. Panie: Patrycja Plewa i Alicja Grobelna przygotowały dwa tańce swoich podopiecznych. Dziewczynki z grupy zerowej i klasy pierwszej zaprezentowały taniec aniołków i śnieżynek do aranżacji ,,Cichej nocy” oraz ,,Alleluja” Leonarda Cohena. Gdy dziewczynki ze Skoraszewic opuściły scenę, pojawiły się na niej chórzystki ze Szkoły Podstawowej w Pępowie. Chórek liczący około 50 osób wykonał świąteczny repertuar: ,,Biały śnieg i ty”, ,,Merry Christmas” oraz z życzeniami dla publiczności ,,Szczęśliwych dni”. Po gimnazjalistkach wystąpili goście specjalni z Kościana. Reprezentanci Szkoły Tańca ,,Poezja” zaprezentowali się  w dwóch blokach tematycznych. Na Koncert Noworoczny do Pępowa przybyli ze swym instruktorem, panem Romanem Wojdowskim. Julia i Mikołaj zaprezentowani zarówno tańce klasyczne jak i latynoamerykańskie, takie jak: samba, cha-cha, rumba i jive. Prezentacja kościańskiej pary była poniekąd zachętą do uczestnictwa w kursie tańca organizowanym przez GOK w każdy wtorek o godz. 19:00. Publiczność mogła się naocznie przekonać jak można nauczyć się tańczyć dzięki takim zajęciom!

                Na Koncercie Noworocznym nie mogło także zabraknąć solistów z niekoniecznie świątecznym repertuarem. Na scenie pojawiła się Klaudia Berger, która wykonała obcojęzyczny utwór ,,Molitwa”.  Dla publiczności zagrał także duet dęto-klawiszowy, składający się z pracowników GOK – Irek Chmielarczyk i Leszek Żelazny. Panowie udzielają nauki gry na instrumentach, ale także śpiewu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nie mogło także zabraknąć występu chór gminno-parafialnego ,,Continuo” z Pępowa. Chórzyści występowali na babkowickiej scenie już 6 stycznia 2015, podczas poprzedniego tutaj organizowanego Koncertu Noworocznego. Aktualnie chór liczy 35 członków. W Dniu Babci na babkowickiej scenie wybrzmiały kolędy: ,,Za gwiazdą”, ,,Święta Panienka” (solo: Danuta Chudzińska), ,,W szopie, w szopie”, ,,Serca ludzkie się radują” oraz z wspólnie z publicznością ,,Przybieżeli do Betlejem”, gdzie głos ludu dośpiewała Klaudia Berger. Chórowi akompaniowała Lena Markowska.

                Na babkowickiej sali pojawili się także członkowie Sekcji Teatralnej dla Dorosłych, działającej przy GOK z niezwykłym, zimowym spektaklem. Publiczność znalazła się w baśniowej krainie Andersena. W ,,Pastorałce dla bałwanów” przez publiczność przejechała w orszaku Pani Zima prowadzona przez konie, w towarzystwie dzieci obsypujących ją płatkami śniegu. Na scenie pojawił się też wesoły bałwanek, Andersen oraz śpiewające śnieżynki. Następnie publiczność została zaproszona do wspólnego ,,papapania”, do w rytmicznej piosenki Skaldów. Z życzeniami wybrzmiał wiersz księdza Jana Twardowskiego ,,Wiersz staroświecki”. Na zakończenie spektaklu wszyscy chętni otrzymali zimne ognie, przekazując sobie ,,Znak pokoju”.  Grupę teatralną zasilają głównie nauczyciele pępowskiej szkoły, ale także byli członkowie szkolnego kółka teatralnego. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest pani Mirosława Bigaj. Sekcja wystąpiła już kilkukrotnie, m. in. uświetniając Dzień Kobiet czy Dzień Seniora oraz stworzyła spektakl na Noc Kupały. Ten spektakl można włączyć do kolejnego wielkiego osiągnięcia sekcji.

                Podczas koncertu zaprezentowały się także dwie grupy taneczne. Zespół K-team działający przy HUTNIKU w Gostyniu to grupa składająca się z sześciu dziewczyn, w tym aż trzech z naszej gminy. Taniec współczesny przygotowała Karolina Grobelna. Poprzednio można było zobaczyć ich występ podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gostyniu. Na zakończenie wystąpiły także cheerleaderki. Grupa została założona we wrześniu ubiegłego roku. Dziewczyny spotykają się dwa razy w tygodniu, by intensywnie trenować i ćwiczyć nowe figury gimnastyczne. Cheerleadering jest modną dyscypliną w Stanach Zjednoczonych, swą popularność zdobywa w Polsce dopiero od niedawna. Z uwagi na dużą liczbę wypadków podczas treningów jest uznawany za sport ekstremalny. Układy cheerleaderingu składają się z elementów gimnastycznych i akrobatycznych, tańca klasycznego, współczesnego oraz ich odmian, na przykład shuffle dance, który także został zaprezentowany.

                Wszyscy występujący otrzymali od Gminnego Ośrodka Kultury czekolady. Na zakończenie Koncertu Noworocznego sołtys Babkowic wraz z radą sołecką zaprosili uczestników i widownię na słodki poczęstunek oraz kolację. Gminny Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Koncertu Noworocznego w Babkowicach, zarówno występującym, jak i współorganizatorom. Dziękujemy Kornelii oraz Kasi za pomoc w rozdawaniu czekolad oraz pani Marioli za robienie zdjęć, a także za liczne przybycie oraz udział w tegorocznym Koncercie Noworocznym odbywającym się w pięknie odnowionej sali w Babkowicach. Zachęcamy w przyszłym tygodniu do równie licznego udziału w Koncercie Trzech Chórów, który odbędzie się w kościele parafialnym. Wystąpią gościnnie chóry z Pakosławia oraz Ponieca.