Bez tytułu4

Z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły przypadającej dzisiaj GOK Pępowo współpracując z parafią Pępowo zorganizował Koncert Pieśni Papieskich online. Ze względu na trwające ograniczenia w przemieszczaniu się i uczestnictwie w wydarzeniach religijnych koncert odbył się przy maksymalnych możliwościach odbiorców zgodnie z zaleceniami GIS. Jego transmisję można było śledzić poprzez parafialny kanał YouTube. Jak zaznaczył wójt gminy obecny na koncercie, w naszej małej ojczyźnie urodziny papieża nie mogły pozostać bez echa, bo przecież tu znajduje się szkoła jego imienia. Pieśni papieskie wykonywali absolwenci pępowskiej szkoły: Natalia Kołodziejczak z Gębic, Roksana Rosa ze Skoraszewic, Marta Krzyżoszczak z Gębic, Marta Pacanowska z Pępowa, Klaudia Berger z Krzekotowic oraz Ireneusz Chmielarczyk z Pasierb. Nad oprawą muzyczną – także włączając się do śpiewu – czuwał dyrektor GOK, Leszek Żelazny. W pępowskim kościele wybrzmiały pieśni: ,,Moje miasto – Wadowice”, ,,Wybrzeża pełne ciszy”, ,,W cieniu Twoich rąk” ,,Słowiański papież”, ,,Ty prowadzisz nas”, ,,Barka”, ,,Abba, Ojcze”, ,,Nie zastąpi Ciebie nikt” oraz fragment Tryptyku Rzymskiego. Koncert został opatrzony komentarzem słownym, wspominającym życie i pontyfikat Świętego Jana Pawła II. Po godzinnej uroczystości duchowieństwo oraz zebrana w kościele słuchacze przeszli pod pomnik Jana Pawła II, by oddać hołd papieżowi z ziemi słowiańskiej.

W związku z nowym doświadczeniem organizacji koncertu online zdajemy sobie sprawę, że przekaz audialny nie spełnił Państwa oczekiwań. Dziękujemy za cenne uwagi podczas koncertu – robiliśmy, co w naszej mocy. Najprawdopodobniej wydarzenie śledziło nawet 300 słuchaczy przed różnymi nośnikami. Dziękujemy za zainteresowanie! Dziękujemy księdzu proboszczowi Kazimierzowi Małkowi za umożliwienie transmisji i udostępnienie parafialnego kanału YouTube. Dziękujemy księdzu kanonikowi Henrykowi Szwarcowi za wspólną modlitwę. Dziękujemy Tomkowi Ciążyńskiemu za pomoc w obsłudze sprzętu. Dziękujemy także absolwentkom pępowskiej szkoły za poświęcony czas na próby i wspaniały występ. Bo, jak wspomniał po koncercie ksiądz proboszcz – wyrasta już nowe pokolenia Jana Pawła II, które nie znało go osobiście, ale chce kultywować jego naukę i żyć wzorem wielkiego świętego.

COVID 19

89579435 1522693514564294 1447609484347179008 o 1

 

DSC06587

Niewątpliwie Dzień Kobiet był hucznie obchodzony w całej Polsce. W Pępowie już zgodnie z tradycją mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego koncertu. Trudno oszacować, dlaczego akurat ta uroczystość wzbudziła tak ogromne zainteresowanie – organizatorzy rozdali ponad 400 biletów! Może właśnie to, że w przededniu Święta Kobiet, 7 marca na pępowskiej scenie pojawiło się prawie 50 postaci znanych z radia i telewizji: Jurij Szatunow, Urszula, Helena Vondrackova, Thomas Anders i Dieter Bohlen (Modern Talking), Jerzy Połomski, Sabrina, Shakin Stevens, Chris Norman i Mike Craft (Smoke), Danuta Rinn, Sławomir z Kajrą, a także członkowie zespołów Bee Gees, Partita, Dwa Plus Jeden, Bajm i wielu innych! Barwny korowód artystów entuzjastycznie przepłynął przez pępowską sceną, przenosząc widownię we wspaniały świat dawnych konkursów piosenki na najwyższym poziomie, takich ja Eurowizja czy Opole. Wszystko za sprawą zespołu wokalno-rozrywkowego SZAFA GRA, w skład którego wchodzą: Barbara Melzer (finalistka popularnego programu ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), Beata Wyrąbkiewicz (aktorka dubbingowa i teatralna, często podkłada głosy Myszki Minnie oraz Chase z Psiego Patrolu), Rafał Drozd (polski aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo) oraz niezastąpiony konferansjer Wojciech Dmochowski (aktor teatralno-filmowy także związany ze Studiem Buffo). Talent Artystów tworzących grupę został przełożony na współpracę w pierwszoplanowych rolach w takich spektaklach jak: Chicago, Grease, Koty, Upiór w Operze, Deszczowa Piosenka, Rent, Mamma Mia, Zakonnica w przebraniu, Rodzina Addamsów i wielu innych. Grupa wokalno-rozrywkowa "SZAFA GRA" powstała w 2003r. i do końca 2018 r. wystąpiła ponad tysiąc razy. Niewątpliwie każdy, kto wziął udział w sobotnim koncercie chciałby posłuchać zespołu jeszcze raz. Świadczyć o tym może chociażby publiczność, która przybyła nawet spod Warszawy. Zadziwiające tempo zmiany strojów, dbałość o detale, dynamika koncertu, niepodważalny talent wokalno-aktorski, dobór repertuaru, pomysł i prowadzenie imprezy przekładały się na ogromną ucztę muzyczną i entuzjazm widowni. Pępowska publiczność, jak powiedział po koncercie wójt gminy Grzegorz Matuszak, dosłownie została ,,powalona na łopatki”. Nie było mowy, aby wypuścić kwartet ze sceny bez podwójnych bisów. Ponadto na pożegnanie każdy mógł uścisnąć dłonie artystów.

W związku z tym, że koncert odbył się z okazji Święta Kobiet wójt gminy oraz dyrektor GOK złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia, wręczając symboliczny bukiet na ręce dwóch pań z publiczności. Scenę przyozdobiła pani Ewa Wojciechowska z galerii kwiatów  w Pępowie, za co otrzymała gromkie brawa. Dziękujemy także OSP Pępowo za – jak zawsze – solidne zaplecze p.poż. Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, bo w tych trudnych chwilach walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wielu mieszkańców miało wątpliwości, czy warto pojawiać się w skupiskach. Tym razem szczerze przyznajemy, że rzeczywiście ten, kto nie był, może bardzo żałować.

DSC06250

DSC06292

 

Tanecznie i treningowo minął ostatni weekend lutego w Gminnym Ośrodku Kultury. O godzinie 17:00 odbyła się gala widowiskowa tańca sekcji prowadzonych przez Szkołę Desperado. Na pępowskiej scenie zaprezentowały się dzieci uczestniczące w zajęciach ZUMBY KIDS w GOK-u w Pępowie, baletu, a nawet hip-hopu. Na koniec połączone siły dzieci z sekcji pępowskiej, krobskiej i gostyńskiej mogły zaprezentować się we wspólnym układzie do popularnego utworu Cleo, którą już niebawem będzie można usłyszeć na żywo w Gostyniu. Do występu dziewczynki przygotowała Marta Tymińska – prowadząca grupy baletowe i zumbę kids.

Część druga soboty to maraton zumby, czyli taneczny trening w rytmach latino. Do udziału zostały zaproszone wszystkie panie powyżej 15 roku życia. Zarówno te, które na co dzień uczęszczają na zumbę, jak i te, które dopiero w sobotę poznały klimaty zumby i salsation. Prowadząca dwugodzinny trening Joanna Kaczor wraz z Agnieszką Krzyżyńską dbały o to, by z prawie pięćdziesięciu uczestniczek wycisnąć wszystkie poty. Podczas zajęć można było poznać nowe kierunki zumby, chociażby takie jak zumba strong wraz z elementami kick-boxingu. Prezentowano też układy z salsation, których prowadzące nauczyły się podczas kursów u Alejandro Angulo. Maraton rzeczywiście trwał dwie godziny, od 18.30 do 20.30 z małą przerwą na rozstrzygnięcie loterii konkursowej, w której można było zwyciężyć karnet open na wszystkie zajęcia w Szkole Tańca Desperado.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ocean energii, uśmiechy i wspólnie spędzony czas w sobotni wieczór! Dziękujemy Szkole Tańca Desperado za przeprowadzony trening i motywacje do dalszych działań. Przypominamy, że zajęcia zumby w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18.30, natomiast na zumbę kids zapraszamy w środy o godz. 16.00.

DSC06138

W ostatnią niedzielę karnawału, 23 lutego GOK Pępowo w klimatycznym ,,Klubie na piętrze” zorganizował galę złotych polskich przebojów z lat ’70, ’80 ’90 (ang. old but gold). W utworach Anny Jantar, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Grażyny Łobaszewskiej i wielu innych zaprezentowały się absolwentki pępowskiej szkoły, które od jakiegoś czasu nie występują publicznie, a w gimnazjum zdobywały znaczące sukcesy ogólnokrajowe. Spotkanie to przyjęło charakter także lekcji historii muzyki. Każdy utwór został opatrzony komentarzem słownym dotyczącym pochodzenia utworu, biografią artysty i anegdotami. W tle wyświetlane były wideoklipy archiwalnych występów twórców prezentowanych utworów. Imprezie towarzyszył wójt gminy Pępowo z małżonką, sekretarz gminy oraz siostry zakonne.  Gala ,,Stare, ale złote” została zorganizowana, aby szerzyć pamięć o twórcach, którzy łączyli nie tylko pokolenia, ale wiele wspólnych tęsknot i niewypowiedzianych słów. Dzisiejsza muzyka nie zawsze stanowi swobodne zaplecze wyrażania emocji, nie zawsze też jest kanonem piękna. Wśród polskich twórców jest jednak sporo zasłużonych artystów, których słuchamy z przyjemnością i rosnącym podziwem dla ich twórczości. Artystów pokroju przez duże ,,A", którzy ponadczasowymi utworami potrafią napełnić serca wspaniałymi, pięknymi emocjami. Spotkanie stało się nie tylko ucztą duchową, ale też lekcją historii, którą słuchacze przeżyli z zainteresowaniem i niegasnącym zaciekawieniem. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, pojawiło się tylu słuchaczy, że zajmowali miejsca stojące. Każdy mógł się poczuć jak na prywatnym koncercie, gdyż prezentowany przez występujące poziom był rzeczywiście bardzo wysoki, a każda z nich bez wątpienia – jak usłyszeliśmy po gali – mogłaby wystąpić na dawnym KFPP w Opolu. Dziewczyny zaprezentowały utwory takie jak: ,,Moje jedyne marzenie” z rep. Anny Jantar (Natalia Kołodziejczak), ,,O mnie się nie martw”  z rep. Katarzyny Sobczyk (Roksana Rosa), ,, Byłam różą” z rep. Kayah i Bregovic (Alicja Szpurka), ,,Nie wierz, nie ufaj” z rep. Anny Jantar (Marta Krzyżoszczak), ,,Czas nas uczy pogody” z rep. Grażyny Łobaszewskiej (duet Klaudia Berger i Martyna Stróżyk), ,,Polska Madonno” z rep. Maryli Rodowicz (Alicja Szpurka), ,,Cykady na Cykladach” Maanam (Adela Borowczyk), ,,Wyszłam za mąż, zaraz wracam” z rep. Ewy Bem (Klaudia Berger), ,,Radość najpiękniejszych lat” z rep. Anny Jantar (Martyna Stróżyk), ,,Odkryjemy miłość nieznaną” z rep. Alicji Majewskiej (Lena Markowska). Na koniec wszystkie występujące wykonały wspólnie utwór ,,Deszcz”, znany też pod tytułem ,,I tak się trudno rozstać”.

Wszystkim uczestniczkom niedzielnej gali dziękujemy za profesjonalne przygotowanie utworów i zachęcamy do dalszej współpracy. Dziękujemy mieszkańcom Pępowa i okolic za duże zainteresowanie i frekwencję mimo niesprzyjającej pogody. Na kolejny koncert, już na dużej sali, zapraszamy w sobotę 7 marca z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Mamy jeszcze ostatnie sztuki bezpłatnych biletów.

DSC06075

Walentynki, święto zakochanych, są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. W Polsce walentynki zyskały popularność dosyć niedawno, gdyż w latach 90 ubiegłego wieku. W jednym z rankingów podano informację, że najczęstszym prezentem dla drugiej osoby z okazji walentynek jest kolacja. Inni zakochani bawią się na wieczorkach karnawałowych. Jednak w Pępowie prawie 200 osób zdecydowało się z okazji walentynek wziąć udział w Walentynkowym Koncercie Aleksandra Martineza w Gminnym Ośrodku Kultury. Dzisiejszy artysta z Filipin został zaproszony na specjalne życzenie wielu z Was, gdyż gościł już w Pępowie w tamtym roku z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Aleksander Martinez pochodzi z Filipin, a od 15 lat mieszka w Polsce. Ma żonę Polkę, która także zasiadła wśród pępowskiej publiczności i 12-letnią córkę. Marzy o nagraniu własnej płyty. Niebywały talent wokalny, skala głosu umożliwiająca zaśpiewanie praktycznie każdego utworu niezależnie od gatunku muzycznego, idą u niego w parze ze skromną osobowością. Jak sam Martinez powiedział, tym razem usłyszeliśmy piosenki inne niż w roku ubiegłym, gdyż zmieniły się okoliczności i okazja do koncertowania. Audytorium mogło usłyszeć utwory o miłości i nie tylko: ,,Love story”, ,,Dilaila”, ,,Pamięć” (z rep. ,,Koty”), ,,Sono Italiano”, wiązankę piosenek „twist again” a koncert zakończył utworem ,,Time to say goodbay” oraz półgodzinnym bisem. Jak sam się tłumaczył po jednym z wykonanych utworów: moduluje głos na Presley’a, Armstronga i Jacksona w jednym utworze, bo czasem na koncertach ze względu na zbyt idealne wykonanie, zarzucają mu playbacki. Organizatorzy popełnili jeden błąd, nie tym, że zaprosili wokalistę ponownie, ale tym, że przygotowali miejsca siedzące dla publiczności. Nogi same rwały się do tańca! Martinez porwał publiczność do zabawy, wręczając paniom kwiaty oraz prosząc do tańca niektóre z nich. Przez to, że często schodził ze sceny zyskał świetny kontakt z publicznością. Niewątpliwie jego koncert na długo zapadnie w pamięci wszystkich zakochanych. Fragment koncertu można zobaczyć klikając w link: https://www.facebook.com/gostyn24/videos/668063507265516/

GOK Pępowo serdecznie dziękuje ochotnikom z OSP Babkowice za sprawowanie nadzoru p.poż. oraz pani Ewie Wojciechowskiej z galerii kwiatów na placu Cyryla Ratajskiego za klimatyczną walentynkową scenografię. Kolejny koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn odbędzie się 7 marca o godz. 19:00. Można już odbierać bezpłatne bilety na kwartet SZAFA GRA. Życzymy Państwu mnóstwo miłości na co dzień z okazji walentynek.

DSC06006

Ach, co to był za bal! Wielki, karnawałowy, na zakończenie ferii zimowych. Cieszymy się z tak dużej ilości dzieci, które wzięły udział w tym wydarzeniu. W piątkowe popołudnie 7 lutego w sali GOK-u pojawiły się najmłodsi nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu, a nawet i miasta Poznania, przebywający na feriach w Pępowie. Co więcej: wszyscy mieli na sobie wspaniałe przebrania. Zabawa odbywała się w gronie księżniczek, czarownic i wróżek, motylków, spidermanów, policjantów i piratów. Rzeczywiście niezwykle trudno było wybrać kostium, który przykuwał uwagę. Rozwiązanie jednak odbyło się na koniec baliku. Po wielu zabawach i grach z klaunem Agnieszką, po tańcach przy muzyce zespołu FAKT zostały wręczone główne nagrody dla uczestników.

1 miejsce i wyróżnienie zajął ręcznie robiony strój jeża i jego mamy – pani Ewy Wojciechowskiej z synkiem

2 miejsce otrzymała jedyna na sali panna młoda Gabrysia Lekowska

3 miejsce zostało wręczone góraleczce Marysi Kordek

Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla dwóch tak samo ubranych dziewczynek: cheerleaderek oraz wróżek.

Za każdą konkurencję GOK wręczał uczestnikom słodycze, soczki, cukierki, ale można też było otrzymać nagrody rzeczowe.

GOK Pępowo składa podziękowania zespołowi FAKT za wspaniałą zabawę i zorganizowanie wielu rewelacyjnych zabaw dla dzieci, animatorce Agnieszce za prowadzenie konkurencji i zabawianie maluchów oraz wszystkim rodzicom za przygotowanie pomysłowych strojów dla swych pociech.

Prosimy w komentarzach o opinię jak się bawiliście. Możecie też podesłać zdjęcia w przebraniach!

DSC05864

Pochmurny i deszczowy dzień bardzo dobrze sprzyjał Turniejowi FIFY 20, który zorganizował 7 lutego  w ,,Klubie na piętrze” Gminny Ośrodek Kultury. Do rozgrywek przystąpiło 32 grających na xboxie, dlatego mecze rozegrano w systemie pucharowym. Najbardziej emocjonującą rozgrywką był mecz zakończony wynikiem 4:3. Największa różnica goli to 6:0. Dużą atrakcją dla uczestników turnieju była gra z ich trenerem, Tomaszem Leciejewskim, który także został namówiony do udziału w turnieju.

Na dobry mecz nie ma reguły. Niektórzy siedzą bardzo blisko ekranu, inni natomiast daleko. Są tacy, co lubią grać wśród okrzyków i dopingu kolegów, inni preferują ciszę. Wielu z uczestników przyniosło ze sobą swoje pady, aby grać na swoim sprzęcie, do którego są przyzwyczajeni. Cały turniej rozgrywał się w godzinach od godziny 8 do godziny 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladę dla osłodzenia goryczy porażki – jak powiedział pan dyrektor. Trzy pierwsze miejsca nagrody ufundowane przez GOK. Miejsca prezentują się następująco:

I miejsce – Nikodem Malcherek

II miejsce – Dominik Leśniarek

III – Tomasz Leciejewski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy młodzieży za miłe spędzenie ostatniego dnia ferii.

DSC05824

Spotkanie z iluzją to wydarzenie niecodzienne. Tak też było 4 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury. Z okazji ferii dla dzieci wystąpił Krystian Bączyński, wspaniały magik, który potrafi zbudować zapierające dech w piersiach napięcie i widowisko. W popołudnie pełne intrygujących wydarzeń, które działy się na scenie, przybyło prawie 150 obserwatorów. Dzieci i dorosłi czarowali wraz z iluzjonistą i głośno krzyczeli najpopularniejsze zaklęcia: ,,Abra-kadabra”, ,,Czary-mary”, ,,Sim salabim” Od czasów starożytnych niektórzy ludzie używali technik iluzjonistycznych w nieuczciwych celach. Głównie po to, żeby oszukać obserwatora, wyłudzić od niego pieniądze lub go okraść.  Najpierw przyciągano uwagę, potem ją rozpraszano i delikwent ze zwykłego przechodnia stawał się ofiarą iluzji i chytrego iluzjonisty. Podczas spektaklu iluzjonistycznego widz jest wspólnikiem „czarodzieja” i udaje się na pokaz, by cieszyć się sztuką i nauką. Razem pozwalają iluzjonistom tworzyć efekty nieprawdopodobnych rzeczywistości i dziwić się, jak łatwo oszukać nasz mózg. Magia to siła, która od zawsze przyciągała i fascynowała ludzi od zawsze. Pozornie niemożliwe do zrealizowania sztuczki urzekają swoją tajemniczością oraz zostawiają widzów w poczuciu oszołomienia. Dokładnie takie efekty osiąga iluzjonista Krystian podczas swojego pokazu. W jego występach jest dużo profesjonalizmu, miłej i tajemniczej atmosfery, a przede wszystkim można poczuć jego pewność siebie i sceniczne doświadczenie. Rewelacyjny kontakt z dziećmi sprawił, że wszystkie maluchy wychodziły z pokazu z szerokimi uśmiechami na twarzy. W dodatku każdy uczestnik mógł przybić piąteczkę i zrobić foteczkę z magikiem.

Przypominamy, że już w piątek 7 lutego odbędzie się w GOK-u wielki karnawałowy balik przebierańców dla dzieci. Mnóstwo zabaw, atrakcji i konkursów z nagrodami. Udział zupełnie bezpłatny. Do zobaczenia!

DSC05797

Cieszący się wciąż popularnością, choć umierający już sport gry w tenisa stołowego przyciągnął 1 lutego do GOK-u prawie 30 zawodników, którzy zechcieli ze sobą rywalizować w Gminnych Mistrzostwach o Puchar Wójta. Rozgrywki odbywały się w 4 kategoriach: chłopcy do rocznika 2007 (4 uczestników), roczniki 2006-2001 (14 zainteresowanych), roczniki 2000 i starsi (7 grających) oraz dwie dziewczynki w kategorii kobiet.

Wyniki rozgrywek:

I kategoria wiekowa – roczniki do 2007

1 miejsce – Nikodem Rudyński

2 miejsce – Nikodem Gruetzmacher

3 miejsce – Marcin Kończak

II kategoria wiekowa – roczniki 2006 – 2001

1 miejsce – Jakub Tysiak

2 miejsce – Albert Betowski

3 miejsce – Joachim Rydzyński

III kategoria wiekowa – roczniki 2000 i starsi

1 miejsce Mateusz Kołodziejczak

2 miejsce Bartosz Ptak

3 miejsce Ryszard Gruetzmacher i Jakub Nowak – po raz pierwszy w historii tych rozgrywek zajęto miejsce ex aequo

IV kategoria wiekowa - kobiety

1 miejsce – Wiktoria Nowak

2 miejsce – Wiktoria Ratajewska

Wszyscy uczestnicy otrzymali kalendarze ufundowane przez sklepik prasowy pani Bożeny Kaczmarek, a zwycięzcy puchary i nagrody ufundowane przez GOK. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy w tygodniu na tenisa stołowego (po wcześniejszej rezerwacji sali).