IMG 7767Uroczystości 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele p.w. św. Jadwigi w Pępowie. Po mszy świętej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz pod Tablicą Pamięci. Dalsza część Obchodów Święta Niepodległości odbyła się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury. Licznie przybyli mieszkańcy gminy obejrzeli spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów zespołu szkół w Pępowie. Nastąpiło również rozstrzygnięcie gminnego konkursu fotograficznego „Wspomnienie z wakacji”. Na konkurs nadesłano 87 fotografii. Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce – Dariusz Śląski (zwycięska fotografia została wykonana w słowackich Tatrach Wysokich i przedstawia Łomnicę – drugi co do wielkości szczyt Tatr),
- II miejsce – Małgorzata Waleńska,
- III miejsce – Franciszek Pospiech.
W czasie uroczystości można było również obejrzeć wystawę prac artysty Macieja Piotrowskiego z cyklu Energia miast. Pępowo. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.
Foto. Jacek Śląski

gry planszowe

29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie królowały gry: szachy, chińczyk oraz eurobiznes. Sobotnie spotkanie miłośników planszówek przebiegało w przyjaznej atmosferze z nutką uczciwej rywalizacji. Graliśmy ponad dwie godziny. Emocji było co niemiara.
Spotkania z grami planszowymi w GOK będą odbywać się cyklicznie (w każdym miesiącu). Na najbliższe rozgrywki zapraszamy w listopadzie!

Zobacz galerię zdjęć

Szoltysek

22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie gościł Mirosław Szołtysek - jeden z najpopularniejszych śląskich artystów. Występ obejrzał komplet publiczności, która wykupiła ponad 300 wejściówek. Śląski artysta tego wieczora wystąpił na scenie wraz z zespołem Wesołe Trio. Publiczność wspaniale bawiła się przy śląskich przebojach. W repertuarze nie zabrakło takich utworów jak: Dej się pocałować, Kochane serce me czy Wspomnienie o Józku. Mirosław Szołtysek zagrał w Pępowie nie po raz pierwszy (dwa lata temu podczas Dożynek Gminno-Parafialnych) i miejmy nadzieję nie po raz ostatni!

Zobacz galerię zdjęć