galeria 31 20170619 1747893596

            Niezwykłym zainteresowaniem cieszą się rajdy rowerowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. W niedzielę, 18 czerwca o godzinie 15:00 wyruszył kolejny peleton. Jak zawsze rowerzystom towarzyszyły dwa wozy strażackie. Tym razem pogoda dopisała idealnie: delikatny wietrzyk ochładzał jadących spacerowym tempem w czerwcowym słońcu. Przyjemna trasa powiodła miłośników rowerów przez południową część gminy Pępowo. Uczestnicy rajdu przemierzyli Gębice, Krzyżanki, Skoraszewice (tutaj, pod kościołem, zorganizowano pierwszy postój), Wilkonice, Pasierby (tutaj był drugi postój). Dalej rowerzyści przejechali przez powiat krotoszyński: Raszewy i Smolice, by przez Czeluścin i Magdalenki dotrzeć do Pępowa. W sumie – 25 km. Średnia prędkość to 11 km/h. Na zakończenie trasy wszyscy uczestnicy – czterdzieści pięć osób – otrzymało po lodzie. Grupa rowerzystów objęła bardzo szeroki przedział wiekowy: od uczniów ze szkoły podstawowej, przez gimnazjalistów i starszą młodzież, dorosłych, aż po emerytów. Po czerwcówce zostały zgłoszone propozycje kolejnej rowerowej wyprawy. 2 lipca - zgodnie z tradycją minionych lat - wyruszymy na Odpust ku czci Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny do Borku Wielkopolskiego. Szczegóły już wkrótce!

            GOK Pępowo kieruje podziękowania dla strażaków: Patrycji Wabińskiej, Leszka Wajna, Tomka Nowackiego i Marcina Jarmużka za zabezpieczenie całej wyprawy, ostrzegawcze komunikaty przez megafon oraz za całokształt pracy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom rajdu za mile spędzone niedzielne popołudnie.

          galeria 75 20170605 1361994308

  Dni Pępowa wciąż trwają w naszej gminie! Oprócz festynów organizowanych przez sołtysów poszczególnych wiosek mieszkańcy mogą się cieszyć imprezami organizowanymi przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury. W ten weekend odbywające się wydarzenia były dedykowane głównie dla dzieci z okazji ich piątkowego święta. Imprezy miały charakter sportowych rywalizacji i familijnych konkurencji. W sobotę został rozegrany na stadionie turniej piłkarski. W niedzielę od samego rana dzieci uczestniczyły w zawodach wędkarskich i pikniku ekologicznym na Cegielni. O 14:00 na stadionie pojawiły się zaprzęgi konne, by wystartować w zawodach w powożeniu. Natomiast o godzinie 18:00 zaplanowano show na placu Cyryla Ratajskiego, jednakże psująca się pogoda przyczyniła się do przeniesienia imprezy do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Mimo że organizatorzy niepokoili się o frekwencję ze względu na zmianę miejsca eventu, pępowska publiczność jak zawsze dopisała. Urząd Gminy reprezentowała pani Katarzyna Kmiecik-Rosa. Imprezę poprowadziła pani Magda Nowak, manager Roberta Rozmusa. Pierwszą godzinę wokalistki zabawiały dzieci tańcząc z nimi i ucząc nowych piosenek w bloku ,,Ani chwili na nudę”. Za wspólną zabawę najmłodsi uczestnicy otrzymywali słodkości i drobne nagrody. Po pląsach z dziećmi, ku ich uciesze, nadszedł czas, gdy na scenie pojawił się Robert Rozmus – aktor znany z programów takich jak: ,,Twoja twarz brzmi znajomo”, ,,Taniec z gwiazdami”, współpracujący na co dzień z Teatrem Muzycznym Roma. Dzięki doświadczeniu nabytemu w emitowanym przez POLSAT programie rozrywkowym pan Robert potrafi się wcielać w postaci innych celebrytów. Stąd na pępowskiej scenie zaprezentował się m. in. Jako: Tom Jones, Robert Rozmus, Krzysztof Krawczyk, a nawet wokalista węgierskiego zespołu OMEGA. Przywołał też postać Michała Wiśniewskiego żartując, że wypożyczył płaszcz od gwiazdora z cekinami Swarovskiego (a jeden z nich podobno odpadł gdzieś w Pępowie). Rozmus wykonywał piosenki w języku ojczystym w wolnym tłumaczeniu, ale i w oryginale.

            W przerwie popisu Rozziego zostały zorganizowane dwa konkursy z nagrodami dla dorosłych. W pierwszym – ,,Jaka to melodia” – na scenę poproszona została trójka zawodników: dwóch panów i pani, których zadaniem było odgadnięcie nazwy danego tańca oraz wskazanie kraju, z którego on pochodzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Drugim konkursem było karaoke, w którym wystartowało czterech uczestników. Śpiewakom akompaniował pan Piotr Kubiak, starając się dostosować grę do tonacji wykonawców. Ze sceny popłynęły utwory: ,,Jedzie pociąg”, ,,Małgośka”, ,,Hej sokoły”. Jest to nie lata wyzwanie stanąć przed trzystuosobową publicznością i dać popis swoich umiejętności wokalnych, stąd wszyscy uczestnicy otrzymali brawa i nagrody rzeczowe. Na zakończenie koncertu, tuż po godzinie 21, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą i poprosić go o autograf.

            W przerwie show dla dzieci zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy z nich związany był ze znajomością książek wydanych w Gębicach w latach 2011-2016. Został on zorganizowany przez ,,Wieści Pępowa” i pałac w Gębicach. Zwycięzców wyłoniono w drodze losowania, spośród osób, które test rozwiązały bezbłędnie. Oto lista laureatów:
I miejsce: p. Karolina Grześkowiak (Poniec) - rower (30 punktów)
II miejsce: p. Mirosława Bigaj (Pępowo) - obraz (30 p.)
III miejsce: Julia Duda (Stara Krobia) - Monografia Rostworowskich (30 p.).

            Drugim rozstrzygnięciem był konkurs fotograficzny ,,Pępowo w obiektywie” ogłoszony na początku maja przez Gminny Ośrodek Kultury. Wystarczyło dostarczyć (drogą mejlową lub osobiście) zdjęcie naszej wspaniałej gminy. Wyłoniono trzy miejsca:
I miejsce: p. Dariusz Śląski za niezwykłe trzy zdjęcia gminy w świetle zachodzącego słońca
II miejsce: Amelia Wajn za zdjęcie kościoła
III miejsce: Mikołaj Wojtkowiak za fotografię wiatraków otoczonych kwitnącym rzepakiem.
            Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody do Gminnego Ośrodka Kultury ufundowanej przez GOK.

           Wydarzenie ,,Robert Rozmus show” nie odbyłoby się jednak bez pomocy życzliwych przedsiębiorców i mieszkańców, szczególnie działających przy placu Cyryla Ratajskiego. Niestety ze względu na diametralnie zmieniającą się pogodę nie udało się zorganizować imprezy w tym miejscu, stąd też musieliśmy zrezygnować z kilku atrakcji dla dzieci. Mimo tego Gminny Ośrodek Kultury dziękuje poniższym sponsorom za cenne nagrody, usługi i zaangażowanie w imprezę.

            PHTU Justyna Waszak – firma prosperuje od 29 lat. Sklep wielobranżowy oferuje przede wszystkim asortyment motoryzacyjny, artykuły szkolne, papiernicze i biurowe. Miła i fachowa obsługa zawsze znajduje czas dla klienta i jego indywidualnych potrzeb. Od miesiąca funkcjonuje tutaj nowe solarium stojące megaSun pure Energu 5.0 o wysokim standardzie. Klient może poczuwać się niczym w rakiecie kosmicznej: solarium wita i dziękuje za wizytę. Posiada funkcję mgiełki chłodzącej, zmienia oświetlenie, a muzyka dostosowana jest do gustu użytkownika. Dziękujemy pani Justynie za ufundowanie cennych nagród, które sprawiły przeogromną radość dzieciom i dorosłym.

            Gościniec Pępowo – miejsce wyjątkowe na mapie Pępowa, nie tylko ze względu na lokalizację, ale i wysoki standard świadczonych usług. ,,Gościniec Pępowo” znany jest przede wszystkim z organizacji uroczystości okolicznościowych. Te najbardziej donośne odbywają się w ,,Sali jak marzenie” (tytuł został nadany 5 lat temu w plebiscycie zorganizowanym przez ,,Panoramę Leszczyńską”). Poza działalnością biznesową znajdujemy w historii ,,Gościńca” inicjatywy wspierające osoby niepełnosprawne, funkcjonowanie lokalnych klubów sportowych czy też zaangażowanie w organizację własnych imprez o charakterze charytatywnym. Dziękujemy za wypożyczenie parasoli oraz sceny.

            Sklep spożywczo-monopolowy pani Magdaleny Dobrosz prosperuje już od 9 lat. Oprócz świadczenia usług branżowych często wspiera artykułami i sponsoruje słodkości na festyny i lokalne pikniki organizowane na terenie gminy. Choćby w tę niedzielę zaangażowała się sponsoringiem w festyn wiejski w Ludwinowie. Dziękujemy za duże rabaty na słodycze oraz ufundowane napoje.

Za chęci i pomoc w organizacji GOK poza tym dziękuje pani Julii Matyli, pani Małgosi Marszałek oraz zakładowi mięsnemu Kaczmarek.

            Nie obyłoby się także bez nieodzownej pomocy pępowskiej straży, na którą Gminny Ośrodek Kultury może zawsze liczyć! Panowie – dziękujemy za zabezpieczanie terenu i czuwanie nad porządkiem! Dziękujemy także panom z pomocy technicznej, dzięki którym impreza tak sprawnie została przeniesiona do budynku GOK. Dziękujemy księdzu proboszczowi za poinformowanie parafian o show Roberta Rozmusa.

            Już dziś namawiamy do wspólnej zabawy w przyszłym tygodniu z okazji Dni Ziemi Pępowskiej 2017 ! W piątek (9.06) Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na tradycyjne 8 km z kijkami (lub bez) o godzinie 19:00. W sobotę (10 czerwca) rozegrany zostanie turniej tenisa, natomiast w niedzielę zachęcamy do udziału w zawodach strażackich, które także odbędą się na stadionie. Będzie się działo!

galeria 45 20170529 1066505632

W niedzielę 28 maja rozpoczęły się Dni Ziemi Pępowskiej 2017. Już od rana, o 9:00, wystartował bieg z przeszkodami „Runaway – polski uciekinier”. O godzinie 15:00 impreza przeniosła się z Cegielni na fontanny, tzw. pępowskie planty. Tutaj odbył się przegląd piosenki przedszkolnej ,,Od przedszkola do…” zorganizowany przez GOK. Inspiracją wydarzenia były dawne wokalne konkursy piknikowo-plenerowe z lat dziewięćdziesiątych. Niedzielne występy cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie tylko dzięki bogatemu repertuarowi prezentujących się maluszków, ale też dopisującej pogodzie i dobrej lokalizacji. W przeglądzie udział wzięło 50 przedszkolaków z naszej gminy, zarówno z Pępowa jak i Skoraszewic. Dzieci zaprezentowały się w trzydziestu utworach. Śpiewały solowo i w grupach, a capella oraz do podkładów muzycznych, były także przebrane, przyozdobione w wianki czy przepaski. Zaprezentowały się nawet grupy niczym specjaliści koncertowi – z tancerzami i układami choreograficznymi. Przedszkolaczki wystąpiły w kolejności wiekowej. Jako pierwszy na scenie pojawił się trzylatek z grupy ,,Biedronki” pani Joli Urbańskiej. Dalej wystąpiły dzieci z grupy ,,Motylki” przygotowane przez panią Hanię Wabińską. Następnie na scenie zjawiło się sześć przedszkolaków z grupy ,,Żabek” pani Anity Basty, dalej jedenaście osób z grupy ,,Pszczółki” przygotowane przez panią Agatę Norman. Po tym zaprezentowały się dzieci ze Skoraszewic. Na początku z oddziału ,,Misie” wystąpiło siedmioro przedszkolaków, których występy zorganizowała pani Sylwia Begale. Po nich wystąpiły ,,Jagódki”, które do przeglądu zgłosiła pani Patrycja Plewa. Natomiast z ,,Wiewiórek” – skoraszewickiej zerówki, których opiekunem jest pani Alicja Grobelna, wystąpiły trzy dziewczynki. Na koniec imprezy zaśpiewały i zatańczyły dzieci z pępowskiej zerówki przygotowane przez panią Olę Pazołę, panią Arletę Sierszulską i panią Marzannę Galeję. Wiele utworów wykonano w tematyce wiosenno-letniej. Pojawiło się także kilka piosenek z dedykacją dla mam z okazji ich piątkowego święta, ale także i innych członków rodziny. Scena została stworzona ze stałego elementu znajdującego się przy fontannach: stołu do ping-ponga. Schodząc z niej dzieci otrzymywały lody i napój, by ochłodzić aparaty głosowe po występach. Po zaprezentowaniu się przedszkolaków dla zgromadzonej publiczności wystąpił gość specjalny – pani Elżbieta Siama ze Srók, która dała koncert utworów biesiadnych. Pani Ela po raz pierwszy na scenie pojawiła się w kwietniu 2014 r. Pierwszych muzycznych wskazówek udzielał jej pan Leszek Żelazny. Od tego czasu pani Siama występuje w różnych miejscach, biorąc udział we wszelakich imprezach okolicznościowych. Śpiewa jako solistka w zespole wokalnym ,,Młodzi Duchem z Kobylina”. Na swoim koncie może się pochwalić czterema statuetkami i kilkoma dyplomami. Pani Ela na co dzień wykonuje utwory biesiadne, cygańskie i taneczne, śpiewa też pieśni Maryjne i kolędy. W niedzielę zaprezentowała się w utworach takich jak: ,,Dałabym ci, dała”, ,,Dziś ci to powiem”, ,,Jak się masz”, ,,Miał takie piękne oczy”, ,,Una paloma blanca”, ,,Moje morze”. Po zakończeniu imprezy dzieci otrzymały ponadto nagrody-niespodzianki ufundowane przez GOK: mieczyki z bańkami mydlanymi. Celem niedzielnego przeglądu ,,Od przedszkola do…” było rozwijanie pasji śpiewu, oswajanie przedszkolaków ze sceną oraz wyłanianie najlepszych dziecięcych głosów, które w przyszłości będą stanowiły cenny nabytek najpierw w chórku szkolnym, a później być może i w chórze gminno-parafialnym.

            Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania osobom, które zaangażowały się w organizację występów: paniom przedszkolankom z Pępowa i Skoraszewic za śliczne przygotowanie swoich podopiecznych. Za pomoc techniczną oraz akustyczną Kamilowi Przybyłce. Dziękujemy babkowickiej straży za zabezpieczenie terenu przy fontannach i zadbanie o porządek uliczny. Przede wszystkim jednak dziękujemy występującym dzieciom, które były skore zaśpiewać przed dużą publicznością (niektóre po raz pierwszy!). Tym samym zapraszamy je serdecznie na Dzień Dziecka. Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca GOK organizuje widowisko rozrywkowe, które poprowadzi polski artysta Robert Rozmus – aktor i wokalista, uczestnik ,,Twoja twarz brzmi znajomo”, ,,Taniec z gwiazdami”, ,,Gwiazdy tańczą na lodzie” znany z serialu ,,Bulionerzy”, gdzie odgrywał rolę dyrektora Andrzeja Krupskiego. Zapraszamy na plac Cyryla Ratajskiego już od godziny 18:00 ! Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi atrakcjami związanymi z obchodami Dni Ziemi Pępowskiej 2017.

galeria 59 20170522 1422494496

Dnia 21 maja o godzinie 15:00 spod GOK-u w Pępowie wyruszyła już druga w tym roku wycieczka rowerowa. Grupę stanowiło siedemdziesięciu uczestników! Pogoda dopisywała: choć powiewał silny wiatr, słońce przyjemnie rozgrzewało podróżujących. Tempo było spacerowe i umiarkowane – 20 kilometrów przejechaliśmy w dwie godziny. Pierwszy postój zarządzono w lesie pomiędzy Kościuszkowem a Siedlcem, drugi – przy leśniczówce w Pępowie. Najmłodszy uczestnik miał osiem lat i wcale nie odczuwał zmęczenia. Na czele peletonu, tuż za przewodnikiem – panem Janem Szpakiem – jechała młodzież. Grupę uczestników asekurowała nasza niezawodna pępowska STRAŻ, która jak zawsze spisała się na medal, za co im serdecznie dziękujemy! Nie obyło się bez drobnych niespodzianek, z którymi uczestnicy sprawnie i szybko sobie poradzili: zrywanych przez wiatr czapek i spadających łańcuchów. Trasa wiodła spod GOK-u do Gębic, dalej ,,Wiejską Dróżką” do Kościuszkowa, następnie lasem przez Elęcin do Babkowic. Finisz miał miejsce w centrum Pępowa, gdzie każdy uczestnik otrzymał lody dla ochłody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Na zakończenie przejażdżki zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Odpowiadając na szerokie zainteresowanie majówkami rowerowymi spieszymy z informacją o kolejnej wycieczce. Wszystkich chętnych zapraszamy pod GOK 18 czerwca. Zwiedzimy wówczas drugą część gminy: Pasierby, Wilkonice, Skoraszewice. Tym razem w niedzielnej przejażdżce organizowanej przez GOK uczestniczyło sporo osób spoza Pępowa: mieszkańcy Gębic, Krzyżanek, Babkowic, Krzekotowic. Na kolejną zapraszamy szczególnie mieszkańców tych miejscowości, przez które będziemy przejeżdżać.

Dni Ziemi 2017

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach Dni Ziemi Pępowskiej!
Każdy znajdzie coś dla siebie!

konkurs fotograficzny

Wyniki konkursu fotograficznego ,,Pępowo w obiektywie":
1 miejsce - pan Dariusz Śląski
2 miejsce - Amelia Wajn
3 miejsce - Mikołaj Wojtkowiak.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie konkursem!
Przed udziałem należało zaznajomić się z regulaminem dostępnym poniżej.

REGULAMIN KONKURSU

konkurs fotograficzny

galeria 19 20170504 1794437451

 

     3 maja to święto patriotyczno-kościelne. W naszej gminie obchody rocznicy uchwalenia konstytucji rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 11:30, którą odprawił ksiądz Kazimierz Małek. W kazaniu nawiązywał do naszych przodków, którzy zapewne z opóźnieniem otrzymali list informujący o ślubach lwowskich w czasie potopu szwedzkiego, złożonych przez króla Jana III Kazimierza w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie przed obrazem Matki Bożej Łaskawej w 1656 roku. Na mszy zaśpiewał także chór ,,Continuo” chwaląc Maryję Królową Polski i prosząc o pokój dla Ojczyzny w pieśniach takich jak: ,,Wszystkie Trony Niebieskie”, ,,Bogurodzica”, ,,Gdy klęczę przed Tobą”, ,,O polski kraju święty”. Po wyjściu z kościoła delegacje złożyły pod pomnikiem pamięci wieńce, znicze i kwiaty. Tutaj odśpiewano też cztery zwrotki hymnu państwowego i dwie ,,Roty”. Następnie ksiądz proboszcz pomodlił się w intencji zgody i pokoju w naszej Ojczyźnie, a także za dusze poległych powstańców. Po uroczystej manifestacji nastąpiło przejście na skwer przy fontannach. W tym miejscu inaugurację otwarcia wystawy dokonał chór szkolny pod kierownictwem pana Leszka Żelaznego, odśpiewując cztery zwrotki ,,Witaj majowa jutrzenko”. W tym czasie szkolne koło teatralne przygotowane przez panią Mirosławę Bigaj zaprezentowało muzyczną inscenizację. O zabranie głosu został poproszony wójt gminy, Stanisław Krysicki, który na początku złożył mieszkańcom serdeczne życzenia z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja, by następnie wprowadzić zgromadzonych do nowo otwartej wystawy na skwerze ,,Tradycje szkolnictwa w gminie Pępowo”. Pomysłodawcą wystawy był sam wójt gminy, który przed laty także sprawował kierownicze i dyrektorskie funkcje w naszych szkołach. Oprócz umieszczonych na skwerze fotografii z opisami pojawiła się też broszura napisana przez panią Stefanię Kubas i opatrzoną słowem wstępu pani Mirosławy Bigaj, zawierająca wspomnienia o byłych dyrektorach i kierownikach szkół funkcjonujących na terenie naszej gminy. Nie mogło zatem tego dnia zabraknąć przemówienia autorki książeczki, która z życzliwością wspominała leżących już na cmentarzach nauczycieli. Podkreślała także, jak ważna jest rola pedagogów w życiu każdego człowieka. Na pępowskich plantach dokonano też podziękowania dla autorki broszury. Zostały złożone wyrazy wdzięczności oraz bukiety kwiatów na ręce pani Kubasowej przez wójta gminy jak i obecną dyrekcję szkoły. Wszyscy zebrani na placu oglądający wystawę otrzymali darmowe książeczki do domu, by móc zapoznać się z historiami dziś już niefunkcjonujących szkół i ich dyrektorami.
     3 maja mieszkańcy Pępowa świętowali także na sportowo. O 13:00 na boisku ,,Orlik” rozpoczęto rozgrywki Pępowskiego Turnieju Wsi. O godzinie 16:00 spod Gminnego Ośrodka Kultury wyruszył także wiosenny pochód z kijkami nordic walking. Trasa prowadziła do Gębic i z powrotem, 8 kilometrów. Niestety niezbyt sprzyjająca pogoda nie zachęciła zbyt wielu mieszkańców do spacerowania. Wszyscy uczestnicy, którzy po kijomarszu dotarli pod GOK otrzymali pyszne lody gałkowe.

 

galeria 24 20170501 1768419147

Zgodnie z pępowską tradycją 1 maja spod GOK-u wyruszyła wycieczka rowerowa. Choć pogoda była niesprzyjająca: zachodzące za chmurami słońce i silny wiatr, absolutnie nie zniechęciła miłośników ,,wypadów za miasto”. O godzinie 14:00 spod GOK-u wyruszyło około sześćdziesięciu osób. Większość z nich stanowili mieszkańcy samego Pępowa, ale byli też przedstawiciele z Gębic, Krzyżanek, Krzekotowic czy Pasierb. Grupa składała się z uczestników w różnym wieku: najmłodszy rowerzysta miał 10 lat, najstarszy 87. Trasa obejmowała 30 km z kilkoma postojami, między innymi w Smolicach. Niektóre z nich były konieczne, gdyż po drodze kilka rowerów uległo uszkodzeniu. Między innymi z tego też powodu grupa rozdzieliła się: kilku uczestników wycieczki zostało w Rogożewie, pozostali pojechali dalej. Punktem docelowym był zalew w Jutrosinie. Uczestnicy objechali zbiornik dookoła, zatrzymując się na chwilę pod wiatrakiem, podziwiając pływające łabędzie i śmigające żaglówki. Z powodu wiatru po drodze gubiły się czapki, rękawiczki i flagi przyczepione do rowerów, ale nie przeszkodziło to rowerzystom, by czuć frajdę z przebytych kilometrów. Na zakończenie o godzinie 17:30 wszyscy uczestnicy pojechali na pępowską Cegielnię, gdzie już czekały na nich kiełbaski z grilla przygotowywane przez Klaudię Berger i Arka Małeckiego. GOK kieruje ku nim słowa podzięki za kompetentną obsługę i świetną organizację grilla.

Nieocenioną pomocą wykazali się też pępowscy strażacy, którzy nie tylko zagwarantowali ochronę wszystkim rowerzystom, ale poza tym eskortowali peleton i transportowali nienadające się do jazdy rowery, które zawiodły na trasie. Bardzo serdecznie im dziękujemy i cieszymy się, że wciąż chętnie i charytatywnie podejmują się zabezpieczania imprez organizowanych przez GOK (i nie tylko).

Majówka rowerowa nie jest ostatnim wydarzeniem wpisanym w kalendarz długiego pępowskiego weekendu. 3 maja zaplanowany jest marsz z kijkami do Gębic. Zapraszamy przede wszystkim uczestników dzisiejszej wycieczki na godzinę 16:00 oraz pozostałych chętnych, nawet tych, którzy na co dzień nie uprawiają nordic walking i takich kijków nie posiadają.

DSC01894

29 kwietnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury został zorganizowany koncert, który w doskonały sposób inaugurował długi weekend majowy. Impreza została zaaranżowana w ramach ,,Wieczorów z muzyką” zakładających słuchowiska przynajmniej raz na kwartał. Tym razem wydarzenie rozpoczęto godzinę później, o 20:00, by stworzyć właściwy klimat wzrokowy i muzyczny. Standardowo, mieszkańcy gminy Pępowa i okolic zaczęli zajmować miejsca już godzinę przed występem. W koncercie uczestniczyło około dwieście osiemdziesiąt osób, choć był to trudny okres wyjazdów na weekendy majowe, wesel i innych uroczystości rodzinnych. Zabawa rozpoczęła się punktualnie krótkim wprowadzeniem Dyrektora GOK, Leszka Żelaznego. Na scenie w przepięknych wiosennych strojach pojawiło się małżeństwo ze Śląska: Brygida i Robert Łukowscy. Wraz z nimi dla pępowskiej widowni zagrali Grzegorz Widera – instr. Klawiszowe wiszące, Tomasz Sas – organy. Publiczność mogła usłyszeć hity takie jak: ,,Mario Magdaleno”, ,,W naszych sercach”, ,,Życzenia dla Ciebie”, „Tylko Ty”, ,,Aleksandra”, ,,Autor swoich marzeń”, ,,Nieznajoma”, ,,Moc urodzinowych życzeń”, ,,Gdzie mam szukać”, ,,Będę Twoja” a także ,,W małej kawiarni”, na który to oczekiwano ze zniecierpliwieniem. Nie była to jednak jedyna atrakcja. Dla pępowskiej publiczności wystąpił także Andrzej Miś – gwiazdor śląskiego eteru, artysta estradowy, wicman i didżej. Żarty w jego wykonaniu, szczególnie te ,,godane po ślunsku” rozbawiły publiczność do łez. Po koncercie można było nabyć płytę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami. Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania panom strażakom: Leszkowi Wajnowi i Piotrowi Małeckiemu za służbę porządkową podczas trwania koncertu.

          Wydarzenie świetnie wpisało się w kalendarz majowych imprez. Już dziś zapraszamy -1 maja o godz. 14:00 na wycieczkę rowerową nad zalew do Jutrosina, po której zorganizujemy pierwszego w tym roku grilla na Cegielni. - 3 maja na Mszę świętą w intencji Ojczyzny wraz z manifestacją pod pomnikiem i otwarciem wystawy na skwerze przy fontannach. O godzinie 13:00 rozpocznie się Piłkarski Turniej Wsi na boisku Orlik, natomiast o 16:00 wyruszymy z kijkami spod GOK-u, podejmując się po raz kolejny pępowskiego nordic walking. Zapraszamy do współudziału !