galeria 26 20170807 1722414710

W ostatnią niedzielę, 6 sierpnia po raz kolejny wyruszyliśmy na przejażdżkę rowerową. Punktualnie o godzinie 15:00 spod GOK-u wyjechało 70 osób. Pogoda świetnie dopisywała. Było nieco wietrznie, zatem upał nie dawał się we znaki. Trasa została zmodyfikowana podczas jazdy, by dostosować ją do podróżujących. Pilotem rajdu po raz wtóry był niezastąpiony pan Janek Szpak.  Naszym celem stałą się tym razem Biskupizna. Z Gębic udaliśmy się do Ludwinowa, następnie do Sułkowic, dalej do Wymysłowa, Starej Krobi i Domachowo, gdzie zatrzymaliśmy się pod kościołem na dłuższy postój. O 16:40 pojechaliśmy dalej: do Rębowa i Ludwinowa, by tu zatrzymać się w agroturystyce ,,Bajka”. Wszyscy uczestnicy rajdu mogli tutaj posilić się pyszną zupą węgierską oraz schłodzić zimnymi napojami. Po obiedzie uczestnicy wypili kawę i herbatę według preferencji. Po poczęstunku, około godziny 18:00 grupa się rozdzieliła. Część z okolicy pojechała w kierunku domów, pozostali zwartym peletonem powrócili do Pępowa.

Jak zawsze pępowskich rowerowiczów asekurowała nasza straż. Gminny Ośrodek Kultury kieruje ku nim serdecznie podziękowania! Szczególnie Agacie i Piotrowi za prowadzenie wozu strażackiego i podwiezienie dwóch uczestników wraz z ich niesprawnymi rowerami. Dziękujemy także wszystkim rajdowiczom za tak chętne uczestnictwo w naszych wyjazdach i miłe spędzenie kolejnej niedzieli.

Był to już piąty wyjazd z zaplanowanego cyklu, przed nami jeszcze dwa. Stąd szczególne zaproszenie do osób, które dotąd nie skorzystały z oferty rowerowej, a mają jednoślad i lubią nim jeździć. Najbliższy wyjazd odbędzie się 10 września nowo otwartą drogą. Prosimy o rezerwowanie terminu ! Szczegóły niebawem.

twoja trasa wielkopolskie

 

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. wielkopolskiego

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie wielkopolskim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Forma pracy:

  • mapa + opis
  • tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
  • zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

Zasady:

  1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. wielkopolskiego w wieku od 15
    do 115 lat.
  2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa wielkopolskiego.
  3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa.
  4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.

SUMA NAGRÓD 2000 zł

I miejsce: 1000zł

II miejsce: 600zł

III miejsce: 400zł

 

Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl/ lub http://clicktrans.com/blog/ w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.

Czekamy na Twoją pracę konkursową do 13 sierpnia 2017 r.

Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-wielkopolskie

wakacje

Wakacje GOK Pępowo 2017

Dla dzieci i młodzieży GOK kieruje wakacyjną ofertę, bazującą na cyklicznych spotkaniach edukacyjno-zabawowych. Program zaplanowany jest w taki sposób, by każdego dnia dziecko – czasem z pomocą rodziców – mogło wybrać zajęcia zgodnie ze swoim harmonogramem dnia. Spotkania są interaktywne, każdego dnia pobudzające inny wachlarz zainteresowań najmłodszych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a ich uczestnicy mogą liczyć na nagrody za systematyczność i frekwencję.  Zachęcamy do zapoznania się z naszą wakacyjną  ofertą.

BAJKOWE PORANKI – to cykl filmów animowanych, zarówno nowych jak i klasyki kina. Dzieci wraz z filmowymi bohaterami będą odkrywać nowe horyzonty, poszerzać słownictwo, uczyć się empatii. Wybieramy historie z największych wytwórni filmowych, rekomendowanych przez pedagogów i ludzi kina. Dzieci zobaczą filmy najlepszych producentów, często opierających swe filmy na najpiękniejszych baśniach. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 10:00 w ,,Klubie na piętrze” i trwają 70-120 minut (w zależności od długości filmu).

WARSZTATY WOKALNO-JĘZYKOWE – propozycja skierowana dla dzieci i młodzieży, nie tylko dziewczynek! Na zajęciach wybierzemy się w podróż po krajach Europy, by zapoznać się z najbardziej popularnymi hitami na przestrzeni lat. Dodatkowo na każdym spotkaniu w ramach wstępu odbywać się będzie krótki ćwiczeniowo-zabawowy wykład związany z emisją głosu i aparatem głosowym. Poza tym kładziemy nacisk na poznawanie różnych słówek z każdego zakątka Europy. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 13:00 w ,,Klubie na piętrze” i trwają do godziny 14:30.

ZABAWY RUCHOWE – skierowane głównie do dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkoli. Zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Swą aktywność fizyczną dzieci wykażą w zabawach ruchowych, wyścigach, grach w piłkę, torach przeszkód. Zabawy dostosowane będą do ilości i wieku dzieci uczestniczących w spotkaniach. Ćwiczenia odbywają się w każdą środę o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej i trwają do godziny  13:00.

ZAJĘCIA AKTORSKO-FILMOWE – to zajęcia, na które szczególnie zapraszamy młodzież interesującą się grą aktorską, dziennikarstwem, reportażami, pracą nad nagłośnieniem i oświetleniem. Będziemy pracować nad projektem, o szczegółach którego zapoznamy się na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy na casting w czwartek w samo południe, a kolejne spotkania (związane z pracą w plenerze) zostaną uzgodnione na pierwszych zajęciach.

            Ponadto zapraszamy każdego dnia na indywidualne zajęcia w sali gimnastycznej, siłownię oraz korzystania z X-BOX (poniedziałek-piątek, godz.12:00-15:00).

galeria 12 20170703 1855408327

2 lipca jak każdego roku w Borku Wielkopolskim odbył się odpust zupełny. Gminny Ośrodek Kultury postanowił z tego tytułu zorganizować pielgrzymkę rowerową, jako że w Pępowie jest wielu miłośników rowerówek, a tradycja pielgrzymowania do Borku istnieje już prawie 20 lat. Niestety niepewna pogoda nie przyciągnęła zbyt wielu osób, nawet tych, którzy się zapisali. O godzinie 9:00 spod GOK-u wyruszyła piętnastoosobowa grupa, która już o godzinie 11:00 dotarła do Borku. Przed sumą odpustową ku czci Pocieszenia NMP o 12:00 była możliwość skorzystania ze spowiedzi i wysłuchania Koncertu Muzyki Folkowej i Kościelnej w wykonaniu Witkowskiego Zespołu Flażoletowego ,,Wietrzyki” pod kierownictwem Iwony Walkowiak-Piórkowskiej. Sumę Pontyfikalną odprawił ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak, witając na niej pielgrzymów, w tym grupę rowerową z Ośrodka Kultury w Pępowie. W kazaniu ksiądz biskup nawiązywał do Zwiastowania oraz peregrynacji Maryi do świętej Elżbiety, do Ain Karem. Po udzieleniu błogosławieństwa zaproszono wiernych na ,,budy”. Także uczestnicy pielgrzymki udali się na piknik, gdzie zostali poczęstowani kawą, herbatą i pysznym plackiem drożdżowym. Szczęśliwi i umocnieni Maryjnym Pocieszeniem o 16:30 wrócili do Pępowa.

DSC03060

W dniu 25 czerwca na Placu Cyryla Ratajskiego Gminny Ośrodek Kultury zorganizował pierwszy Pępowski Maraton Zumby. Dotychczas GOK zapraszał na wiele konkursów i przeglądów związanych z promocją śpiewu. Tego dnia postawił jednak na taniec. Organizatorzy festiwal pozwolili sobie nazwać ,,maratonem”, gdyż zaplanowane zostały trzygodzinne intensywne ćwiczenia, z przerwą na pokaz jogi.

Warto wspomnieć, czym jest owa energetyzująca zumba, że budzi powszechne zainteresowanie wśród pań dbających o sylwetkę. Choć nazwa podobna do zorby, nie należy mylić tych dwóch pojęć. Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia łączy hip-hop, sambę, salsę, mambo, a nawet sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego oraz treningu cardio. Instruktorzy mogą zdobyć kilka stopni tzn. Zumba Basic, Toning, Aqua, Gold, Kids, Zumbatomic, In the circuit. W Pępowie działa sekcja zumby przyciągając nawet czterdzieści pań na jednych co środowych zajęciach.

Impreza na pępowskim Placu Cyryla rozpoczęła się o godzinie 16:00. Święto tańca prowadzone było przez trzy osoby: Aleksandrę Pazołę, Joannę Kaczor i zaproszonego gościa z Bydgoszczy: Pawła Milhausena. Pani Ola jest instruktorem aerobiku i zumby i zajęcia te prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury. Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego, a od niedawna także wychowania przedszkolnego. Poza tym w wolnych chwilach gotuje i piecze: lubi kuchenne eksperymenty zarówno jak tradycyjna polską kuchnię. Oprócz tego kocha wszelkie aktywności fizyczne na świeżym powietrzu. Joanna Kaczor to osoba znana mieszkańcom Pępowa, gdyż dziesięć lat pracowała w Centrum Sportowo-Kulturalnym jako animator kultury i sportu. Od 11 lat wraz z mężem kieruje własną szkołą Desperado w Gostyniu, którą nazywa fabryką tańca. Oferta szkoły obejmuje zajęcia dla dzieci i dorosłych, od baletu przez taniec towarzyski, hip-hop po zumbę. Dużym zainteresowaniem cieszą cię lekcje indywidualne dla par i nowożeńców. Wraz z paniami na scenie wystąpił gość specjalny – Paweł Milhausen. Choć swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 8 lat od stylów standardowych, to z czasem odkrył, że ma latynoamerykańską duszę. Do certyfikatu trenera tańca towarzyskiego i Step Basic Fitness doszła zatem licencja instruktora Zumby Fitness. Jego zdaniem dynamiczne połączenie aerobiku i kroków znanych z salsy, flamenco, samby, cha-chy czy rumby to nie tylko gwarancje dobrej zabawy.

Maraton zumby odbył się w dwóch półtoragodzinnych blokach, z przerwą na pokaz jogi. Dla zgromadzonej widowni poprowadziła go pani Katarzyna Święcicka. Pani Kasia jest instruktorką fitness i jogi. Zajęcia z tych dyscyplin prowadzi w Gostyniu, w klubie Sporty Walki. Natomiast zajęcia ABT kształtujące sylwetkę prowadzi w GOK-u w Pępowie. W maratonie udział wzięło około 100 tańczących uczestników. Ku naszej radości wśród ogromnej rzeszy pań można było wypatrzeć i tańczących panów. Instruktorzy kolejno wchodzili na scenę ze swymi ulubionymi układami. Maraton rozpoczęła pani Ola, następnie pojawiła się pani Asia, na końcu zaproszony gość, pan Paweł. Ogromne brawa należą się wszystkim uczestniczkom, które w prażącym słońcu wytrwały w trzygodzinnym tańcu, od czasu do czasu tylko robiąc przerwę na łyk wody. Wiele elementów było zupełnie nowych dla tańczących, gdyż – jak zauważyła pani Asia – każdy instruktor ma indywidualny styl prowadzenia zajęć. Mimo tego uczestnicy nie bali się układów i świetnie sobie poradzili w nowej sytuacji. Podczas godzinnego treningu zumby można spalić 800 kcal, stąd warto zauważyć, że w niedzielę na Placu Ratajskiego w Pępowie łącznie straciliśmy 240 000 kcal !

Gminny Ośrodek Kultury kieruje podziękowania straży za zabezpieczenie terenu, pani Julii Matyli za udostępnienie pomieszczenia a także pracownikom wydziału służb technicznych Urzędu Gminy za przygotowanie miejsca i sceny. Dziękujemy instruktorom zumby za wspaniale spędzony czas i poprowadzenie przez nich niedzielne ćwiczenia ruchowe. Cieszący się dużym zainteresowaniem maraton tańca, wyzwolonej energii i spalania kalorii zostanie zapewne w Pępowie powtórzony w przyszłym roku.

19250651 878553112283033 1775306850175834056 o

Imprezy plenerowe to przedsięwzięcia wymagające dużego zaangażowania i cierpliwości, gdyż zdarza się wielokrotnie, że zaplanowane punkty programu są zdruzgotane przez pogodę. Tak było i 23 czerwca, gdy poranny deszcz niepokoił organizatorów Pępowskiej Nocy Świętojańskiej. Na szczęście wieczorem się nieco wypogodziło, aczkolwiek wciąż było chłodnawo. Kupalnocka to jednak takie wydarzenie, którego nie sposób przenieść, gdyż jest to świętowanie przesilenia letniego, najkrótszej nocy w roku, ściśle związane z konkretną datą. Gminny Ośrodek Kultury wraz z Uniwersytetem III Wieku imprezę zaplanował na zbiorniku ,,Cegielnia” na godzinę 20:00. Po otwarciu uroczystości (którą po raz pierwszy w Pępowie UTW organizowało już w ubiegłym roku) prezes UTW – Dorota Hudzińska podsumowała rok akademicki 2016/2017 kierując podziękowania swoim członkiniom. Po części oficjalnej o występ został poproszony chór gminno-parafialny ,,Continuo”. Chórzyści tym razem pojawili się ze świeckim repertuarem. Wykonali tylko kilka utworów, gdyż śpiewanie bez nagłośnienia i w plenerze – na otwartej przestrzeni – jest dość trudne. Śpiewacy wykonali utwory z różnych epok, a dwa z nich były ich debiutem: ,,Służyłem ja Tobie” (wiek XVII), ,,Kochaj mnie” (Elvis Presley) ,,Beskidzki Harnasiu” (w opracowaniu Jana Maklakiewicza), ,,Od nocy do nocy” (z akompaniamentem dyrygenta, Leszka Żelaznego) oraz ,,Kum i kuma”. Po występie chóru nastąpiła wspólna biesiada z uczestnikami i zebranymi gośćmi, wśród których pojawił się poseł na Sejm RP Marian Poślednik oraz przewodniczący rady gminy – Zenon Rogala. Gdy uczestnicy Pępowskiej Nocy Świętojańskiej śpiewali biesiadne piosenki takie jak: ,,Ukraina”, ,,Hej bystra woda”, ,,Szła dzieweczka”, w międzyczasie można było skorzystać z bufetu przygotowanego przez ZM Kaczmarek oraz poczęstować się ciepłą kawą, herbatą i pysznym ciastem drożdżowym, które ufundowało GS ,,Samopomoc Chłopska”. Śpiewy prowadzone przez kilka chórzystek pana Żelaznego trwały do godziny 22. O tej porze rozpoczęło się widowisko kupalnocki przygotowane przez sekcję teatralną działającą przy GOK oraz gimnazjalistki ze szkoły w Pępowie. Scenariusz spektaklu sporządziła Mirosława Bigaj, aktorami stali się głównie nauczyciele z pępowskiej szkoły. Widowisko było o tyle nietypowe, że dubbingowane. Ze względu na ubiegłoroczne problemy z nośnością dźwięku oraz zawodnością nagłośnienia nad wodą sekcja teatralna od maja nagrywała słuchowisko, które bardzo ułatwiło pracę aktorom w piątkową noc. Koordynowaniem nagrań oraz oprawą muzyczną zajął się Leszek Żelazny. W związku z taką formą wydarzenia powstały barwne foldery, które gimnazjalistki rozprowadzały wśród widowni w cenie dwóch złotych. Folder zawierał przedpremierowe fotografie, teksty wykorzystanych utworów i piosenek (hymnem Pępowskiej Nocy Świętojańskiej obrano utwór ,,Wiła wianki”, który został wykonany na trąbce przez Wojtka Grześkowiaka, ucznia pępowskiego gimnazjum), a także informacje, kto wcielił się w daną postać i udzielał głosu. Dochód ze sprzedanych folderów zostanie przeznaczony na potrzeby sekcji teatralnej. Część pierwsza widowiska działa się na wałach na Cegielni. Widzowie usłyszeli ,,Pierwiosnek” Adama Mickiewicza oraz dwa fragmenty ,,Nocy Świętojańskiej o Sobótce” tegoż romantycznego autora, z których jeden był śpiewany. Następnie wykonano ,,Wiła wianki” z akompaniamentem trąbki i układem tanecznym wykonanym przez gimnazjalistki, przygotowane przez Karolinę Grześkowiak. Dalej widowisko przeniosło się nad wodę, do ogniska, które przyjemnie ogrzało aktorów i publiczność. Tutaj wykonano taniec ,,Koło Jana”, a następnie zostały puszczane piękne nenufary przygotowane przez panie z UTW. Takie wianki zebrani uczestnicy kupalnocki mogli zakupić u członkiń UTW. Dochód ze sprzedaży panie przeznaczą na potrzebne środki do funkcjonowania uniwersytetu. Kolejna część widowiska przeniosła się do lasu na drugim brzegu zbiornika. Tu zostały zaprezentowane bóstwa słowiańskie: Mokosz, Swarożyc, Perun, Weles i Światowit. Podczas prezentacji kolejnych postaci ich twarze rozświetlone zostały racami. Właśnie ten element najbardziej zachwycił publiczność. Wielu z oglądających, dzięki akcentowi muzycznemu, przeszły po plecach ciarki. Plastyczne maski z kartonu przygotowała Michalina Chudzińska. Poza tym między prezentującymi się postaciami z mitologii słowiańskiej zostały z niezwykłym efektem zainscenizowane ,,Krasnoludki” Marii Konopnickiej, które pojawiły się na drugim brzegu widowni, dając znać o swym istnieniu światełkami. Ostatnia część Pępowskiej Nocy Świętojańskiej przeniosła się ponownie nad zbiornik. Tu została odegrana jedna ze scen z ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Pojawiły się sympatyczne psotniki: Skierka i Chochlik, odegrano też scenę pocałunku Grabka z Goplaną. Nieziemskim widowiskiem było jednak wyłonienie się Goplany ze środka Cegielni, która majestatycznie i bezpiecznie dotarła do brzegu. ,,Operatorem” łódki, która stała się środkiem transportu bohaterki ,,Balladyny” był Marcin Kaczmarek. Na koniec przedstawienia usłyszeć można było jeszcze raz wykonane na trąbce ,,Wiła wianki”. Po spektaklu na parkiecie pojawiło się kilka par chętnych do zabawy przy współczesnej muzyce.
Ta najkrótsza w roku noc została klimatycznie naznaczona tego roku w Pępowie. Choć mimo niepogody frekwencja dopisała, liczymy, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej publiczności! Mogą żałować ci, którym nie udało się dotrzeć. Całe przedsięwzięcie wymagało ogromnego zaangażowania i mnóstwa czasu aktorów, stąd Gminny Ośrodek Kultury kieruje ku wszystkim zaangażowanym podziękowania, a szczególnie pani reżyser, Mirosławie Bigaj, która mobilizowała do pracy i stworzyła wyborny scenariusz. Podziękowania należą się także pępowskiej straży, nadzorującej ogniska w środku nocy, ale także stworzyła grupę wspomagającą spektakl oświetleniem. Dziękujemy ochotniczej młodzieży z pępowskiej straży, ale także silnej grupie z OSP Czeluścin. To dzięki noszonym przez Was pochodniom i użyciu rac widowisko nabrało specjalnego kupalnego klimatu. Dziękujemy zainteresowanej widowni za przybycie mimo nieatrakcyjnej pogody i za wszystkie wyrazy sympatii po widowisku.

galeria 31 20170619 1747893596

            Niezwykłym zainteresowaniem cieszą się rajdy rowerowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. W niedzielę, 18 czerwca o godzinie 15:00 wyruszył kolejny peleton. Jak zawsze rowerzystom towarzyszyły dwa wozy strażackie. Tym razem pogoda dopisała idealnie: delikatny wietrzyk ochładzał jadących spacerowym tempem w czerwcowym słońcu. Przyjemna trasa powiodła miłośników rowerów przez południową część gminy Pępowo. Uczestnicy rajdu przemierzyli Gębice, Krzyżanki, Skoraszewice (tutaj, pod kościołem, zorganizowano pierwszy postój), Wilkonice, Pasierby (tutaj był drugi postój). Dalej rowerzyści przejechali przez powiat krotoszyński: Raszewy i Smolice, by przez Czeluścin i Magdalenki dotrzeć do Pępowa. W sumie – 25 km. Średnia prędkość to 11 km/h. Na zakończenie trasy wszyscy uczestnicy – czterdzieści pięć osób – otrzymało po lodzie. Grupa rowerzystów objęła bardzo szeroki przedział wiekowy: od uczniów ze szkoły podstawowej, przez gimnazjalistów i starszą młodzież, dorosłych, aż po emerytów. Po czerwcówce zostały zgłoszone propozycje kolejnej rowerowej wyprawy. 2 lipca - zgodnie z tradycją minionych lat - wyruszymy na Odpust ku czci Pocieszenia Najświętszej Maryi Panny do Borku Wielkopolskiego. Szczegóły już wkrótce!

            GOK Pępowo kieruje podziękowania dla strażaków: Patrycji Wabińskiej, Leszka Wajna, Tomka Nowackiego i Marcina Jarmużka za zabezpieczenie całej wyprawy, ostrzegawcze komunikaty przez megafon oraz za całokształt pracy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom rajdu za mile spędzone niedzielne popołudnie.

          galeria 75 20170605 1361994308

  Dni Pępowa wciąż trwają w naszej gminie! Oprócz festynów organizowanych przez sołtysów poszczególnych wiosek mieszkańcy mogą się cieszyć imprezami organizowanymi przez Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury. W ten weekend odbywające się wydarzenia były dedykowane głównie dla dzieci z okazji ich piątkowego święta. Imprezy miały charakter sportowych rywalizacji i familijnych konkurencji. W sobotę został rozegrany na stadionie turniej piłkarski. W niedzielę od samego rana dzieci uczestniczyły w zawodach wędkarskich i pikniku ekologicznym na Cegielni. O 14:00 na stadionie pojawiły się zaprzęgi konne, by wystartować w zawodach w powożeniu. Natomiast o godzinie 18:00 zaplanowano show na placu Cyryla Ratajskiego, jednakże psująca się pogoda przyczyniła się do przeniesienia imprezy do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Mimo że organizatorzy niepokoili się o frekwencję ze względu na zmianę miejsca eventu, pępowska publiczność jak zawsze dopisała. Urząd Gminy reprezentowała pani Katarzyna Kmiecik-Rosa. Imprezę poprowadziła pani Magda Nowak, manager Roberta Rozmusa. Pierwszą godzinę wokalistki zabawiały dzieci tańcząc z nimi i ucząc nowych piosenek w bloku ,,Ani chwili na nudę”. Za wspólną zabawę najmłodsi uczestnicy otrzymywali słodkości i drobne nagrody. Po pląsach z dziećmi, ku ich uciesze, nadszedł czas, gdy na scenie pojawił się Robert Rozmus – aktor znany z programów takich jak: ,,Twoja twarz brzmi znajomo”, ,,Taniec z gwiazdami”, współpracujący na co dzień z Teatrem Muzycznym Roma. Dzięki doświadczeniu nabytemu w emitowanym przez POLSAT programie rozrywkowym pan Robert potrafi się wcielać w postaci innych celebrytów. Stąd na pępowskiej scenie zaprezentował się m. in. Jako: Tom Jones, Robert Rozmus, Krzysztof Krawczyk, a nawet wokalista węgierskiego zespołu OMEGA. Przywołał też postać Michała Wiśniewskiego żartując, że wypożyczył płaszcz od gwiazdora z cekinami Swarovskiego (a jeden z nich podobno odpadł gdzieś w Pępowie). Rozmus wykonywał piosenki w języku ojczystym w wolnym tłumaczeniu, ale i w oryginale.

            W przerwie popisu Rozziego zostały zorganizowane dwa konkursy z nagrodami dla dorosłych. W pierwszym – ,,Jaka to melodia” – na scenę poproszona została trójka zawodników: dwóch panów i pani, których zadaniem było odgadnięcie nazwy danego tańca oraz wskazanie kraju, z którego on pochodzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Drugim konkursem było karaoke, w którym wystartowało czterech uczestników. Śpiewakom akompaniował pan Piotr Kubiak, starając się dostosować grę do tonacji wykonawców. Ze sceny popłynęły utwory: ,,Jedzie pociąg”, ,,Małgośka”, ,,Hej sokoły”. Jest to nie lata wyzwanie stanąć przed trzystuosobową publicznością i dać popis swoich umiejętności wokalnych, stąd wszyscy uczestnicy otrzymali brawa i nagrody rzeczowe. Na zakończenie koncertu, tuż po godzinie 21, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą i poprosić go o autograf.

            W przerwie show dla dzieci zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy z nich związany był ze znajomością książek wydanych w Gębicach w latach 2011-2016. Został on zorganizowany przez ,,Wieści Pępowa” i pałac w Gębicach. Zwycięzców wyłoniono w drodze losowania, spośród osób, które test rozwiązały bezbłędnie. Oto lista laureatów:
I miejsce: p. Karolina Grześkowiak (Poniec) - rower (30 punktów)
II miejsce: p. Mirosława Bigaj (Pępowo) - obraz (30 p.)
III miejsce: Julia Duda (Stara Krobia) - Monografia Rostworowskich (30 p.).

            Drugim rozstrzygnięciem był konkurs fotograficzny ,,Pępowo w obiektywie” ogłoszony na początku maja przez Gminny Ośrodek Kultury. Wystarczyło dostarczyć (drogą mejlową lub osobiście) zdjęcie naszej wspaniałej gminy. Wyłoniono trzy miejsca:
I miejsce: p. Dariusz Śląski za niezwykłe trzy zdjęcia gminy w świetle zachodzącego słońca
II miejsce: Amelia Wajn za zdjęcie kościoła
III miejsce: Mikołaj Wojtkowiak za fotografię wiatraków otoczonych kwitnącym rzepakiem.
            Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody do Gminnego Ośrodka Kultury ufundowanej przez GOK.

           Wydarzenie ,,Robert Rozmus show” nie odbyłoby się jednak bez pomocy życzliwych przedsiębiorców i mieszkańców, szczególnie działających przy placu Cyryla Ratajskiego. Niestety ze względu na diametralnie zmieniającą się pogodę nie udało się zorganizować imprezy w tym miejscu, stąd też musieliśmy zrezygnować z kilku atrakcji dla dzieci. Mimo tego Gminny Ośrodek Kultury dziękuje poniższym sponsorom za cenne nagrody, usługi i zaangażowanie w imprezę.

            PHTU Justyna Waszak – firma prosperuje od 29 lat. Sklep wielobranżowy oferuje przede wszystkim asortyment motoryzacyjny, artykuły szkolne, papiernicze i biurowe. Miła i fachowa obsługa zawsze znajduje czas dla klienta i jego indywidualnych potrzeb. Od miesiąca funkcjonuje tutaj nowe solarium stojące megaSun pure Energu 5.0 o wysokim standardzie. Klient może poczuwać się niczym w rakiecie kosmicznej: solarium wita i dziękuje za wizytę. Posiada funkcję mgiełki chłodzącej, zmienia oświetlenie, a muzyka dostosowana jest do gustu użytkownika. Dziękujemy pani Justynie za ufundowanie cennych nagród, które sprawiły przeogromną radość dzieciom i dorosłym.

            Gościniec Pępowo – miejsce wyjątkowe na mapie Pępowa, nie tylko ze względu na lokalizację, ale i wysoki standard świadczonych usług. ,,Gościniec Pępowo” znany jest przede wszystkim z organizacji uroczystości okolicznościowych. Te najbardziej donośne odbywają się w ,,Sali jak marzenie” (tytuł został nadany 5 lat temu w plebiscycie zorganizowanym przez ,,Panoramę Leszczyńską”). Poza działalnością biznesową znajdujemy w historii ,,Gościńca” inicjatywy wspierające osoby niepełnosprawne, funkcjonowanie lokalnych klubów sportowych czy też zaangażowanie w organizację własnych imprez o charakterze charytatywnym. Dziękujemy za wypożyczenie parasoli oraz sceny.

            Sklep spożywczo-monopolowy pani Magdaleny Dobrosz prosperuje już od 9 lat. Oprócz świadczenia usług branżowych często wspiera artykułami i sponsoruje słodkości na festyny i lokalne pikniki organizowane na terenie gminy. Choćby w tę niedzielę zaangażowała się sponsoringiem w festyn wiejski w Ludwinowie. Dziękujemy za duże rabaty na słodycze oraz ufundowane napoje.

Za chęci i pomoc w organizacji GOK poza tym dziękuje pani Julii Matyli, pani Małgosi Marszałek oraz zakładowi mięsnemu Kaczmarek.

            Nie obyłoby się także bez nieodzownej pomocy pępowskiej straży, na którą Gminny Ośrodek Kultury może zawsze liczyć! Panowie – dziękujemy za zabezpieczanie terenu i czuwanie nad porządkiem! Dziękujemy także panom z pomocy technicznej, dzięki którym impreza tak sprawnie została przeniesiona do budynku GOK. Dziękujemy księdzu proboszczowi za poinformowanie parafian o show Roberta Rozmusa.

            Już dziś namawiamy do wspólnej zabawy w przyszłym tygodniu z okazji Dni Ziemi Pępowskiej 2017 ! W piątek (9.06) Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na tradycyjne 8 km z kijkami (lub bez) o godzinie 19:00. W sobotę (10 czerwca) rozegrany zostanie turniej tenisa, natomiast w niedzielę zachęcamy do udziału w zawodach strażackich, które także odbędą się na stadionie. Będzie się działo!

galeria 45 20170529 1066505632

W niedzielę 28 maja rozpoczęły się Dni Ziemi Pępowskiej 2017. Już od rana, o 9:00, wystartował bieg z przeszkodami „Runaway – polski uciekinier”. O godzinie 15:00 impreza przeniosła się z Cegielni na fontanny, tzw. pępowskie planty. Tutaj odbył się przegląd piosenki przedszkolnej ,,Od przedszkola do…” zorganizowany przez GOK. Inspiracją wydarzenia były dawne wokalne konkursy piknikowo-plenerowe z lat dziewięćdziesiątych. Niedzielne występy cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie tylko dzięki bogatemu repertuarowi prezentujących się maluszków, ale też dopisującej pogodzie i dobrej lokalizacji. W przeglądzie udział wzięło 50 przedszkolaków z naszej gminy, zarówno z Pępowa jak i Skoraszewic. Dzieci zaprezentowały się w trzydziestu utworach. Śpiewały solowo i w grupach, a capella oraz do podkładów muzycznych, były także przebrane, przyozdobione w wianki czy przepaski. Zaprezentowały się nawet grupy niczym specjaliści koncertowi – z tancerzami i układami choreograficznymi. Przedszkolaczki wystąpiły w kolejności wiekowej. Jako pierwszy na scenie pojawił się trzylatek z grupy ,,Biedronki” pani Joli Urbańskiej. Dalej wystąpiły dzieci z grupy ,,Motylki” przygotowane przez panią Hanię Wabińską. Następnie na scenie zjawiło się sześć przedszkolaków z grupy ,,Żabek” pani Anity Basty, dalej jedenaście osób z grupy ,,Pszczółki” przygotowane przez panią Agatę Norman. Po tym zaprezentowały się dzieci ze Skoraszewic. Na początku z oddziału ,,Misie” wystąpiło siedmioro przedszkolaków, których występy zorganizowała pani Sylwia Begale. Po nich wystąpiły ,,Jagódki”, które do przeglądu zgłosiła pani Patrycja Plewa. Natomiast z ,,Wiewiórek” – skoraszewickiej zerówki, których opiekunem jest pani Alicja Grobelna, wystąpiły trzy dziewczynki. Na koniec imprezy zaśpiewały i zatańczyły dzieci z pępowskiej zerówki przygotowane przez panią Olę Pazołę, panią Arletę Sierszulską i panią Marzannę Galeję. Wiele utworów wykonano w tematyce wiosenno-letniej. Pojawiło się także kilka piosenek z dedykacją dla mam z okazji ich piątkowego święta, ale także i innych członków rodziny. Scena została stworzona ze stałego elementu znajdującego się przy fontannach: stołu do ping-ponga. Schodząc z niej dzieci otrzymywały lody i napój, by ochłodzić aparaty głosowe po występach. Po zaprezentowaniu się przedszkolaków dla zgromadzonej publiczności wystąpił gość specjalny – pani Elżbieta Siama ze Srók, która dała koncert utworów biesiadnych. Pani Ela po raz pierwszy na scenie pojawiła się w kwietniu 2014 r. Pierwszych muzycznych wskazówek udzielał jej pan Leszek Żelazny. Od tego czasu pani Siama występuje w różnych miejscach, biorąc udział we wszelakich imprezach okolicznościowych. Śpiewa jako solistka w zespole wokalnym ,,Młodzi Duchem z Kobylina”. Na swoim koncie może się pochwalić czterema statuetkami i kilkoma dyplomami. Pani Ela na co dzień wykonuje utwory biesiadne, cygańskie i taneczne, śpiewa też pieśni Maryjne i kolędy. W niedzielę zaprezentowała się w utworach takich jak: ,,Dałabym ci, dała”, ,,Dziś ci to powiem”, ,,Jak się masz”, ,,Miał takie piękne oczy”, ,,Una paloma blanca”, ,,Moje morze”. Po zakończeniu imprezy dzieci otrzymały ponadto nagrody-niespodzianki ufundowane przez GOK: mieczyki z bańkami mydlanymi. Celem niedzielnego przeglądu ,,Od przedszkola do…” było rozwijanie pasji śpiewu, oswajanie przedszkolaków ze sceną oraz wyłanianie najlepszych dziecięcych głosów, które w przyszłości będą stanowiły cenny nabytek najpierw w chórku szkolnym, a później być może i w chórze gminno-parafialnym.

            Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania osobom, które zaangażowały się w organizację występów: paniom przedszkolankom z Pępowa i Skoraszewic za śliczne przygotowanie swoich podopiecznych. Za pomoc techniczną oraz akustyczną Kamilowi Przybyłce. Dziękujemy babkowickiej straży za zabezpieczenie terenu przy fontannach i zadbanie o porządek uliczny. Przede wszystkim jednak dziękujemy występującym dzieciom, które były skore zaśpiewać przed dużą publicznością (niektóre po raz pierwszy!). Tym samym zapraszamy je serdecznie na Dzień Dziecka. Już w najbliższą niedzielę 4 czerwca GOK organizuje widowisko rozrywkowe, które poprowadzi polski artysta Robert Rozmus – aktor i wokalista, uczestnik ,,Twoja twarz brzmi znajomo”, ,,Taniec z gwiazdami”, ,,Gwiazdy tańczą na lodzie” znany z serialu ,,Bulionerzy”, gdzie odgrywał rolę dyrektora Andrzeja Krupskiego. Zapraszamy na plac Cyryla Ratajskiego już od godziny 18:00 ! Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi atrakcjami związanymi z obchodami Dni Ziemi Pępowskiej 2017.

galeria 59 20170522 1422494496

Dnia 21 maja o godzinie 15:00 spod GOK-u w Pępowie wyruszyła już druga w tym roku wycieczka rowerowa. Grupę stanowiło siedemdziesięciu uczestników! Pogoda dopisywała: choć powiewał silny wiatr, słońce przyjemnie rozgrzewało podróżujących. Tempo było spacerowe i umiarkowane – 20 kilometrów przejechaliśmy w dwie godziny. Pierwszy postój zarządzono w lesie pomiędzy Kościuszkowem a Siedlcem, drugi – przy leśniczówce w Pępowie. Najmłodszy uczestnik miał osiem lat i wcale nie odczuwał zmęczenia. Na czele peletonu, tuż za przewodnikiem – panem Janem Szpakiem – jechała młodzież. Grupę uczestników asekurowała nasza niezawodna pępowska STRAŻ, która jak zawsze spisała się na medal, za co im serdecznie dziękujemy! Nie obyło się bez drobnych niespodzianek, z którymi uczestnicy sprawnie i szybko sobie poradzili: zrywanych przez wiatr czapek i spadających łańcuchów. Trasa wiodła spod GOK-u do Gębic, dalej ,,Wiejską Dróżką” do Kościuszkowa, następnie lasem przez Elęcin do Babkowic. Finisz miał miejsce w centrum Pępowa, gdzie każdy uczestnik otrzymał lody dla ochłody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Na zakończenie przejażdżki zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Odpowiadając na szerokie zainteresowanie majówkami rowerowymi spieszymy z informacją o kolejnej wycieczce. Wszystkich chętnych zapraszamy pod GOK 18 czerwca. Zwiedzimy wówczas drugą część gminy: Pasierby, Wilkonice, Skoraszewice. Tym razem w niedzielnej przejażdżce organizowanej przez GOK uczestniczyło sporo osób spoza Pępowa: mieszkańcy Gębic, Krzyżanek, Babkowic, Krzekotowic. Na kolejną zapraszamy szczególnie mieszkańców tych miejscowości, przez które będziemy przejeżdżać.